טכנולוגיה וסוכנות: חמש דרכים בהן אתה יכול לתפעל באופן מקוון

טכנולוגיה וסוכנות

זה לא סוד שהאינטרנט הוא מקור רב עוצמה של מידע ונוחות לכולם. אנחנו הולכים אליו לחדשות על העולם, ליצור קשר עם חברים ובני משפחה, וליהנות מכל מיני תכנים נפלאים.

כשאנו משתמשים בשירותים המקוונים המועדפים עלינו, קל לסמוך עליהם ולחשוב שהם קיימים רק כדי לשרת אותנו. אבל האם זה נכון? הופעת הטכנולוגיה הביאה לנו נוחות רבה, אך היא גם אפשרה לחברות למנף אותנו למטרות שלהן.

המשך לקרוא לחמש טקטיקות מקוונות המופעלות לרוב על מנת לחטוף את סדר היום שלך ולהחליפו בסרטון של מישהו אחר.

1. מה (לא) בתפריט?

רוב האנשים שמעו על In-N-Out בורגר, רשת ההמבורגרים מבוססת קליפורניה המפורסמת בתפריט הסודי שלה. למי שאינו יודע, לא נראה שיש הרבה מה שמבדיל בין ההיצע של In-N-Out לבין המסעדות המתחרות. עם זאת, אוהבים יודעים שהפריטים הטובים ביותר נמצאים למעשה בתפריט הסודי של In-N-Out (אתם מוזמנים), ומידע זה מאפשר להם להפיק יותר מהביקור שלהם.

באופן דומה, חברות מספקות לרוב תפריטים חלקיים או "מבוקרים" המקלים על בחירת האפשרויות שהם רוצים וקשה יותר לבחור את אלה שעשויים להיות טובים יותר עבורנו. זה עובד מכיוון שלרוב אנו לוקחים את האפשרויות המוצגות כממצות ולא שואלים שאלות כמו: "האם כל אלה הן האפשרויות?", "האם האפשרויות האלו אכן עונות על הצרכים שלי?", ו"אם לספק לתפריט יש תמריצים לקדם מסוימים אפשרויות על פני אחרות? "

בפעם הבאה שתגלול ב- Yelp אחר מקום לאכול או לסרוק מוצרים באמזון, זכור את המטרה המקורית שלך כשאתה מקבל החלטה. זכור להעריך תפריט על סמך יכולתו לענות על צרכיך ואל תפחד לחפש תפריטים אחרים אם התפריט הנוכחי אינו מספיק. יש כמעט תמיד אפשרות אחרת.

2. שימוש במדיה חברתית כמכונות מזל

לעתים קרובות אנשים חושבים שהדרך הטובה ביותר לגרום למישהו להיות פעיל בפעילות היא לתגמל אותם בכל פעם שהם מבצעים את הפעילות. האמת, אולי תופתעו ללמוד, היא מקרה של "פחות זה יותר".

חוקרים מצאו כי לוחות זמנים לתגמול משתנים הם השיטה היעילה ביותר לעצב התנהגויות רצויות להרגלים. הסיבה הבסיסית היא פשוטה: במקום לתגמל משתמש בכל פעם שהוא משתמש בשירות מקוון (לאפשר לו להפסיק כשהוא מרוצה), המשתמש מתוגמל מדי פעם. זה מעודד את המשתמש להשתמש שוב ושוב בשירות, בתקווה שהאיטרציה הבאה של הפעילות תהיה זו שעבורה הוא מתוגמל.

חדש-אוהבמה שכולם מקווים לראות בכל פעם שהם מתחברים: 2 התראות חדשות בדיוק.

דוגמאות לכך קלות לאתר. אנו בודקים כל העת את חשבונות הפייסבוק שלנו כי אנו חושבים שההתחברות הבאה שלנו עשויה לתגמל אותנו בעדכון תמונה או סטטוס חדש של חבר קרוב. אנו חוזרים לאפליקציית המשחקים הניידים המועדפים עלינו בתקווה שההפעלה הבאה תפתח רמה או בונוס חדשים. ובדיוק כך, ספקי השירותים האלה מסוגלים להחזיק אותנו מחוברים לפלטפורמה שלהם, להרוויח מפרסום נוסף או רכישות בתוך האפליקציה..

3. אתה מפספס אם אתה לא קורא את זה ...

זה שם את תשומת לבך, לא? אם כן, אתה לא לבד. מחקרים מראים שאנשים מגיבים בצורה חריפה יותר לכאב של אובדן מאשר להנאת הרווח. אז בעוד שמודעה מקוונת שאומרת לקונים "לפעול עכשיו בהנחה של $ 50!" עשויה לא להיות יעילה יתר על המידה (לקונה לא אכפת יותר מדי ממשהו שאינו שלהם), ניתן לכתוב את אותה המודעה כדי לצרוח "act" עכשיו או שתפסיד 50 $! "

אף על פי שהמסר זהה במידה רבה, זה מחליף את ההצעה כדבר שהקהל כבר מחזיק בבעלותו ועומד להפסיד. כפי שאתה עשוי לחשוד, לעתים קרובות זה מספיק כדי לשכנע מישהו לנקוט בפעולה למשהו שלא היו צריכים מלכתחילה.

