3 דברים שארה”ב יכולה ללמוד מכללי הניטרליות הרשתית החדשה של הודו

הודו וניטרליות נטו

ב- 28 בנובמבר פרסמה רשות הרגולציה התקשורתית של הודו (TRAI) מערכת המלצות משלה המכריזה על האינטרנט כזכות אנושית בסיסית. התקנות החדשות כוללות איסור על ספק שירותי אינטרנט להתעסק בתעבורת האינטרנט ולקבוע את התקדים שכל התוכן המקוון שווה.

אתה צריך למסור אותו להודו. בעוד ארה"ב עוברת לסווג מחדש את האינטרנט כסחורה ולא כצורך אוניברסלי בסיסי, הודו רק הציעה חקיקה חדשה נועזת כדי לחזק את כללי הניטרליות שלהם. זהו ניגוד בולט לוויכוח המתמשך הקונגרס כרגע מתמודד, והדוברים כבר מכנים אותו עמדת המדיניות הפרוגרסיבית ביותר באינטרנט בחינם עד כה.

זה מה שארה"ב יכולה ללמוד מהמדיניות החדשה של הודו.

1. הפסיקו לתת לספקי האינטרנט להצער את התנועה

אחד השינויים המשמעותיים ביותר עוסק באופן שבו ספקיות האינטרנט יכולות להכיל תנועה. על פי החקיקה החדשה, אסור בתכלית האיסור על הידוק - כלומר, האטת מהירויות אינטרנט בכוונה לאתרים ספציפיים. ספקי שירותי אינטרנט אמריקאיים (כמו גם ספקי שירותי אינטרנט באירופה) עלו באש ברציפות בגין סיווג אתרים ספציפיים שלא כדין תוך הקמת נתיבים מהירים לאחרים..

רק לפני מספר חודשים משתמש Reddit הוכיח כיצד ורייזון מצמצמת את הרשת הסלולרית שלהם אך השתמש ב- VPN כדי לבדוק את מהירות ה- Ping שלהם לפני ואחרי שהם הפעילו את ה- VPN שלהם. Verizon מיהרה לתת תגובה, אם כי השירות המוצל שלהם לא נעלם מעיניו.

בהודעתה שכל דף אינטרנט זוכה לאותו טיפול, הודו מעניקה למעשה לכל אתר - לא משנה גודל או פופולריות - סיכוי שווה להצליח..

שמעת את זה, הקונגרס? אם אתה באמת רוצה לטפח אינטרנט תחרותי וחדשני, אל תאפשר ל- Comcast, Verizon ושאר ספקי שירותי אינטרנט ענקיים להכתיב כיצד הלקוחות שלהם גולשים באינטרנט. זה פשוט כמו זה.

2. הפסיקו לאפשר לאנשים שאינם יודעים כיצד להסדיר את האינטרנט

האם יש קשר ישיר בין אלה שרוצים לבטל את נייטרליות הרשת לבין אלה שאינם יודעים כיצד הרשת עובדת? יתכן. כנראה.

בארה"ב מרבית מתנגדי ה- NN טוענים כי האינטרנט אינו צורך בסיסי, ולכן אין לחשוב עליו כצורך. יש מאות דוגמאות הממחישות כיצד מרבית חברי הקונגרס אין מושג כיצד פועל האינטרנט, אך אף אחת מהן איננה רווחת (או מסוכנת) כמו יו"ר ה- FCC אג'יט פאי, אשר מאמין שסיום ניטרליות נטו למעשה "יחזיר את חופש האינטרנט".

יויו"ר FCC אג'יט פאי חושב שסיום ניטרליות נטו "יחזיר את חופש האינטרנט."

הודו, לעומת זאת, מוודאת שרק אנשים שמכירים את האינטרנט יהיו מעורבים בעיצוב עתידו. על פי החקיקה של ה- TRAI, ייווצר גוף ממשלתי חדש המורכב מחברי ספקי שירותי אינטרנט, עובדים אזרחיים, קבוצות אקדמיות וצרכנים כדי להמליץ ​​על נייטרליות רשתית..

תאר לעצמך את זה: אנשים שיודעים איך משהו עובד מעורב ביצירת המדיניות שלו ופיקוח עליהם.

3. תנו לציבור להכתיב את מדיניות האינטרנט ולא את התורמים

איננה ידועה כי הודו נסוגה מקטטה כשמדובר באינטרנט חינמי. למעשה, ניתן לעקוב אחר דיון נטרליות נטו במדינה לשנת 2015, שם ניסתה חברת Airtel, ספקית האינטרנט המובילה במדינה, לחייב יותר משתמשים בגישה לאפליקציות העברת הודעות מסוימות. פעילים מיהרו להציף את האינטרנט בתגובות וערעורים, הקימו קבוצות צ'ט שונות ובסופו של דבר הניפו את דעת הממשלה לטובתם. התוכנית, שזכתה לכינוי Airtel Zero, נחרטה במהירות, והובילה מודלים עסקיים דומים לכולם פרט למשך הלילה.

ואז היה הפיאסקו השלם של פייסבוק כבר בשנת 2015, כאשר החברה ניסתה לשחרר גרסה מושקעת של האינטרנט להמונים. לרוע המזל, המודל העסקי המטושטש של FB הכתיב שרק אתרים מסוימים יהיו נגישים, בעוד שאחרים חייבים תשלום סמלי. נשמע מוצל? זה בגלל שזה היה. למרבה המזל, בהודו לא היה שום דבר מזה, ופייסבוק זנחה במהירות את התוכניות שלה.

כשוק האינטרנט השני בגודלו בעולם, עתידה המקוון של הודו מזהיר. עד 2020 צפוי המסחר האלקטרוני לעלות על 34 מיליארד דולר, כאשר למעלה מ- 200 מיליון הודים מבצעים עסקאות יומיומיות ברשת. בטוח להניח שזה אפשרי לפחות בחלקו בגלל הביקוש המוחץ (והלא מתפשר) של הציבור לרשת חינמית ופתוחה.

התקנות המוצעות יועברו כעת למחלקת הטלקום בהודו, והמומחים בטוחים כי ההנחיות החדשות הללו יהפכו למציאות בשנה הבאה. הנה מקווה.

3 דברים שארה"ב יכולה ללמוד מכללי הניטרליות הרשתית החדשה של הודו
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.