בוא לרשת האפלה … עכשיו זה קצת יותר בטוח

האינטרנט האפל הופך מעט יותר קליל

הרשת האפלה כבר מזמן נחשבת לבטן הבטן הצרה של האינטרנט בה משתמשים יכולים לקנות סמים לא חוקיים, לגנוב את פרטי כרטיס האשראי של אנשים ולהעסיק מישהו כדי "להפסיק" את שכניהם. למען האמת, הרשת האפלה אינה מזכירה כמעט. במקום זאת, מדובר ברשת עצומה של אתרים לגיטימיים ברובם שניתן לגשת אליהם רק באמצעות דפדפן Tor.

טור, שהוא ראשי תיבות של "נתב הבצל", מאפשר לך לגשת לאינטרנט באופן אנונימי על ידי הסתרת המיקום שלך והצפנת המידע הפרטי שלך. אתרים רבים עם שמות גדולים, כולל פייסבוק, מתארחים כעת ב- Tor בכדי להעניק למשתמשים שלהם גישה בטוחה ופרטית יותר.

עד שבוע שעבר היו לאתרי טור מעט אמצעי אבטחה. אך הודות להחלטה חדשה של רגולטורים באינטרנט, תחומים ששימשו ברשת Tor יוכרו כעת כ"תחומי שימוש מיוחד ", מה שמאפשר לאתרים אלה יותר ביטחון ואנונימיות..

הרשת הלא כה כהה

לפני שתסביר מהי הרשת האפלה, חשוב קודם להסביר איך זה עובד. האינטרנט האפל הוא מונח המשמש להתייחסות לכל דבר באינטרנט שמוסתר מדפדפני אינטרנט מסורתיים כמו ספארי, כרום ופיירפוקס.

אתרים מוסתרים אלה מכילים בדרך כלל מידע רגיש והופכים כתובות URL למחרוזות של מספרים ואותיות אקראיות שמסתיימות ב- .onion להצפנת האתרים.

אמנם קיים צד אפל של הרשת, אך הרשת האפלה מורכבת ברובה מאתרי שריקה ופרטיות.

דארת 'ודר גולש רק באינטרנט האפל

צעד קטן אחד לגבר, קפיצת מדרגה אחת לביטחון באינטרנט

רשות המספרים שהוקצו לאינטרנט (IANA) וכוח המשימה ההנדסי (IETF) רואים כעת אתרי אינטרנט .onion כ"תחומי שימוש מיוחד ", המאפשרים לבעלי אתרי טור להוסיף תעודות SSL ו- TLS לאתרי האינטרנט שלהם בכדי לשפר את האבטחה שלהם..

ריצ'רד בארנס, ראש הביטחון במוזילה, דיבר על השינויים החדשים בראיון ל- Motherboard:

זה מאפשר למערכת האקולוגית Tor .onion ליהנות מאותה רמת אבטחה שתוכל להשיג בשאר האינטרנט. זה מוסיף שכבת אבטחה מלמעלה.

למה עכשיו?

אם הרשת האפלה קיימת מאז 2002, מדוע היא מקבלת כעת רק תעודות אבטחה? ב- TEDTalk שנערך לאחרונה דן אנליסט המדיה החברתית, ג'יימה ברטלט, בפופולריות הגוברת של האינטרנט האפל. לפי ברטלט, לטור יש כיום 2.5 מיליון משתמשים ייחודיים ביום, בעיקר בזכות גילויי סנודן. רבים מהמשתמשים הם רק אנשים רגילים שרוצים לשמור על פרטיותם באינטרנט.

הרשת האפלה אינה עוד מאורה לסוחרים ומחבוא למשרוקנים. זה כבר הולך למיינסטרים. - ג'יימה ברטלט

מה זה אומר לעתיד

סטטוס הדומיין המיוחד החדש יפתח בתקווה לדיון על תעודות אבטחה עתידיות ומנגנוני הצפנה טובים יותר ברשתות הפרטיות. אך יותר מכך, הוא מעניק הכרה לגיטימית באתרי טור שעד כה לא זכו להתעלמות או למחיקה כמאומצת..

זה צעד קטן, אבל הנכון.

תמונה מוצגת: dk_photo / מועדון הצילום דולר

בוא לרשת האפלה ... עכשיו זה קצת יותר בטוח
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.