חוקים המאיימים על חופש האינטרנט ברחבי העולם

איור של סמל אינטרנט באזיקים.

לאחרונה הסברנו מדוע הצעת החוק הבטיחותית ברשת באוסטרליה היא רעיון רע. זה נותן לאכיפת החוק את היכולת להכריח מישהו להשתמש באפליקציות מתפשרות, למסור סיסמאות או לחטוף פעילי זכויות אדם (ועורכי דין, כמרים, רופאים וכו ‘). הצעת החוק אינה מאפשרת שום הליך או שקיפות ראויים, אולם איכשהו אי אפשר לחקור מעשי שחיתות באמצעות החוק.

אולם מדינות אחרות קיבלו גם חוקים חדשים המאיימים על חירויות מקוונות, או נמצאים בתהליך. ובאופן מפתיע ארצות הברית לא נמצאת ברשימה … הפעם.

ניו זילנד

מאז אוקטובר 2018, ניו זילנד שומרת לעצמה את הזכות לדרוש מתיירים ומטיילים למסור סיסמאות ומפתחות הצפנה לטלפונים, מכשירים או קבצים. סעיף 228 (5) לחוק המכס והבלו משנת 2018 מאפשר לפקידים בגבול לצפות ולהעתיק את כל הנתונים במכשירים של כל מי שנכנס למדינה, ולהוציא קנס בסך של עד 5,000 דולר ארה”ב ($ 3,300 דולר) מחוסר שיתוף פעולה..

עיקרון משפטי חשוב בחברות ליברליות הוא הזכות לשתוק. אין להכריח אף אחד להעיד נגד עצמם. חוק המכס והבלו הנ”ל משנת 2018 מפר את העיקרון הזה ומעניק לאכיפת החוק את היכולת לחטט בחייהם הפרטיים של אזרחים ומטיילים באופן שרירותי, ולגשת ולהעתיק מידע אינטימי.

גרמניה & צרפת

אף כי הוראת זכויות היוצרים של האיחוד האירופי שמסרה למעשה את האינטרנט האירופי לקונגלומרטים גדולים נחשבת כמתה, גרמניה וצרפת משתלבות בכדי להחיות את חלקיה הגרועים ביותר..

מאמר אחד של ההנחיה המתוקנת מחייב את כל מי שמקשר לאתר חדשות כדי לקבל רישיון, ואילו אחרת מחייבת חברות ליישם מסנני תוכן המצנזר אומנויות ותקשורת. למרבה המזל, ארגונים וסטארט-אפים קטנים מורדים נגד ההצעה החדשה, ואנחנו קוראים לך לפנות אל חברי הפרלמנט שלך כדי להתנגד לניסיון חדש זה להגביל את החירויות המקוונות..

וייטנאם

חוק הסייבר החדש השנוי במחלוקת של וייטנאם נכנס לתוקף ב -1 בינואר, 2019. הוא מרחיק לחייב כל חברת אינטרנט המשרתת משתמשים וייטנאמים (למשל, יש לה אתר) להקים משרדים בווייטנאם. יש לאחסן את כל הנתונים באופן מקומי, ויש להסיר את כל התוכן הקריטי למפלגה הקומוניסטית תוך 24 שעות.

למרות שחוק זה נראה קשה לאכיפה בשלמותו, פלטפורמות גדולות כמו גוגל ופייסבוק תלויים בקשרים בנקאיים מקומיים כדי לשרת את שותפי הפרסום הווייטנאמים הגדולים שלהם. אולי איום על הכנסותיהם נובע מכך שהמדיה החברתית וענקיות החיפוש שתקו בעיקר בנושא.

האם גוגל תמשיך לצנזר דיבור ותוצאות חיפוש עבור המשתמשים הווייטנאמים שלהם?

תאילנד

תאילנד צפויה לא רק ליצור חוק חדש בנושא אבטחת סייבר, אלא סוכנות חדשה לחלוטין עם יותר כוחות על האינטרנט ומשתמשיה. הסוכנות הגדולה המתוקצבת יכולה לתפוס נתונים ללא צו במהלך כל “חירום” שהוגדר בצורה גרועה. בעוד הצעות דומות מונחות על השולחן מאז 2015, הנוסח החדש צפוי להפוך לחוק לפני שהמדינה תצא לקלפי במאי 2019..

רוסיה

ללא ספק ההצעה המופרכת ביותר של שנת 2019 (עד כה …) מגיעה מרוסיה. הממשלה שוקלת לנתק את תשתית האינטרנט הרוסית הקריטית מהאינטרנט העולמי. אומנם זה לא אומר ככיבוי האינטרנט, אך הוא טומן בחובו סיכונים משמעותיים.

נראה כי המניע העיקרי של המהלך הוא הרצון לצנזר ולסנן מידע יעיל יותר אל מחוץ למדינה ומחוצה לה, ליצור משהו דומה לחומת האש הגדולה של סין.

האינטרנט נמצא תחת מתקפה מתמדת

לא קל להיות צלבני לחופש באינטרנט. נראה כי ממשלות שנבחרו ולא נבחרו מנסות ללא הרף לבלום את החירויות, לשלוט על האינטרנט ולשלוט על זרימת המידע. עמידה מול האיומים הללו יכולה להיות מעייפת, אך אינטרנט פתוח וחופשי שווה להילחם.

חוקים המאיימים על חופש האינטרנט ברחבי העולם
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.