מדוע העולם צריך לדרוש אינטרנט מבוזר

מדוע אנו זקוקים לאינטרנט מבוזר.

פיתוח רשתות מיתוג שונות של מנות כמו ARPANET הניחו את היסודות של האינטרנט המודרני, למשל באמצעות אימוץ חבילת פרוטוקול האינטרנט, המוכרת לנו כיום כ- TCP / IP.

האינטרנט נבנה ומומן בעיקר על ידי התקציבים הצבאיים ההולכים וגדלים של ארצות הברית והגוש המערבי. מתוך מחשבה על הסיכויים האפוקליפטיים של מלחמה גרעינית אפשרית, יוצרי האינטרנט התמקדו בבניית תשתית שתעמיד בפני מתקפות כאלה..

ללא נקודת כישלון מרכזית, לא ניתן בקלות להוציא את האינטרנט באמצעות שביתה או חבלה גרעינית. אין עמוד שדרה, וכל עוד קיים קשר כלשהו בין שני שרתים, המערכת תמצא דרך לנתב אותו. ככאלה, האינטרנט גמיש להפליא בפני הפסקות ותצורות שגויות.

אם מתרחש הפסקות אפילו במתג בשימוש כבד, נתונים פשוט מועברים סביבו. במקרה הגרוע ביותר, תבחינו רק מכיוון שהחיבור שלכם הופך לאיטי יותר בגלל עומס במסלול החדש, או מכיוון שהמסלול החדש ארוך יותר.

למרבה המזל, אופיו המבוזר של האינטרנט מעולם לא היה צריך להיבדק במהלך מלחמה עולמית ואפילו גרעינית. האינטרנט הצליח להתפתח לשימוש אזרחי וכיום מחבר כ -3.5 מיליארד אנשים זה עם זה, כמעט מחצית מאוכלוסיית העולם.

הרשת הפיזית גורמת לריכוזיות

בעוד שהאינטרנט ברמת פרוטוקול הליבה שלו, שכבת האינטרנט ושכבת התעבורה מאפשרת ביזור מושלם, להלכה, התשתית הפיזית לרוב לא.

תחומי שיפוט רבים מסדירים במידה רבה את ספקי שירותי האינטרנט ולוקחים שליטה פיזית, לעיתים על ידי שימוש בצבא, על כבלי הסיבים המחברים אותנו. כתוצאה מכך, גישה מקומית לאינטרנט יכולה להיות יקרה מאין כמותה ונשלטת על ידי מפעילים מעטים בלבד.

מצד שני, ספקי הטלפונים הניידים יכולים להתחרות במהירות עם כבלים במקומות רבים והכניסו תחרות נחוצה – אך רק במקום בו המדינה מאפשרת זאת.

צנזורה אפשרית כאשר התשתית הפיזית נמצאת בידי שחקן יחיד, כמו מדינה בה ההגנה החוקית על חירויות אזרחיות חלשה. ניתן לשנות בקלות את כל התעבורה העוברת בצינורות של צד אחד, ואפשר להשתמש באיום האלימות כדי להזמין ספקי שירותי אינטרנט לחסום משתמשים או תחומים מסוימים, או להוריד תוכן ולהגביל את הגישה.

  3.2 מיליון בקשות 'לשכוח' מאז 2014

זה יכול לקרות גם במדינה השולטת בחוק, למשל על ידי שימוש לרעה בחוקי לשון הרע או הגנה על זכויות יוצרים.

היישום מוביל לריכוזיות

הריכוזיות מתרחשת גם על ידי יישום. חלק מהשירותים קשים לניהול ודורשים תחזוקה רבה ורק ספקים מעטים מציעים אותם. הפעלת שרת דוא”ל, למשל, קשה אם אתה רק חברה בגודל בינוני.

אפילו תאגידים גדולים מוציאים למיקור חוץ דוא”ל למיקרוסופט או לגוגל, וקבלת דוא”ל שנמסרים באופן מהימן כמעט מחייבת לך חשבון עם אחד משירותים בלבד..

מודלים עסקיים אחרים, כגון תשלומי אינטרנט או רשתות חברתיות, מגיעים עם השפעות רשת חזקות שמרכזות משתמשים בקרב שחקן יחיד. קשה לחברה חדשה לאתגר את הדומיננטיות בשוק של פייסבוק או פייפאל, גם אם השירות שלהם טוב יותר.

מעטים האנשים שרוצים לעבור לרשת עם פחות משתמשים לקיים אינטראקציה.

מדוע עלינו לבזר את האינטרנט

אסור לאפשר לאף אחד להשתלט על האינטרנט, לא משנה עד כמה נראה כוונותיהם. אף מפלגה אחת לא צריכה להיות בעלת שליטה על אופן התקשורת, מה שאנחנו לומדים, איך אנחנו תופסים את העולם ולהחליט על בחירות ושווקים.

באופן דומה, עלינו לקחת את התאגידים המקוונים של היום ולהפוך את המודלים העסקיים שלהם מפלטפורמות מרכזיות לרשתות מבוזרות.

אם האינטרנט היה חברה יחידה, זה לא היה הכלי המשווה והחזק שהוא כיום. כדי למנוע השתלטות על שחקנים, לא משנה באיזו רמה, עלינו לבזר ולהרחיב את האינטרנט.

תמונה מוצגת: Naddi / הפקדת תמונות

מדוע העולם צריך לדרוש אינטרנט מבוזר
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.