5 שאלות לגבי שדרוג ההצפנה החדש של WhatsApp

5 שאלות לגבי שדרוג ההצפנה החדש של WhatsApp

החל מיום שני, 4 באפריל 2016, WhatsApp הפכה לאפליקציית ההודעות המוצפנת הגדולה בעולם, על ידי השקת שדרוג ההצפנה שלה מקצה לקצה בכל פלטפורמות התקשורת..

בדיוק כשחשבנו שמקרה Apple v. FBI הוא הצהרה חסרת תקדים בעד חופש דיגיטלי, הודעה זו מביאה את דיון ההצפנה לרמה חדשה לגמרי. אך מה השתנה שדרוג ה- WhatsApp החדש, בדיוק?

1. מהי הצפנה מקצה לקצה?

הצפנה מקצה לקצה (E2EE) היא שיטת הצפנה המאפשרת רק למקבל ההודעה לקרוא אותה, ומונעת גישה של צדדים שלישיים אליה. ב- E2EE, הנתונים מוצפנים במערכת השולח ורק מכשיר הנמען יכול לפענח אותם.

במילים של מנכ"ל WhatsApp ומייסד משותף ג'אן קום:

"כעת כל הודעה, תמונה, וידאו, קובץ והודעת קולי שאתה שולח מוצפנת מקצה לקצה כברירת מחדל אם אתה והאנשים שאתה שולח משתמשים בגרסה האחרונה של האפליקציה שלנו. אפילו הצ'אטים הקבוצתיים והשיחות הקוליות שלך מוצפנות "

WhatsApp הגדיר את הצפנה זו להיות מופעלת כברירת מחדל, כך שכל המשתמשים יוכלו ליהנות ממנה מבלי שיהיה צורך לשנות הגדרות כלשהן. התוצאה היא ש- WhatsApp לא יכולה לראות, ליירט או לאחזר שיחות כלשהן, גם אם הן רוצות.

2. מדוע שודרג WhatsApp ל- E2EE?

לפני הודעה זו, WhatsApp לא הייתה ידועה במחויבות אפקטיבית להגנה על נתוני המשתמשים מפני פריצה ממשלתית. נהפוך הוא, למעשה, WhatsApp סומן לאחרונה על ידי ה- EFF בדו"ח "Who’s Got Your Back", בגלל אי ​​עמידתו בתקני הגנת המידע בענף..

עם זאת נראה כי השדרוג המיוחל הזה נמצא בכרטיסים כבר לא מעט זמן. על פי דבריו של מייסד WhatsApp, בריאן אקטון, הבטחת פרטיות המשתמשים היא רק להחזיר להם את מה שהיה להם תמיד:

"אם אתה מסתכל על ההיסטוריה האנושית בסך הכל, אנשים התפתחו, והציוויליזציות התפתחו בשיחות פרטיות ודיבור פרטי. אם בכלל, אנו מחזירים את זה ליחידים "

3. כיצד ישפיע ההצפנה על המשתמש הממוצע ב- WhatsApp?

עם השדרוג הזה, WhatsApp היא כעת אחת הדרכים הבטוחות ביותר לתקשר אלקטרונית.
ניתן להחליף בבטחה מידע רגיש - מידע אישי, פרטי בנק, מודיעין עסקי וכו 'מבלי שאיש יוכל ליירט אותו. באופן קריטי, המשמעות היא גם ש- WhatsApp לא יכולה לספק עותקים של כל תקשורת שלנו לרשויות השלטון.

4. האם הכל ב- WhatsApp יוצפן?

זמן קצר לאחר ההודעה, עיתונאית ב- The Intercept, מיכה לי, מצאה שורה בתנאי הפרטיות של WhatsApp ואומרת שהשירות עשוי לארכיב את התאריך, השעה ומספרי הנמענים של ההודעות שנשלחו עם שירותו. תוכן ההודעה בפועל, טוען WhatsApp, כלל לא מוחזק בשרתים.

מדהים ש- @WhatsApp מוצפן, אך קחו בחשבון שזה לא מסתיר את מי אתם שולחים https://t.co/i8G61TUo9i pic.twitter.com/PbXN3IF8UJ

- מיכה לי (@micahflee) 5 באפריל 2016

5. מדוע הצפנת Whatsapp כה חשובה?

עם יותר ממיליארד משתמשים, המשתרעים על כל חלקי העולם, לחברה שבבעלות פייסבוק יש טווח עולמי.

על ידי נקיטת צעד פוגעני לעבר פרטיות ואבטחת מיליארדי הודעות, WhatsApp מציבה דוגמה שדוחפת חברות גדולות אחרות לבצע בחירה דומה. מי ירצה להשתמש בשירות הודעות שאינו מוצפן עכשיו?

נקווה שההתעוררות בהשראת הוואטסאפ לוויכוח ההצפנה לא תיפסק כאן. במילים של יאן קו, זו רק ההתחלה:

סוג ההצפנה יצא מהבקבוק.

תמונה ראשונה: מועדון הצילומים mrhighsky / Dollar

5 שאלות לגבי שדרוג ההצפנה החדש של WhatsApp
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.