פורץ גבולות: סוכנות ריגול קנדית עוקבת אחר משתמשים ברחבי העולם

פורץ גבולות: סוכנות ריגול קנדית עוקבת אחר משתמשים ברחבי העולם

הם ידידותיים; אדיב. אוהב הוקי, סירופ מייפל ופוטין. הם אדיבים ללא הגיון, אה, ובעוד שהם מוכנים לעמוד בזכויותיהם מעדיפים מכתבים מנוגדים בחומרה על פני עימות ישיר. אבל על פי תיקים שהשיג מפוצי המשרוקית אדוארד סנודן בשנת 2012, הקנדים אינם כל כך תמימים: סוכנות הריגול שלהם, הממסד לביטחון תקשורת (CSE) מרחרחת בשקט בתעבורה באינטרנט ברחבי העולם - מזה שנים. המריא, מבוגרים!

עיניים מחטטות

על פי נתוני תאגיד השידור הקנדי (CBC), מצגת PowerPoint שנכתבה בשנת 2012 על ידי עובד CSE ללא שם מתארת ​​פרויקט בשם "Levitation", העוקב אחר 10 עד 15 מיליון העלאות והורדות קבצים מאתרי קבצים חינמיים מדי יום, ואז מסרק באמצעות קבצים אלה. לכל זכר לפעילות טרור. המצגת כוללת בדיחות על כך שהופצצה סוכנות הריגול בנתונים חסרי תועלת כמו הורדות של סדרת הטלוויזיה Glee כשניסו לרחרח פעילות קיצונית. באופן מדאיג יותר, המסמך טוען שלקנדה יש ​​גישה מלאה ל- 102 אתרי שיתוף קבצים בחינם באמצעות "מקורות מיוחדים", אם כי אתרים כמו Sendspace מכחישים טענה זו. רון דייברט, מנהל מעבדת מחשבים בנושא אבטחת אינטרנט, מבוסס על אוניברסיטת טורונטו, אומר שלמרות שזה קצת מרגיע שמרגלים קנדיים "מבצעים את העבודה שלהם", העובדה שהמעקב הזה מתבצע בהיקף כה מסיבי הוא מדאיג.

אז מה גילה ה- CSE? כי מתוך כל הקבצים שניתחו כל חודש, רק כ -350 - או 0.0001 אחוזים - הם "אירועי הורדה מעניינים". לאחר שמזהים קבצים אלה, ייתכן שהסוכנות תוכל לאחזר מטא נתונים ולגלות את כתובת ה- IP של כל מי שמעלה או מוריד את המידע. ועל ידי מינוף Mutant Broth - טכנולוגיית חטטנות בריטית - CSE יכול להשתמש בכתובות IP כדי לחשוף חמש שעות פעילות במחשב המשתמש הן לפני העברת קבצים חשודה ואחריה. הסוכנות מצביעה על הצלחות במציאת יעדים כבני ערובה ואסטרטגיות טרור, אך דייברט מכנה את לויוויטציה "מכונת רנטגן ענקית על כל חיינו הדיגיטליים."

זו לא הפעם הראשונה שקנדה נתפסת עם היד בצנצנת העוגיות המרגלים. המדינה הינה חברה בברית חמש העיניים ולעיתים קרובות נחשבה כשותפה זוטרה, בשנת 2013 הייתה מעורבת עם הסוכנות לביטחון לאומי (NSA) בהקמת למעלה מ- 20 משרות ריגול ב"מדינות בעלות עדיפות גבוהה ". התיאוריה טוענת שמאז שמבצעי ה- NSA היו תחת ביקורת ציבורית מוגברת אחרי סנודן, הסוכנות העבירה עבודה לעמיתיהם הקנדיים, ואף הרחיקה לכת עד כדי לספק חומרת מחשב ותוכנת פענוח.

מסיע את זה הביתה

בטח, הקנאקים הם יעדים קלים, אך ראוי גם לציין כי ה- DEA עסקה בריגול על כל מכונית המשתמשת בתשתיות כביש אמריקאיות. לפי ה- Atlantic, ה- DEA בונה מאגר נתונים "למעקב בזמן אמת אחר תנועת כלי רכב ברחבי ארה"ב". העבודה על ידי ה- ACLU באמצעות בקשות לחופש המידע חשפה כמה מהפעולות הפנימיות של התוכנית - כמו העובדה שכל הרכבים עוקבים אחריהם, לא משנה אם הנהגים חשודים בפשע כלשהו. בנוסף, הודעת דוא"ל משנת 2010 בנושא הפרויקט טענה כי אחת ממטרותיו העיקריות הייתה להגדיל את היקף חילוט הנכסים המתרחש כאשר נתפסים מכוניות, כסף ומזומנים מפושעים החשודים ואז משמשים למימון יעדי סוכנות..

וסר טים ברנרס-לי, ממציא הרשת העולמית, מציין כי בעוד ששותף Five Eyes, בריטניה, היא מהטובות בעולם לפתיחת נתונים, היא אחת הגרועות בכל מה שקשור לריגול ומעקב אחר אזרחים. למעשה, הוא דורג בין הגרועים באירופה במדינות עם "רשת חופשית ופתוחה".

כל-רואים?

אז מה הניתוק כאן? ראשית, אפילו מדינות "שפירות" כמו קנדה אינן חסינות מפני האובססיה הגלובלית בנושא ריגול באינטרנט; טכנולוגיית החטטנות הקנדית היא חלק מהמתוחכמים בעולם. שנית, זו לא מתיחה לומר שלא משנה מה מורידים, איפה גולשים או איך משתמשים באינטרנט, מישהו מסתכל מעבר לכתף שלך. בטח, אתה יכול לכתוב מכתב מנוסח בחומרה לראש הממשלה הקנדי סטיבן הארפר - או לחתוך ישר למרדף ולוודא שהפרטיות המקוונת שלך מוגנת במלואה.

תמונה מוצגת: Wikimedia Commons (התמונה שונתה)

פורץ גבולות: סוכנות ריגול קנדית עוקבת אחר משתמשים ברחבי העולם
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.