האיחוד האירופי מאשר את הוראת זכויות היוצרים המחלוקת החדשה

סמל זכויות יוצרים מוקף כוכבים צהובים על רקע כחול

חדשות רעות: הפרלמנט האירופי הצביע בעדכון שנוי במחלוקת ביותר להוראת זכויות היוצרים, הכוללת כללי זכויות יוצרים חדשים שיפרקו את האופן שבו התוכן משותף באופן מקוון בפועל..

כעת מוטלות המדינות החברות באיחוד האירופי לאשר את ההצבעה. ואם כן, למדינות באיחוד האירופי יהיו שנתיים ליישם את הוראת זכויות היוצרים החדשה בחוק הלאום, שתכלול כמעט בוודאות הכנסת מס קישור והעלאת מסננים.

הטעות איפשרה צעדים לעבור

ב- 26 במרץ, הגרסה הסופית של הוראת זכויות היוצרים החדשה - שעודכנה להסדרת טכנולוגיות מודרניות יותר - הוחלטה לחוק על ידי 348 חברי הפרלמנט האירופי, בעוד 274 הצביעו נגד.

עם זאת, מסתבר ששני החלקים השנויים ביותר במחלוקת בחוק, סעיפים 11 ו -13, היו עשויים להיפטר מהחוק אלמלא טעות בהצבעה. כן באמת. (כמה מחוקקים אמרו מאוחר יותר שהם הצביעו בטעות לחסום תיקונים להנחיה כאשר הם מתכוונים למעשה לעשות את ההפך, בגלל שינוי שהבחין מעט בסדר ההצבעה.)

צורה חדשה של צנזורה בהתהוות

כתוצאה מהשגיאה, גם סעיף 11 וגם סעיף 13 עברו, ובעוד שניסיונו של האיחוד האירופי לעדכן את כללי זכויות היוצרים עשוי להיות בעל כוונות טובות, יישומו יכול לראות יצירת אינטרנט מצונזר יותר ויותר..

סעיף 11 מאפשר לסוכנויות חדשות לחייב מצברים כמו חדשות Google וחיפוש Google לקשר לתוכן שלהם ויכולים להעניש עיניינים שלא מצייתים להם..

אם ניסיונות קודמים הם אינדיקציה כלשהי, מס קישור זה עשוי להחמיר באופן מרהיב על האיחוד האירופי. גרמניה וספרד ניסו להעניק רישיון לאתרי החדשות שלהם כבר בשנת 2014, אך גוגל הגיבה בכך שהוציאה מהאתר שלהם אתרי חדשות גרמניים וספרדים, מה שבסופו של דבר פגע באלה שהחוקים נועדו להגן עליהם.

בתגובה להנחיה, גוגל פרסמה אב-טיפוס של איך עשוי להראות קטע החדשות שלה תחת סעיף 11, והתוצאה די חמורה.

צילום מסך של חדשות Google המציג קטעי טקסט ריקים.

הדרישה של סעיף 13 לחברות להסיר חומרים המוגנים בזכויות יוצרים באתרי שיתוף תוכן עשויה גם להיות קשה בסקלים גדולים כמו של YouTube.

ההוראה לא מציינת מפורשות מסנני תוכן במפורש, אך כמעט בוודאות הם יושמו באתרים כמו YouTube ו- Reddit כך שהחברות יוכלו להימנע מכל עונש כספי..

פרודיות נותרות פטורות מכלל זכויות היוצרים, שנראה שמגן על הזיכרונות האהובים עלינו. אבל זה יקשה מאוד על פילטרים להבין את ההבדל בין פרודיות לחומר המוגן בזכויות יוצרים בפועל. התבונן במערכת זיהוי התוכן הלקויה של YouTube ותקבל מושג כיצד יהפכו פרודיות זיהוי בעייתיות.

מכיוון שתגובה זו בפני נציבות האיחוד מסכמת יפה:

ושוב, זה לא מה שאנחנו מודאגים ממנו. הבעיה היא לא שהם יהיו מוגנים כחוק, אלא שיישום ההוראה - העלאת מסננים - יחסום אוטומטית memes, ללא קשר לחוקיותם. https://t.co/5Lgb00Y4DA

- פול ברנאל (@PaulbernalUK) 27 במרץ, 2019

המבחן האמיתי מחכה

יהיה קשה להכניס את הוראת זכויות היוצרים לחוק הלאומי. "תוצאה זו אינה פופולרית ביחס לשירותים דיגיטליים, וחשוב מכך, רבים מהמצביעים האירופאים", רפאלה דה סנטיס, עורכת דין טכנולוגית ומדיה בהרבוטל & לואיס, אמר ל- The Verge. "המוקד העיקרי כעת יהיה על אופן יישום ההוראה ברחבי האיחוד האירופי בשנתיים הקרובות."

בעוד שאזרחי אירופה יצטרכו לחכות ולראות איזה סוג חוקים נכנסים, ExpressVPN ימשיך לעבוד על מתן מה שכבר אמור להיות זכותכם: אינטרנט נטול מגבלות.

האיחוד האירופי מאשר את הוראת זכויות היוצרים המחלוקת החדשה
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.