הצעת החוק החדשה למעקב המוני בבריטניה היא הגרועה ביותר

מגדל אליזבת. שם שוכן ביג בן.

פקידי ממשל פועלים להעביר את מחוקק איסוף הכמויות הגדול ביותר שראה בריטניה מעולם. הצעת החוק למעצמות החקירה היא אסון בהתהוות והיא עומדת לטאטא בפרלמנט.

הצעת חוק חדשה זו נועדה לעצב מחדש את אופן ניהול המעקב הממשלתי - ולא לטובה. 

מעקב בקנה מידה אדיר

במסגרת הצעת החוק, לשירותי האבטחה הממשלתיים יהיה הכוח לפרוץ לטלפונים חכמים ומחשבים של אנשים לטובת האבטחה. זה נקרא "הפרעות ציוד", וזה רק קצה הקרחון.

הצעת החוק כמעט 300 עמודים שמה לה למטרה להדק את הביטחון הלאומי על ידי הפיכת מעקב המוני לחובה. ספקי הפס הרחב והטלפונים הניידים ייאלצו לשמור יומני נתונים על לקוחות עד שנה. יומנים אלה יכללו כל אתר שאתה מבקר בו, השעות בהן ביקרת בהם והמכשירים שבהם אתה משתמש.

מחוקק מעקב דומה אחר נאסר בשאר אירופה וצפון אמריקה בגלל היותו פולשני מדי.

(כמעט) חבל מכדי להיות אמיתי

רשומות של פעילות האינטרנט שלך יכללו רק כתובות URL בסיסיות ולא דפים בודדים. לדוגמה, הם יכלו לראות שביקרת ב- BBC.com בשבת אחר הצהריים, אך לא את העמודים האישיים שקראתם. זה מספק נוחות מועטה, מכיוון שזמן הביקורים וכתובות ה- IP של מחשבים אחרים אליהם יצרת קשר יירשם בפירוט מחליא.

על מנת לגשת לנתונים האישיים שלך, פקידים דורשים אישור "נעילה כפולה". שיחות טלפון, מיילים והודעות טקסט זקוקות לאישור ממזכירת הבית ואז משופט שמונה במיוחד לפני שאכיפת החוק המקומית יכולה לקבל גישה. עם זאת, יש סעיף קטן לעקוף הליך אישור זה אם גורמי אכיפת החוק מרגישים שיש צורך דחוף לגשת למידע.

בעיקרון, גורמי ביטחון יכולים לגשת למידע שלך רק לאחר שהם מקבלים אישור שיפוטי, אלא אם הם חשים שזה "דחוף". במקרה כזה הם חופשיים לעשות כל מה שהם רוצים.

נשמע הוגן?

לא רק 'מטא נתונים'

אלה לא סתם מטא נתונים שהממשלה מקווה לאסוף, הם החיים שלך. זה כל מה שאתה עושה, כל אתר שאתה מבקר בו, וכל הודעה שאתה שולח דרך האינטרנט.

תומכי הצעת החוק טוענים כי הנתונים שהממשלה אוספת הם אמצעי לביטחון לאומי ובשום אופן לא משפיעים עליך. אבל איך זה לא יכול להיות כשכל מה שאתה עושה נרשם?

הצעת החוק למעקב המוני פולשני ביותר שראתה בריטניה אי פעם

את הצעת החוק הועלה על ידי מזכירת הבית, תרזה מאי, במאמץ להחליף את חוקי איסוף הנתונים של בריטניה.

מאי הציגה חקיקה דומה, המכונה אמנת Snooper, עוד בשנת 2012 למורת רוח כמעט פה אחד. היא מאמינה שהצעת החוק החדשה הזו מצליחה במקום בו האחר נכשל. על פי מאי:

"פרסום הצעת החוק לחוק סמכויות החקירה שלנו הוא רגע מכריע. הצעת חוק זו תקים פיקוח מוביל עולמי על מנת לשלוט במשטר סמכויות חקירה הפתוח ושקוף יותר מכל מקום אחר בעולם. "

אחרים לא מסכימים.

תומכי הפרטיות, כולל אדוארד סנודן, מכנים זאת הצעת החוק לפיקוח הגרועה ביותר שאי פעם ראתה המערב, ולא בכדי: מעולם לא הוכנסו אמצעי מעקב כל כך מחמירים..

לפי הקריאה שלי, #SnoopersCharter נותנת לגיטימציה למעקב המוני. זהו משטר המעקב הפולש ביותר והפחות אחראי במערב.

- אדוארד סנודן (@Snowden) 4 בנובמבר 2015

אל תתנו לממשלת בריטניה להמשיך לרגל אחריכם!

הצעת החוק צפויה לעבור בפרלמנט מתישהו בשנה הבאה. לא ידוע אם זה יעבור או לא, אבל אם ההדלפות השותפות הטרנס-פסיפיקיות האחרונות מספרות לנו משהו, זה שמעצמות העולם עושות מעט מאוד כדי להגן על פרטיותם של אנשים.

במקום להשאיר את עצמך בגחמה של מעקב המוני, קח בחזרה את פרטיותך באמצעות VPN.

כיצד פועלים VPN

VPN יוצר מנהרה מאובטחת בין המחשב שלך ואתרי האינטרנט שבהם אתה מבקר. ספקיות האינטרנט שלך לא יוכלו לראות אילו אתרים אתה מבקר, הנתונים שאתה שולח או האנשים שאתה מתקשר איתם.

VPN מסתיר גם את כתובת ה- IP ואת המיקום שלך, כך שלא ניתן לאתר את הפעילות המקוונת שלך אליך ולמחשב או למכשיר שלך.

אל תחכה לתוקף של הצעת חוק המעקב הנכה הזו. קח בחזרה את פרטיותך והסתיר את כתובת ה- IP שלך באמצעות VPN.

תמונה מוצגת: Jetpics / Dollar Photo Club

הצעת החוק החדשה למעקב המוני בבריטניה היא הגרועה ביותר
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.