כיצד עובד DNS?

מה המשמעות של DNS?

מערכת שמות הדומיינים (DNS) משמשת כמדריך הטלפונים של האינטרנט. במקום מספרי טלפון, מחשבים מתקשרים באמצעות כתובות מספריות הנקראות כתובות IP שנראות כמו 192.168.1.1.

המספרים טובים למחשבים, אבל בני האדם נוראים בזכרונם. תאר לעצמך שתצטרך לדעת שכדי להגיע לגוגל, עליך להקליד את ה- 172.217.24.196. וזה רק אתר אחד - ישנם מיליונים נוספים באינטרנט! אתה צריך זיכרון נהדר או מחברת מסיבית והרבה סבלנות נוראית לזכור את כולם. האם אתה זוכר את כל מספרי הטלפון של חבריך?

DNS פותרת את בעיית הזיכרון מכיוון שהיא מספקת דרך למחשב לקבל שם קריא אנושי (כגון www.expressvpn.com) ולהמיר אותו לכתובת IP.

עד כה כל כך טוב, אבל הנה המלכוד: כדי לגלות איזו כתובת IP הולכת לאיזה שם, עליך לשאול שרת DNS. כברירת מחדל, סביר להניח שאתה משתמש בשרתי ה- DNS של ספק שירותי האינטרנט שלך (ISP), ולכן תבקש משרת ה- DNS שלהם למצוא את כתובת ה- IP עבורך..

הבעיה היא שכדי לאתר את כתובת ה- IP שאתה רוצה, עליך לומר לספק האינטרנט שלך עם מי אתה רוצה לדבר. כך שלמרות שהם אולי לא יראו מה אתם שולחים לאתר וממנו, הם יודעים באילו אתרים ניסיתם או רציתם לבקר, מכיוון שחיפשתם את כתובת ה- IP של אותו אתר.

מה מאפשר ל- DNS לספקי שירותי אינטרנט לראות כשאתה מבקר באתר אינטרנט?

חשוב על DNS כמו להתקשר לבירורים בספריות (אנו מניחים שזה עדיין דבר !?). המפעיל ישאל אותך את מי אתה מחפש ואז הם יתנו לך את מספר הטלפון של אותו אדם. אם לא תספק להם את השם, ברור שהם לא יכולים לחפש את מספר הטלפון הזה.

אבל זה לא הכל; חברת הטלפונים תדע גם את המטא נתונים הבאים:

  • למי אתה רוצה להתקשר (כי אמרת להם)
  • באיזו שעה הגשת את הבקשה
  • סביר להניח שמספר הטלפון שלך ומאיפה התקשרת

בסך הכל הם יכולים לומר: "אדם עם מספר טלפון xxx התקשר בשעה 19:05 בשעה 19 בספטמבר 2017, וביקש את מספר הטלפון של ג'ון סמית '." זה די הרבה מידע עליך.

מה שגרוע יותר הוא שגורם צד שלישי יכול להניח שאם אתה מתקשר כדי לחקור מספרים של ג'ון סמית ', אתה רוצה לדבר איתו ג'ון סמית' אמר - ויכול להיות שהוא יכול להיות אדם שמעניין אותו מישהו מרגל עליך.

אך כיצד פניות ספריות קשורות לתרחיש מבוסס אינטרנט? אם ברצונך לבקר באתר www.expressvpn.com, הדבר הבא יתרחש:

  • הקלד את כתובת האתר בדפדפן שלך
  • המחשב שלך ישלח בקשה לשרת ה- DNS שלך לבקש את כתובת ה- IP
  • שרת ה- DNS ימצא את כתובת ה- IP ויחזיר אותה למחשב שלך

שרת ה- DNS יכול לראות כי מחשב בכתובת IP 192.168.1.1 חיפש את כתובת ה- IP של www.expressvpn.com בשעה 19:06 בערב ב- 18 בספטמבר 2017.

הסיבה היחידה שהמחשב שלך ינסה לחפש שם זה תהיה אם אתה מנסה להתחבר אליו. אז, בדומה לאנלוגיה של מספר הטלפון, ניתן להניח שזה אתר שאתה רוצה לבקר בו.

הגן על תנועת ה- DNS שלך באמצעות ExpressVPN

החדשות הטובות הן שכאשר אתה מתחבר ל- ExpressVPN, השרתים שלנו מטפלים בכל בקשות ה- DNS שלך - ולא לספק שירותי האינטרנט שלך.

למעשה, מכיוון ש- ExpressVPN מאבטח את התנועה שלך, ספק האינטרנט שלך לא יכול אפילו לדעת אם אתה מגיש בקשת DNS. אנחנו אף פעם לא רושמים בקשות DNS, וכשאנחנו מחפשים שם בשמך, כל שרת DNS אחר שיכול לראות הוא כתובת השרת שלנו - הם לעולם לא יכולים לראות אותך.

מכיוון שכולם באותו שרת חולקים את אותו שרת DNS כמוך, כל הבקשות מגיעות ממקור יחיד, ומערבבים את בקשותיכם עם כולם. גם אם מישהו היה מתעניין בתעבורת DNS, הוא לא יוכל לבודד אף משתמש מסוים.

בואו ונעבור שוב עם התרחיש של התיקייה, אך הפעם עבור משתמש מאובטח באמצעות ExpressVPN:

  • הקלד את www.expressvpn.com בדפדפן שלך
  • בדיקת ה- DNS עוברת לשרת DNS ExpressVPN
  • ספק שירותי האינטרנט שלך לא יכול לראות את זה ואפילו לא לזהות אותו כתעבורת DNS
  • שרת ה- DNS שלנו מבצע את הבקשה בשמך

איך זה נראה לאחר מכן לשרת DNS אחר: שרת ExpressVPN ביקש את הכתובת עבור www.expressvpn.com בשעה 19:09 בערב 18 בספטמבר 2017. בקיצור, הוא לא אומר להם דבר על מי שהגיש את הבקשה בפועל, וכך הפרטיות שלך מאובטחת.

כיצד עובד DNS?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.