תקוע בהחלטות של ראש השנה? להלן 10 הצעות לשיפור אבטחת הסייבר שלך בשנת 2020

רשימה שכותרתה 2020 עם סימוני ביקורת ליד כל שורה.

עם השנה והעשור החדשים (!) כמעט עלינו, הגיע הזמן לשבת ולנסח כמה החלטות ראש השנה השאפתניות. אולי תרצה לפגוע בחדר הכושר יותר, לבדוק כמה יעדי נסיעה מהרשימה שלך (גם אם זה יכול להיות וירטואלי), או להישאר בקשר קרוב יותר עם חברים ובני משפחה.

יש לנו כמה החלטות הקשורות לאבטחת סייבר, שתרצה לשקול להוסיף לרשימה שלך אם לא עשית אותן כבר. חלקם ייקח רק שניות, בעוד שחלקם עשויים להימשך לנצח (כמו לעדכן את המכשירים שלך - אנחנו מתלוצצים, כמעט).

בדוק את החלטות השנה החדשה בנושא אבטחת הרשת לשנת 2020:

 1. השתמש ב- HTTPS בכל מקום
 2. התחל להשתמש באפליקציית העברת הודעות מאובטחת
 3. התחל להשתמש גם בדפדפן המכוון לפרטיות
 4. השתמש בסיסמאות חזקות; אחסן אותם במנהל סיסמאות
 5. השתמש 2FA ו- MFA בכל מקום אפשרי
 6. היזהר מאינטרנט אלחוטי ציבורי
 7. היזהר יותר במה שאתה משתף באופן מקוון
 8. מחק חשבונות שאינך זקוק להם עוד
 9. חשוב לפני שאתה לוחץ על קישור הדוא"ל הזה
 10. עדכן את המכשירים שלך

1. השתמש ב- HTTPS בכל מקום

אם אתר משתמש ב- HTTPS (מצוין על ידי המנעול הירוק בסרגל הדפדפן), פירוש הדבר שהנתונים בין הדפדפן שלך לשרת האתר מוצפנים..

עדיין ישנם אתרים רבים שאינם מציעים הצפנת HTTPS בסיסית זו, עם זאת, חושפים את הנתונים שלך לספק שירותי האינטרנט שלך, לספק שירותי השרת שלך, לנתב / מפעיל ה- Wi-Fi שלך ולכל ישות בין ספק שירותי האינטרנט שלך לבין ספק האינטרנט של השרת..

באמצעות סיומת ה- HTTPS Everywhere של EFF (זמינה עבור Firefox ו- Chrome וכלולה בתוספי הדפדפן ExpressVPN), אתה יכול להבטיח שכל הנתונים הנוסעים בין הדפדפן שלך לשרת של אתר מוצפנים. אתה יכול להפסיק את הרזולוציה הזו תוך שניות.

 • קבל HTTPS בכל מקום

2. בצע את המעבר ליישום העברת הודעות מאובטחת יותר

מ- WhatsApp ל- Snapchat, אפליקציות העברת הודעות מספקות שירות קל לתקשורת עם חברים, משפחה ועמיתים לעבודה..

אך ללא הצפנה, ההודעות שלך יכלו לקרוא את החברה שמאחורי האפליקציה, צדדים שלישיים וממשלות שאוספות נתונים פרטיים על אזרחיה..

למרבה המזל, כמה אפליקציות העברת הודעות משתמשות בהצפנה מקצה לקצה כדי למנוע מאף אחד מלבדך והנמען המיועד לראות את תוכן ההודעות. אנו ממליצים לקבל איתות (זמין ב- iOS, Android, ושולחן העבודה) מכיוון שלכאורה יש לו את פרוטוקול ההודעות המאובטח ביותר של המגרש, מוצפן כברירת מחדל מקצה לקצה, והוא קוד פתוח לחלוטין, כך שניתן יהיה להבטיח את האבטחה שלו עבור.

אולי החלק הקשה ביותר בשימוש באפליקציות ההודעות האלו הוא לגרום לכל האחרים שאתה מסר להשתמש באותה אפליקציה שאתה עושה. אבל הפרטיות האישית והביטחון שלך שווים את זה.

 • אפליקציות ההודעות הטובות ביותר לשמירת ההודעות שלך פרטיות ובטוחות
 • כיצד להגן על אפליקציות ההודעות שלך באמצעות סיסמה

3. התחל להשתמש גם בדפדפן המכוון לפרטיות

באופן אידיאלי יש לעדכן את הדפדפן לעיתים קרובות כדי להגן עליך מפני איומים חדשים.

דירגנו את הדפדפנים הפופולריים ביותר על סמך פרטיות ואבטחה, ובעוד שדפדפן Tor עלה בראש, מצאנו שאמיצים מבוססי Firefox ו- Chromium מתאימים יותר לשימוש יומיומי. שניהם קוד פתוח ויש להם מגוון אפשרויות וחסימת מודעות.

 • הדפדפנים הפופולריים ביותר מדורגים לפי פרטיותם ואבטחתם
 • מהו מידור הדפדפנים?

