לאילו מדינות מצטרפים ההולנדים לחוק הפיקוח ההמוני החדש שלהם?

מהו חוק הדרגנט ההולנדי?

זה רשמי - לממשלת הולנד לא אכפת מזכות אזרחיה לפרטיות.

עם חוק המעקב ההמוני החדש שלה, הולנד תצטרף לארה"ב, בריטניה ורוסיה ברשימה ההולכת וגדלה של מדינות עם חוקי פיקוח המוני פולשני ב -1 בינואר 2018..

אפילו עם משאל עם (שנקבע ב -21 במרץ 2018) להעלאת חוק דרגנט, חברי ממשלת הולנד נשבעו לקיים את החוק ללא קשר. הם גם מתכננים ללכת צעד אחד קדימה ולהסיר את היכולת לקיים עתירה מוחזקת אזרח לקראת משאל עם בעתיד.

לאור הוודאות לכאורה של חוק הדרגט החדש שנשאר בהולנד, ExpressVPN מתבונן במדינות אחרות עם תוכניות פיקוח המוניות על בשר בקר שהוצגו בשם הביטחון הלאומי..

מהו חוק הדרגנט ההולנדי: סיכום

חוק Dragnet הוא תיקון לחוק שירותי הביון והביטחון משנת 2002, אשר יעניק לסוכנות הביון ההולנדית AIVD ולמקבילה הצבאית MIVD, בין היתר, את הכוח לגשת ולשמור על המטא נתונים של כל אזרחיה ואזרחיה..

החוק מרחיב עוד יותר את הרשאות הפריצה של AIVD ו- MIVD לכלול מכשירים של צדדים שלישיים הקשורים לאנשים ממוקדים - כמו חברים, בני משפחה וחברות בהן הם עשויים להשתמש (בדומה ליחסי ה- NSA עם מיקרוסופט, גוגל ואפל).

לאילו מדינות אחרות עם חוקי מעקב דרקוניים יצטרפו הולנד?

ארצות הברית

חוק הפיקוח על מודיעין זר, שהוצג בשנת 1978, היה אמור לאסוף מודיעין על מרגלים זרים. אולם תיקון שלושים שנה לאחר מכן, סעיף 702 של FISA, נתן לממשלה את הכוח לאסוף תקשורת ישירות משרתים של ספקי שירות אמריקאים כמו מיקרוסופט, גוגל ופייסבוק. התיקון איפשר לשתי תוכניות - PRISM ומעלה הזרם - לאסוף למעשה כל מידע שנשלח בינלאומי מכל אחד.

כשחקן המשמעותי ביותר בברית המעקב עם חמש העיניים, אוסף ארה"ב של כל הנתונים והמטא נתונים הוא מקיף, כאשר 80 אחוז מכל תקשורת כבל הים העמוק יורט ונאסף על ידי התוכנית Upstream. בעוד שאפליקציות ומערכות הפעלה פגעו בהצפנה מאז דליפות סנודן בשנת 2013, תוכנית המעקב נמשכת כיום. סעיף 702 של FISA עומד לקראת התחדשות בסוף 2017, וככל הנראה יימשך.

הממלכה המאוחדת

ה חוק סמכויות החקירה, או "אמנת Snooper", שהועברה בשנת 2016, זה מה שמכנה אדוארד סנודן "המעקב הקיצוני ביותר בתולדות הדמוקרטיה המערבית." המעשה מחייב את ספקי שירותי האינטרנט והחברות הטלפוניות של בריטניה לשמור על כל הרשומות של נתוני הגלישה של לקוחותיהם. עד שנה. ועם צו, עשרות רשויות ציבוריות יכולות לגשת לתיקים אלה.

למעשה, בריטניה חטטה מאז 1999 - "אמנת הסנופר" פשוט הפכה אותה לחוקית. למטה התקשורת הממשלתית בבריטניה, או GCHQ, יש מעקב תקשורת כבל-ים עמוק משלהם, TEMPORA, אותו היא חולקת עם בריתות המודיעין שלה, כלומר חמש, תשע וארבע עיניים. המון עיניים.

חוק סמכויות החקירה מתמודד כעת עם האתגר הראשון שלו כעת על ידי Privacy International בבית המשפט האירופי.

רוסיה

אחרונה, אך בהחלט לא פחותה של רוסיה מערכת של צעדים מבצעיים-חקירתיים, או SORM - המערכת הלאומית של יירוט משפטי של כמעט כל התקשורת במדינה. SORM שימשה מאז 1990, וחיזקה משמעותית את חוק Yarovaya בשנה שעברה, ומאפשרת לשירות האבטחה הפדרלי לגשת מרחוק לכל תקשורת שרתים, ללא אישור של ספק שירותי אינטרנט..

חוק Yarovaya הוא סדרה של תיקונים ל- SORM, שהועברו בשם טרור נגד כלול שמירת נתונים חובה וזכות להשיג "כל המידע הדרוש" ללא צו בית משפט. באופן מדאיג, זה גם פשע "לא לדווח על פשע" - חוסר פעולה שעלולה לעלות שנה בכלא.

כיצד להציל את הולנד מפני מעקב גלוי

משאל העם יתקיים ב 21 במרץ 2018, כלומר עדיין יש זמן לתפוס תמיכה בביקורת על חוק דרגנט. בעוד שממשלת הולנד נראית מכופפת בשמירה על אכיפת החוק, ארגונים כמו "חתיכות חופש" ופרוייקט התדיינות בעניין הציבורי נערכים להביא את החקיקה לבית המשפט על בסיס שהיא פוגעת בזכות האדם הבסיסית לפרטיות..

רוצה להשתלט על הפרטיות המקוונת שלך? מדריכי הפרטיות שלנו באינטרנט הם מקום טוב להתחיל בו.

לאילו מדינות מצטרפים ההולנדים לחוק הפיקוח ההמוני החדש שלהם?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.