לכן צריך לשאול את עצמך כמה שאלות פשוטות במצבים עתידיים: האם אני באמת זקוק למה שההצעה המקוונת הזו מוכרת לי? האם ה"אובדן "המתואר למעשה תוספת מוסווה שאני לא באמת צריך?

4. לשים רגלם בדלתכם (לבקש עוד)

לכולם יש את החבר הזה. אתה יודע, זה שמבקש ממך ללכת לחנות הרהיטים לקניות בחלונות ובסופו של דבר לגרום לך לשאת ולהרכיב את המדף החדש שהם קונים. זה לא חבר טוב. הדבר העצוב הוא שיש הרבה אנשים ברשת שרוצים להיות חבר כזה בשבילך.

עסקים רבים אוהבים להשתמש בטקטיקת "מעורבות הדרגתית" מסוג זה כדי לגרום לך להמיר (ולשלם להם כסף). לדוגמה, יצרן גיטרה לרוב יאפשר לך לעצב את גרזן החלומות שלך באתר האינטרנט שלהם במקום לבקש ממני לקנות גיטרה. מממשק ויזואלי אטרקטיבי, אתם מתחילים בבחירת גוף הגיטרה הרצוי לכם, לעבור לגשר והצוואר המועדפים עליכם, ועוטפים את לוח הגימור שנבחר באופן אישי וגימור בדוגמת..

כשאתה רואה את אב-הטיפוס המלא שלך, כבר השקעת זמן ומאמץ בעיצוב הגיטרה החלומית שלך, והרבה יותר קל עבור היצרן למכור לך את המוצר המותאם אישית ההוא. אתה ללא ספק תשלם להם פרמיה עבור הזכות להחזיק גם מכשיר בהתאמה אישית.

5. Keep It Going: קערות ללא תחתית

דרך נוספת שחברות מחזיקות אותך בקשר לתוכן שלהן היא בכך שהיא נותנת לך יותר ויותר ממנה. מחקר פסיכולוגי מזון הראה כי אנשים ששתו מרק מ"קערות ללא תחתית "(שמלאים אט אט את הקערות המחוברות לשולחן) צרכו 73% יותר ממה שאוכלים מקערות רגילות. משתמשי קערות ללא תחתית העריכו כי צרכו בממוצע 140.5 פחות קלוריות ממה שהם אכן עשו. אין זה פלא שחברות השתמשו בתובנה זו לטובתם.

cat-video-newסרטוני חתולים מצחיקים דומים לאספירין. אם אינכם יכולים לזכור כמה צרכתם, ככל הנראה התשובה היא “יותר מדי”.

כמה מקבילות אינטרנט של קערות ללא תחתית הן עדכוני הפייסבוק הבלתי נגמרים ופונקציונליות ההפעלה האוטומטית של YouTube. במקום לאפשר לנו להתנתק בקלות מתוכן לאחר מספר מגילות או הפעלות וידאו, פלטפורמות אלה מראות לנו כל הזמן תוכן חדש ש"אתה אולי מעוניין בו ". בשילוב עם ההטיה המרומזת לרתיעה מאובדן, אין זה מפתיע כיצד רבים מאיתנו יכולים לבזבז באופן לא מודע שעות מדי יום בערוצים הללו, לצרוך תוכן שאיננו זקוקים לו תוך הפיכת הזדמנויות הכנסה לספקי שירותים..

להפוך את הסיבות שלך לסיבות שלהם

בסופו של דבר הנושא הנפוץ מאחורי חמש הטקטיקות הללו הוא שחברות מנסות לעתים קרובות לשנות את הסיבות שלך לסיבות שלהן. אולי אתה פשוט מחפש תכנית טלפון משתלמת, אך ספק רשת יכול בקלות לאגד כמה תכונות מיותרות כדי לפתות אותך להירשם לשירות יקר יותר. אולי אתה פשוט רוצה להתעדכן עם חבר בחו"ל באופן מקוון, אבל פלטפורמות המדיה החברתית יכולות לשמור אותך באתר שלהם (לצרוך את המודעות שלהם) על ידי הצגת לך כל הזמן עדכוני סטטוס ותמונות מאנשים אחרים שאתה מכיר.

האם פירוש הדבר שעלינו לאמון את כל מה שאנו רואים ברשת? לא באמת. אחרי הכל, זה נראה קצת קשה להשבע את כל סוגי הטכנולוגיה (ואת הנוחיות שהם מביאים) פשוט מכיוון שחברות מסוימות מנצלות הזדמנויות נוספות בכדי להרוויח כסף.

עם זאת, הדבר אכן משמש תזכורת לכך שאנו צריכים להיות משתמשי אינטרנט מפותחים - משתמשים אשר מעריכים את היתרונות שבאינטרנט, מודעים למטרות המקוונות שלנו ונשארים זהירים מפני החסרונות הממתינים כאשר אנו מאפשרים לטכנולוגיה לשנות יעדים אלה..

טכנולוגיה וסוכנות: חמש דרכים בהן אתה יכול לתפעל באופן מקוון
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.