3 cryptocurrencies שאכפת לך מהפרטיות שלך

Altcoins שאכפת לך מהפרטיות שלך

ביטקוין הוא לא אנונימי לחלוטין.

אמנם נכון שלא תצטרך לחבר את שמך או מספר הטלפון האמיתי שלך לעסקת ביטקוין, אך ישנן דרכים מרובות לנטרל את חשבונך..

לכל cryptocurrency יש צורה כלשהי של blockchain המאחסן את כל העסקאות שהיו אי פעם במערכת שלה לנצח. כל אחד יכול להוריד את ה- blockchain הזה ולראות את ההיסטוריה הזו, לנתח אותה ולהעתיק אותה.

השביל של כל ביטקוין, למשל, עשוי לחשוף את בעליו ואת הנהנים הכספיים האולטימטיביים. מרבית הבלוקצ'ים הממוקדים בפרטיות ממוקדי הפרטיות משנים את חתימות הקריפטוגרפיה של ביטקוין לטכניקות כדי להפוך את השביל הזה לטשטש יותר.

לא מרוצה מחוסר הפרטיות של ביטקוין, חבורה של קריפטוגרפים ומתכנתים יצאו ליצור cryptocur מטבעות (או altcoins) חלופיים, המספקים הגנות פרטיות חזקות יותר ומקשות הרבה יותר על מעקב אחר הכספים שלך, בררו כמה אתה בבעלותך, או אילו תשלומים אתה מכין.

3 altcoins ששמים את פרטיותך במקום הראשון:

מונרו

תכונה עיקרית: חתימות טבעת
נוצר: אפריל 2014 תחת השם BitMonero
מוניקר: XMR
סך שווי השוק: 1.3 מיליארד דולר
החיסרון: גודל גדול (kB) של עסקאות
עסקאות ליום: ~ 4,000
סה"כ גודל חסימת: 29.2 GB

תכונת פרטיות: חתימות טבעת

מונרו הטמיעה את מושג חתימות הטבעת. חתימת טבעת מוכיחה שמישהו בקבוצה של אנשים חתם על משהו, אבל זה לא מגלה את מי.

דמיין לעצמך שאתה עומד מול עשרה ארוניות, שבכל אחת מהן יש מספר לא ידוע של מטבעות. כעת תוכלו להוכיח שיש לכם את המפתח לאחד המנעולנים הללו, אך אינכם חייבים להראות איזה מהם.

רק במהלך עסקה היית מנעול ומעביר את המטבעות למישהו אחר ורק לך והם יידעו כמה מטבעות העברת.

ביקורת:

מונרו זוכה לביקורת שכן קשה לשימוש, במיוחד עבור חדשים. פיתוחם מתמקד בארכיטקטורת הליבה של המטבע ולא בבניית ארנקים או שילובים פשוטים. במשך זמן רב, הדרך היחידה ליצור אינטראקציה עם ארנק Monero הייתה באמצעות ממשק שורת פקודה.

חתימות טבעת הן גם יקרות מאוד וזמן החישוב לאימות ארוך יחסית. החתימות דורשות הרבה נתונים (עסקה סטנדרטית יחידה יכולה להיות גדולה מ- 15 קילובייט, לעומת 260 בתים בביטקוין). כמובן שצריך להעביר ולאחסן את הנתונים, מה שהופך את מחסומי החסימה עם חתימות הטבעת מאתגרים לגדול כלפי מעלה.

לזנק

תכונה עיקרית: Coinjoin
נוצר: ינואר 2014 תחת השם Darkcoin
מוניקר: לזנק
סך שווי השוק: 2 מיליארד דולר
החיסרון: עושה הנחות לא מוכחות לגבי פרטיות ואבטחה
עסקאות ליום: ~ 5,000
סה"כ גודל חסימת: 4 גיגה בייט

תכונת פרטיות: Coinjoin

דאש משתמש במנגנון Coinjoin (הזמין גם לביטקוין) מספר משתמשים קושרים את העסקאות שלהם לאחת, ומקשה על הצופה לראות אילו תשומות שייכות לאילו תפוקות (ראו הגרפיקה למעלה). עם זאת, עדיין ניתן לברר לאיזו כתובת יש כמה כספים בה.

