תוכנת החלפת פנים היא כעת קוד פתוח

שתי זרועות שלובות אוחזות בפנים שונות. זה קצת מפחיד למראה, אם להיות כנה לחלוטין.

Vid2vid, שפותחה על ידי מומחים ממכון הטכנולוגי של מסצ’וסטס ו- NVIDIA, מאפשרת לכל אחד להחליף את תמונות השטח של אובייקטים בסרטון..

רובנו מכירים סוג זה של סינתזה של וידיאו-לווידיאו מ’חלפת פנים ‘, שם האלגוריתם מזהה פנים ומחיל פנים אחרות עליו. אבל הטכנולוגיה יכולה לחול גם על חפצים אחרים, למשל מכוניות או חזיתות חנויות.

סוגיות בזכויות יוצרים וגניבת זהות

טכנולוגיה להחלפת פנים, בדומה לכל טכניקה אחרת לשינוי וידיאו ותמונות, חוששת באופן נרחב משימוש בה ביצירת תוכן משמיץ וזכויות יוצרים. אחרי הכל, זה מאפשר לכל אחד להשתמש בפרצופים של שחקנים מפורסמים בסרטים תוצרת בית (המכונה Deepfake), או אולי אפילו לייחס עדויות לפשע לחשוד הלא נכון.

יתר על כן, מדעני ה- MIT שמאחורי vid2vid פרסמו את הקוד ברישיון Creative Commons, שמשמעותו שכל אחד יכול להשתמש בקוד או לשנות אותו כראות עיניו (כל עוד הוא נותן קרדיט ראוי למחבר).

אימוץ המוני הוא מגבלת נזק

עם זאת הפיכת טכנולוגיית החלפת תמונות למקור פתוח היא צעד חשוב להגבלת הפגיעה, מכיוון שהיא מפלסת את שדה המשחק בין שחקנים זדוניים במימון טוב לציבור..

זה עשוי גם לעזור להרתיע אנשים מלהשתמש בזדון בטכנולוגיה כזו, מכיוון שכל סרטון נמצא בבדיקה כבדה יותר כאשר הצופים בו יודעים כמה קל יכול ‘לזייף’ חומר כזה..

במאמרם, המחברים מסבירים את המתמטיקה שמאחורי המודלים שלהם ומדגימים את יכולת הקוד שלהם על ידי החלפת פנים, עצים ובניינים.

תוכנת החלפת תמונות בפעולה

בסרט דוקומנטרי מפברואר 2023, צוות חוקרים אחר שעובד על תוכנת החלפת תמונות מדגים את יכולותיהם על ידי החלפת קישוט על קיר בסמלים פוגעניים, ופניו של שחקן בזו של הנשיא טראמפ.

“אל תאמין לכל מה שאתה רואה באינטרנט.”
– אברהם לינקולן

  מהו פרוקסי שקוף?

העתיד של תמונות וסרטונים משוריינים

אמינות המידע המקוון כבר נמוכה למדי – כלים כמו פוטושופ יכולים לייחס תמונות כוזב לתמרן אירוע בכוונה, מה שמעוות את התרשמותנו מהעולם.

יותר ויותר יהיה קשה לאמת מקורות מקוונים ככל שהטכנולוגיה מתקדמת במדויק, ואנחנו עשויים לראות את היום בו תמונות דיגיטליות אינן קבילות עוד בבית המשפט.

טכנולוגיה כמו חותמת זמן מבוזרת עשויה להקשות יותר על ייחוס של תמונות מזויפות לאירועים בעבר, אך הן עדיין יאפשרו לאף אחד לתפעל בכוונה תוכן.

תוכנת החלפת פנים היא כעת קוד פתוח
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.