5 הצהרות אדוארד סנודן מתריסות, מדאיגות או מוזרות לחלוטין

הציוצים הטובים ביותר של אדוארד סנודן

כמו נוסטרדמוס הגדול, אדוארד סנודן היה מעביר העתיד, מסמן פעם אחר פעם סימנים לעתיד לבוא. מאז שהצטרף לטוויטר לפני מספר שנים, הוא צבר את אחד מחשבונות הטוויטר הגדולים והמשפיעים ביותר בעולם. עם יותר משלושה מיליון עוקבים, הוא רק עוקב אחר חשבון יחיד בתמורה: ה- NSA. מאוד סנוקרני, סנודן.

כאשר קבלן NSA הפך את המשרוקית, אדוארד סנודן הוא גיבור עבור חלק, ונבל עבור אחרים. לא משנה איזו דעה תהיה, אין להכחיש שהוא שינה ביד אחת את האופן בו אנו מסתכלים על פרטיות.

להלן כמה מההודעות המוזרות ביותר, החזקות והמשפיעות ביותר שלו במהלך השנים האחרונות.

1. סנודן אומר שהזמן נגמר

הכל התחיל מהציוץ הקריפי שלו לפני מספר שנים. ב- 2 באוגוסט 2016, אדוארד סנודן הוציא בקשה מצמררת לחבריו ולעוקביו לצאת קדימה, באומרו באופן מסתורי “הגיע הזמן”.

כמי שידוע כי הגיע עם ההודעות שלו, ציוץ זה היווה ניגוד גמור לגוף העבודה הרגיל של המשרוקית..

שלגדן בזמנואבל זה לא נגמר שם.

כמה ימים אחר כך, סנודן פרסם ציוץ מבלבל נוסף, זה בצורת חשיש. מחרוזת המספרים והאותיות האקראיים לא הייתה שום תאונה בלתי צפויה; זה היה קוד מכוון שהוצג בפני העולם לגלות.

מפתח פרטי מושלג

האינטרנט מיהר להגיב בפרשנויות משלהם: היו שקראו לזה מתיחה; אחרים אמרו כי מדובר בהוכחה לכך ששלדן מוחזק בניגוד לרצונו. שני הציוצים נמחקו מאז, וסנודן עצמו שתק באופן מוזר בכל העניין. מה זה יכול להיות אומר, אף אחד לא יודע.

סודו של סנודן הוותיק גלן גרינוולד הבטיח לאחרונה לכולם שסנודן “מצליחה.”?

2. Snowden מאיר אור על מתווכי הצללים

בסוף 2016, עלו חדשות חדשות על כך שקבוצה מובחרת של האקרים בשם “מתווכי הצללים” חדרה ל- NSA וגנבה סודות אינטל מסווגים. על ידי שחרור קטעים מהמסמכים באמצעות מקוונות קטנות, הקבוצה סיפקה הוכחה בלתי ניתנת להפערה כי הם אכן לקחו סודות ממשלתיים מסווגים.

בזמן שהעולם התערבב כדי לחשוף כל לידים בקבוצה המסתורית, סנודן כבר היה צעד אחד קדימה, והזהיר את הציבור שזה רק סימן אזהרה במאבק כוח מתמשך בין ארה”ב לרוסיה.

NSA איבדה רק את השליטה בארסנל הטופ סיקרט שלה של כלי נשק דיגיטליים; האקרים דליפו.
1) https://t.co/zleVbyBtE3
2) https://t.co/aKwdiNbrJA

– אדוארד סנודן (@Snowden) 8 באפריל 2017

בעוד הפרטים על מתווכי הצללים עדיין צפויים, מרבית המומחים מסכימים כי ככל הנראה מדובר בפעולה בהוראת רוסיה.

אז איך שלגדן ידע?

3. Snowden מוחץ את באגי התוכנה הזדונית של אינטל

כמו כל כך הרבה חברות גדולות, גם על ניצולים פנימיים לא נחשפים עד שמטריפים ומפצי כובעים לבנים חושפים אותם בצייתנות. כך גם באגים Meltdown ו- Specter של אינטל שנמצאו מוקדם יותר השנה.

על פי הדיווחים, ידוע על ניצולים אלה המאפשרים להאקרים לראות את הרשת שלך בקלות ביוני אך הם לא פורסמו עד לינואר של השנה שלאחר מכן. גם אז, אינטל השפילה בצורה דרסטית כמה גרוע המנצל – טענה תחילה שהנושאים לא היו משמעותיים ואז הוציאה הצהרה מעורפלת יום לאחר מכן שהעלתה יותר שאלות מתשובות..