ביקורת:

מבקרים מאשימים את דאש בהתנהלות כמו חברה מקצועית, ולא צוות מבוזר. החשש הוא שתוקפי הפרויקט, למשל ממשלות, רק צריכים להתפשר על ארגון אחד כדי לערער את הקריפטו. כאשר דאש מתמקד יותר בשיווק מאשר בפיתוח המטבע, הוא עשוי גם לדחוף את סדרי העדיפויות הביטחוניים מאחור. לדוגמה, ההתחייבות האחרונה למאגר הגיתוב שלהם הייתה לפני למעלה מחצי שנה.

מנגנון Coinjoin זוכה לביקורת על היותו פיתרון פרטיות מספק שאם ייושם כראוי לא היה זקוק לחסימת בלוקים חדשה. היתרון העיקרי של דאש על פני ה- Coinjoin של ביטקוין הוא שכולם בדאש נדרשים להשתמש בו, מה שאומר שמשתמשים אינם מבטלים כל כך הרבה לצורך הערכת פרטיותם..

ישנם גם חששות כי יישום שגוי של Coinjoin עדיין עשוי לפתוח משתמשים בפני דינוניזציה, כפי שהמחשבה להלן ממחישה.

הפוך את הביטקוין לאנונימי עם Joinmarket.

ZCash

תכונה עיקרית: הוכחות לאפס-ידע
נוצר: אוקטובר 2016
מוניקר: ZEC
סך שווי השוק: 600 מיליון דולר
החיסרון: מעטים משתמשים בהוכחות אפס-ידע
עסקאות ליום: ~ 5,000 (מתוכם 12 משתמשים בתכונות פרטיות מלאות)
סה"כ גודל חסימת: 7.7 ג'יגה-בייט

תכונת פרטיות: הוכחות לאפס ידע

הרעיון של הוכחת ידע אפס הוא להראות לך שאתה יודע מה הפיתרון לבעיה מבלי לחשוף את הפיתרון.

דמיין שיש שני מטבעות לפניך, אחד שלך ואחד בבעלות מישהו אחר. הוכחות של אפס-ידע מאפשרות לכם להראות ללא ספק שבבעלותכם אחד המטבעות, מבלי לחשוף איזה מהם מדובר. על ידי שימוש בתכונה זו, אתה יכול להוכיח שיש לך מטבעות, אך לא אילו מטבעות בבעלותך - אף אחד לא יכול לראות כמה מטבעות יש לך, גם אם הם יודעים את הכתובת שלך.

ביקורת:

סצנת ה- cypherpunk מבקרת את ZCash על היותה חברה ולא קבוצה מבוזרת של אנשים. ZCash גייסה כסף מחברות הון סיכון, ו -20% מתגמול הכרייה של ZCash חוזר למשקיעים המוקדמים הללו.

שלמותן של הוכחות בעלות אפס תלויה בטקס יצירת מקשים ראשוני, בו נוצר מפתח הצפנה ומושמד אחר כך. אמון על ZCash פירושו לסמוך על הטקס הזה מכיוון שכל אחד המוחזק במפתח זה יכול לפתח באופן שרירותי את ZCash משום מקום.

בדומה לחתימות טבעת, הוכחות של אפס-ידע צורכות הרבה עיבוד ורוחב פס ומאיימות על מדרגיות הפרויקט. שלא כמו ב- Monero, ZCash הפכה את השימוש בהוכחות לאפס-ידע אופציונאלי, ופחות מ- 1% מכל העסקאות משתמשות בהן, מה שמקשה על השימוש ב- ZCash ככלי תשלום אנונימי..

יכול ביטקוין ליישם חתימות טבעת והוכחות אפס-ידע לצורך פרטיות רבה יותר?

אמנם ניתן יהיה ליישם חתימות טבעת וידע אפס בביטקוין, אך לא סביר מאוד שזה יקרה אי פעם בגלל חוסר הרצון של מערכת האקולוגית של הביטקוין לבצע שינויים משמעותיים ומסוכנים והדרגיות הגרועה של טכניקות קריפטוגרפיות אלה..

אמנם עסקאות Coinjoin אפשריות כבר בביטקוין, אך הן משמשות במשורה, מה שהופך אותן פחות שימושיות כאדרת פרטיות.

יש המון רעיונות כיצד להפוך את הביטקוין לאנונימי יותר, כולל רשת ברק, חתימות שנור ועוד מושגים אזוטריים כמו Mimblewimble..

נתונים שנאספו מ- Bitinfocharts ו- Coinmarketcap.

3 cryptocurrencies שאכפת לך מהפרטיות שלך
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.