4. השתמש בסיסמאות חזקות ושמור אותן במנהל סיסמאות

שמעת זאת בעבר, אבל "סיסמא" אינה סיסמה טובה. גם לא שמך, תאריך לידה או עיר הולדתך. הקשו על ניחושכם של הסיסמאות שלכם - למשל באמצעות מחולל סיסמאות אקראי - ואחסנו במנהל סיסמאות. ככה, תצטרך לזכור רק את הסיסמה של מנהל הסיסמאות שלך. פשוט אל תכתוב את זה.

 • מחולל הסיסמאות האקראיות של ExpressVPN
 • כיצד להשתמש במנהל סיסמאות

5. השתמש 2FA ו- MFA בכל מקום אפשרי

סיסמה אחת פשוט אינה מאובטחת יותר - תרצה להכפיל את ההגנה באמצעות קוד סיסמא אחר. הכפלת סיסמאות זו נקראת לרוב אימות דו-גורמי או רב-גורמי והיא הופכת במהרה לצורה סטנדרטית של אבטחה נוספת הנדרשת עבור חשבונותיך. אתה בטח כבר עושה זאת בתפקיד מסוים עם קוד SMS שנשלח לטלפון שלך או עם אפליקציה.

 • מדוע עלי להשתמש באימות דו-גורמי?
 • באיזו שיטת אימות דו-גורמית עליכם להשתמש?

6. היזהר יותר מה- Wi-Fi הציבורי

יתכנו הרבה נקודות חיבוריות Wi-Fi ציבוריות להעברת המכשיר שלך לגישה חופשית לאינטרנט. אך לעיתים קרובות המשמעות היא שהפעילות המקוונת שלך נמצאת בחסדיה של ספק ה- Wi-Fi, שאם אינו מוצפן, יכול לחשוף את התנועה שלך לכל אחד.

מלבד שימוש ב- VPN כדי להגן על עצמך ברשת Wi-Fi ציבורית, וודא שאתה לא מתחבר אוטומטית לרשתות אלה, השתמש בנתונים אם אתה יכול, והימנע מהגשת מידע רגיש כמו כרטיס האשראי שלך ברשתות Wi-Fi ציבוריות..

 • איזה מידע עובר דרך רשתות Wi-Fi ניידות
 • כיצד ה- Wi-Fi הציבורי מגיע במחיר למשתמשים שלה
 • כיצד להשתמש ב- VPN כדי להגן על עצמך באמצעות Wi-Fi ציבורי

7. היזהר יותר במה שאתה משתף באופן מקוון

לפעמים קשה שלא לשתף את מה שעשית בפייסבוק ובאינסטגרם או לצעוק לחלל הטוויטר. שימו לב כי כשאתה עושה, תמיד יש סיכוי שמישהו יכול להבין מה אתה עושה, איפה אתה ומי אתה נמצא.

ניתן לעשות הרבה עם המידע הזה, לא פחות כדי לבשל אותך, או לכוון אותך להתקפה הנדסית חברתית. עברו על התמונות שלכם והפכו אותן לפרטיות במדיה החברתית, או מחקו את הפוסטים שלכם לגמרי אם אתם חושבים שזה מסיר יותר מדי.

 • כיצד להפוך את התמונות שלך לפרטיות יותר במדיה החברתית
 • מה זה הנדסה חברתית?
 • מה זה דיוג?

8. מחק חשבונות שאתה כבר לא משתמש בהם

פייסבוק כבר לא מעוררת שמחה? הופסק באמצעות אפליקציות ושירותים שרשמתם אליהם? ל- Just Delete Me יש מכלול שימושי של אתרים ושירותים שעוזרים לך להבין אם אתה יכול למחוק את החשבונות השונים שלך. אם אתה רוצה #DeleteFacebook או חשבונות מדיה חברתית אחרת והודעות, יש לנו מדריך לכך.

 • כיצד למחוק לצמיתות את מה שגוגל יודעת עליך
 • כיצד למחוק את כל החשבונות המקוונים שלך

9. חשוב פעמיים לפני שאתה לוחץ על קישור הדוא"ל הזה

כל האבטחה בעולם לא יכולה לעזור לך אם אתה נופל על ניסיון דיוג. למד כיצד להתגונן מפני התקפות דיוג ומתי לשאול בקשות לגבי הסיסמאות ומידע כרטיסי האשראי שלך.

10. עדכן את המכשירים שלך

לבסוף, ואנחנו יודעים שזה כאב, עדכון המכשירים שלך יעזור לך להגן עליך מפני תוכנות זדוניות, באגי תוכנה ומנצל אפס יום. פשוט עדכן אותם, ובזמן שאתה מחכה, תהנה גם מהפסקה מהמסך.

מהן החלטות ראש השנה שלך לשנת 2020? אל תגיד לנו!

תקוע בהחלטות של ראש השנה? להלן 10 הצעות לשיפור אבטחת הסייבר שלך בשנת 2020
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.