בתוך שעות מיהר סנודן לצייץ את דעתו בעניין, והביא ראיות וידאו לא רק כיצד עבודתו של המנצל, אלא גם כיצד להגן עליו..

יתכן ששמעת על באג ה- # Meltdown המחריד של @ Intel. אבל האם צפית בזה בפעולה? כאשר המחשב שלך מבקש ממך להחיל עדכונים החודש, אל תלחץ על "לא עכשיו." (דרך https://t.co/J84n79LRIA & @ misc0110) pic.twitter.com/cWEiZWZdcJ

– אדוארד סנודן (@Snowden) 4 בינואר, 2018

“כאשר המחשב שלך מבקש ממך להחיל עדכונים החודש, אל תלחץ על ‘לא עכשיו’,” הזהיר סנודן. מטבע הדברים זה נוגד את כל מה שאותה אמרה אינטל, וגרם להם להחליף הילוכים במהירות ושניהם מכירים ולוקחים אחריות על הניצול.

(תוכל לקרוא את הדו”ח שלנו בנושא באגים מסוג Meltdown ו- Specter כאן.)

4. סנודן אומר שה- NSA צופה בטלוויזיה שלך

בוועידת וידאו בתחילת 2017, סנודן פירט כיצד ה- NSA יכול בקלות לפרוץ לטלוויזיה החכמה שלך לא באמצעות רשת ה- WiFi שלך, אלא באמצעות חשבון האמזונס שלך..

הסרטון, המוצג למטה, מתכוון לפיגי-אגן מהמזבלה האחרונה של הכספת 8 של ויקיליקס ומתמקד ביכולת האימתנית של ה- NSA לפרוץ את המכשירים החכמים של אמזון שלך לפני שאתה אפילו מקבל אותם..

ג’רמי סקאהיל מראיין את אדוארד סנודן

אנחנו ב- SXSW בהקלטה חיה של הפודקאסט המיורט. המארח ג’רמי סקאהיל מראיין את אדוארד סנודן. האורח הראשון שלנו הוא אמן ההיפ הופ הלובי-אמריקני קיים. הירשמו כאן: https://theintercept.com/podcasts

הועלה על ידי The Intercept ביום שלישי, 14 במרץ 2017

לדברי סנודן:

“הם [ה- CIA] מחכים מתי המכשירים האלה נשלחים אליך, כשאתה מזמין אותם באמזון או כל דבר אחר. הם הולכים אליהם בשדות תעופה, הם משיגים את הקופסה, הם משתמשים במייבש שיער כדי לרכך את הדבק, הם פותחים את הקופסה ואז מכניסים את מקל ה- USB. הם אטמים את הקופסה לגב הכל נעים ומושלם, ואז הם מעבירים לך את זה. ועכשיו הנתב שלך, המחשב שלך, הטלוויזיה שלך נפרצת. זה דבר שגרתי מאוד שקורה. ”

5. בתי ספר שלגדן ג’ו סקארבורו במעקב

גילוייו של סנודן – למרות שנחשפו על ידי חלקם – השפיעו בסופו של דבר באופן חיובי על מצב המעקב. אז כששונדרדן שוב נקרא להיות בוגד (הפעם על ידי מארח MSNBC ג’ו סקארבורו), הוא מיהר לירות חזרה.

ג’ו היקר,
בכבוד, זה "פזיז" הגישה הובילה לרפורמה הגדולה ביותר במעקב פנים לא חוקתי מאז 1978, ולפרס פוליצר לשנת 2014 לשירות הציבורי. אם ככה נראית פזיזות, נוכל להשתמש בהרבה יותר מזה. https://t.co/QliTqo7o3h

– אדוארד סנודן (@Snowden) 4 בפברואר 2018

זה נכון: בנוסף לרפורמות מעקב גורפות, גם הגרדיאן וגם הוושינגטון פוסט זכו בפרס פוליצר לשירות הציבור לאחר שהעלו את הנושאים הללו. עם זאת, עדיין יש הרבה מה לחוות בחזית הפרטיות.

לא משנה היכן אתה עומד על סנודן, אין להכחיש שיש לנו בעיה מהותית עם מעקב אזרחים. עד שננקטו צעדים נוספים לשמירה על פרטיותך, עשו לעצמכם טובה ואבטחו את הרשת שלכם באמצעות ExpressVPN.

5 הצהרות אדוארד סנודן מתריסות, מדאיגות או מוזרות לחלוטין
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.