Reddit? רוסיה אומרת ששכח את זה

איסור reddit רוסית

אם אתה מחפש דיון באינטרנט ללא מעצור, Reddit היא מקום טוב להתחיל. לצד האשכולות הדנים כמעט בכל נושא הידוע לאדם – הן SFW והן NSFW – האתר מארח גם דיונים “שאל אותי כל דבר” (AMA), ומאפשר למ reddits לנהל דיונים מלאי חיים עם ידוענים, מומחי טכנולוגיה ומהפכנים כאחד..

ברוסיה, עם זאת, נראה שמשתמש Reddit “rsocfan” הרחיק מעט, מכיוון שסוכנות הפיקוח והצנזורה התקשורתית של המדינה, Roskomnadzor, חסמה מספר עמודים לצורך דיוניו בנושא גידול פטריות פסילוציבה..

חוקים ותקנות

רוסיה לא ידועה בדיוק בכך שהיא מקבלת דעות אינטרנטיות שאינן קונפורמיות. כפי שצוין על ידי ה- BBC, למשל, כל בלוגרים ברוסיה עם יותר מ -3,000 עוקבים חייבים להירשם לממשלה ולעקוב אחר אותם כללים כמו כלי תקשורת המונים. הוושינגטון פוסט מתאר מצב זה שעומד בפני בלוגרים “תוך הפרה תיאורטית של החוק בכל עת”; בלוגרים רוסים פופולריים חיים בפחד שהם עלולים להיתקל בעונש אם הרשויות יחליטו לפצוח בהן. ובחודשים האחרונים, Roskomnadzor הייתה עסוקה בהוצאת אזהרות נוקשות לאתרים כמו פייסבוק, גוגל וטוויטר אם הם לא מצייתים לחוקי טיפול בנתונים ברוסיה.

כעת Reddit נמצאת על הכיסאות הודות לפוסט שפורסם לפני שנתיים בנושא גידול סמים לא חוקיים. בכתב העת האחרון של Reddit – “TIFU על ידי איסור על Reddit ברוסיה” ב- TIFU (היום אני עדכוני) subreddit – פוסטר מקורי rsocfan מסביר כיצד נאסר על Reddit ברוסיה. הוא פרסם את הפוסט בנושא פטריות כדי לראות כיצד רוסקמנדזזור יגיב, מכיוון שלסוכנות יש בסמכות הסמכות לחסום כל אתר ללא אישור בית משפט.

ובעוד שרוסקמנדזזור איט בתנועה, בסופו של דבר סוכנות הפיקוח התקשורת תפסה, קרא את הפוסט ודרשה כי מנהלי רדיט יחסום את התוכן הפוגע למשתמשים רוסים.

  שלושת תוספי הדפדפן הטובים ביותר להגנה על פרטיותך (עודכן לשנת 2023)

כשרוסקומנדזזור לא קיבלה תגובה מיידית מרדיט, הסוכנות אסרה על חלקים גדולים מהאתר. רוסים רבים לא הצליחו לגשת ל Reddit כולם יחד, מכיוון שכשליש משירותי שירותי האינטרנט של המדינה אינם יכולים לסנן בלוקי תוכן כראוי על סמך פרוטוקול HTTPS.

זה הוביל לתגובה מצד מנהלי האתר Reddit, שלא רצו שהמשתמשים הרוסים שלהם יאבדו גישה לאתר שלהם. יממה לאחר תחילת הרשימה השחורה, היא הוסרה כאשר מנהלי האתר יצרו קשר עם רוסקומנדשור והסכימו לתנאים שלהם. הפוסט הפוגע נחסם כעת למשתמשים ברוסיה.

פוסטר מקורי rsocfan אוהב את האירוניה בכל האירוע. השרשור הפוגע לא עורר עניין רב כשפרסם אותו לראשונה, אך כל אירוע הצנזורה הזה הוביל אותו לאור הזרקורים. למעשה, Roskomnadzor הסב את תשומת הלב לעצם הדבר שהוא מנסה להסתיר!

תוכן אוצר

במהלך השנים האחרונות, Roskomnadzor מתרחקת אט אט מחופש האינטרנט של אזרחים על ידי הרשאת רישומי בלוגרים, יחד עם אחריות על בעלי אתרים לכל מה שמפורסם בפרטי התגובות באתרי האינטרנט שלהם על ידי משתמשים אחרים. ארגונים מסוימים סגרו את הפורומים כולם ביחד, ואילו אחרים שכרו מנחים כדי לרחרח כל תוכן “קיצוני”.

הסוכנות גם לקחה כמה בלוגרים לבית המשפט – אלכסיי נוואלני חסם את הבלוג שלו ונגזר עליו עונש מאסר על תנאי בגין קריאת “עצרת מחאה”, מה שגרם לתגובה של משרד היועץ המשפטי לממשלה שהורה לרוסקומנדזור לאסור את הבלוג שלו ולהתחיל בהליכים משפטיים..

אבל ממשלת רוסיה אינה הארגון הגדול היחיד שאוצר תוכן של Reddit. כפי שצוין במאמר שפורסם לאחרונה ב The Verge, האתר עצמו גם לוקח קו קשה יותר עם פורומים שנחשבים פוגעניים או בלתי הולמים. ביולי, Reddit הודיעה כי קהילות ספציפיות שהיו קיימות “אך ורק כדי לעצבן” כבר לא ניתן יהיה לחפש ולא יניבו הכנסות לחברה..

  חוקים המאיימים על חופש האינטרנט ברחבי העולם

כעת, המנכ”ל סטיב האפמן אומר שהם אוסרים את הפוגעני ביותר בפורומים האלה ולהסגר אחרים ש”בכלל מחמירים את Reddit עבור כולם. “

אז מה ההבדל כאן? אם רדיט, כמו רוסיה, תחליט לאילו משתמשים יכולים לגשת, האם הם גם לא מפעילים סמכויות צנזורה מסוימות? התייחסותו של הופמן לנושא שופכת מעט אור: “איסור הוא כמו עונש מוות. אנו מתייחסים לאיסור ברצינות רבה, וזו הסיבה שלוקח לנו כל כך הרבה זמן לעשות את זה. “

בניגוד לכך עם Roskomnadzor, שנראה לאסור על משתמשים ופוסטים אפילו על הפרות קטנות וללא צורך באישור חיצוני. די ברור כי Reddit פועלת בעת הצורך – לטובת הכלל – בעוד שגורמים ממשלתיים רבים נראים כאילו פועלים באופן אקראי.

שורה תחתונה? אם אתה ברוסיה וחי על Reddit, קבל VPN או שער פרוקסי אחר מכיוון שזה בטוח ש- Roskomnadzor לא תירשם ל- AMA בקרוב.

 תמונה מוצגת: (1) ravennka / Dollar Photo Club, (2) Psilocybe.tampanensis.one של Workman מורשה תחת CC BY-SA 3.0 (התמונות שולבו ושונו)

Reddit? רוסיה אומרת ששכח את זה
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.