הפופולריות של FaceApp מעוררת חששות בנושא פרטיות, אך מתי נלמד?

לוגו FaceApp, עם קרניים.

רוב הסיכויים שאתה נתקל לאחרונה בתמונות של חברים ובני משפחה לעתיד, בזכות אפליקציית התמונות הוויראלית FaceApp.

האפליקציה, שיצאה לראשונה לגדולה בשנת 2017, עשתה קאמבק מסוגים שונים בגלל #FaceAppchenge הפופולרי, שמונע על ידי ידוענים שהעלו גרסה של איך עשויים להראות האני שלהם בעתיד..

צפו בפוסט הזה באינסטגרם

כשאתם יוצאים לטיול לשנת 3000.

פוסט ששיתף על ידי האחים ג'ונאס (@jonasbrothers) בתאריך 16 ביולי 2019 בשעה 02:38 PDT

אך למרות אופיו הבלתי מזיק לכאורה של מגמת המדיה החברתית, חששות הפרטיות עלו בקדמת הבמה לאחר ציוץ (שנמחק כעת) על ידי חוקר האבטחה יהושע נוזי..

ציוץ של ג'ושוע נוזי שנמחק על Faceapp.

ג'ושוע פרסם מאז התנצלות על סוגיו ואמר שהוא "טעה שפרסם את ההאשמה מבלי לבדוק אותה קודם." אבל המון פרסומים הועלו על ציוץ זה, כאשר אחד מהם הצהיר בקול רם כי "הרוסים הם הבעלים של כל התמונות הישנות שלך."

הנושא מושך כעת תשומת לב בדרגים הגבוהים ביותר בממשלת ארה"ב, כאשר מנהיג המיעוט של הסנאט צ'אק שומר מבקש בקשה רשמית ל- FBI לערוך חקירה לביטחון לאומי ב- FaceApp.

האם המהומה על הפרטיות של FaceApp אמיתית?

צוות הליבה של FaceApp, כולל המנכ"ל והמפתחים שלה, פועל מסנט פטרסבורג, אשר (כמובן) לא עוזרת לעניינים והיא נקודת המחלוקת העיקרית עבור מרבית הקולות המתנגדים..

תנאי השימוש של האפליקציה אינם מורידים מעט את החששות. אם אתה מוריד ל- FaceApp ונרשם, אתה מעניק לחברה "רישיון תת-רישיון תמידי, בלתי חוזר, לא בלעדי, ללא תמלוגים, עולמי, בתשלום מלא, ניתן להעברה לשימוש, לשכפל, לשנות, להתאים, לפרסם, לתרגם, ליצור עבודות נגזרות, מפיצות, מבצעים ומציגים בפומבי את תוכן המשתמש שלך וכל שם, שם משתמש או דמות המסופקים בקשר לתוכן המשתמש שלך בכל פורמטי המדיה והערוצים הידועים כעת או שפותחו מאוחר יותר, ללא פיצוי לך. "

ומדיניות הפרטיות שלה לוקחת צעד נוסף קדימה: "על ידי הרשמה לשירות והשימוש בו אתה מסכים להעברת מידע לארה"ב או לכל מדינה אחרת בה FaceApp, הסניפים שלה או נותני השירות מחזיקים מתקנים."

TL; DR: FaceApp הוא הבעלים של כל התוכן שלך

לאחר העלאה, FaceApp הוא הבעלים של ויכול להעביר את כל התוכן שלך לשרתים במדינות בהן יש נוכחות פיזית (קרא: רוסיה). יתר על כן, יש לו רסן חופשי לעשות איתו ככל העולה על רוחו, כולל שינוי, הפצה או הצגה פומבית.

אם אינך מרוצה מכך, אין הרבה מה לעשות חוץ ממחיקת האפליקציה ולעולם לא להשתמש בה שוב. חלק מהסכם השירות מוותר על זכותך לתבוע את החברה בבית המשפט.

כן, התנאים וההשלכות על הפרטיות הם נוראיים. אך האם החברה היא באמת סטוגה לממשלת רוסיה, במשימה לפלוש לחייהם האישיים של מיליוני אמריקאים?

לא ממש, אומרים חוקרי האבטחה אליוט אנדרסון ו וויל סטראפך. הם מציינים כי אין "שום עדות" לכך ש FaceApp מעלה את גלילי המצלמה המלאים של המשתמשים לשרתים מרוחקים. אליוט, בהצהרה לחדשות NBC, הוסיף כי "באופן כללי, האפליקציה הזו לא מבקשת הרבה נתונים מהמשתמש."

בהצהרה ל- TechCrunch, מנכ"ל FaceApp, ירוסלב גונצ'רוב, התייחס ישירות למחלוקת ולהאשמות לפלישת הפרטיות.

הוא הצהיר כי "איננו מוכרים או משתפים נתוני משתמשים עם צדדים שלישיים כלשהם", והוסיף כי "כל התכונות של FaceApp זמינות ללא התחברות, ותוכל להתחבר רק ממסך ההגדרות. כתוצאה מכך 99% מהמשתמשים לא נכנסים. לכן אין לנו גישה לנתונים שיכולים לזהות אדם. "

גם תשתית הענן של האפליקציה אינה ממוקמת בתוך רוסיה, כאשר החברה משתמשת בשילוב של שירותי אינטרנט של אמזון ו- Google Cloud כדי לשמור על צף הטכנולוגיה של עריכת AI שלה.

כך שסביר להניח שה- selfies המביכים שלך לא יהיו חלק ממסד נתונים מאסיבי שמפקח על ידי ה- KGB, מחלוקת FaceApp חושפת חששות פוטנציאליים בנושא פרטיות בחיבוקנו של כל הדברים הטכניים.

אבל מה עם הפרטיות שלי?

המציאות האומללה היא שאיננו עושים מספיק כדי לחייב את חברות הטכנולוגיה באחריות לנתונים שהם מבקשים.

באיזו תדירות קיבלתם בחיפזון את כל הרשאות האפליקציה שהוצגו, ממהרת לערוך את הסלפי שלכם באמצעות פילטר החתולים האחרון? ככל הנראה אתה מעניק הסכמה מפורשת לאפליקציה לפקח ולאסוף מידע נוסף ממה שנחוץ בהחלט.

לאמיתו של דבר, כמעט ואין הבדל בין תנאי השירות של FaceApp לפייסבוק, אשר מעניקים לחברה גם רישיון "לא בלעדי, ניתן להעברה, רישיון משנה, ללא תמלוגים ועולמי לארח, להשתמש, להפיץ, לשנות, להפעיל, להעתיק, לבצע או להציג בפומבי, לתרגם וליצור עבודות נגזרות של התוכן שלך. "

בל נשכח שגורם שערוריית קיימברידג 'אנליטיקה היה אפליקציית חידון לכאורה תמימה שנקראה "Thisisyourdigitallife." רבים קיבלו במהירות את כל ההסכמים של משתמשי הקצה מתוך מחשבה על מה זה עשוי להקיף. בתהליך, מפתחים חסרי מצפון קיבלו גישה לנתונים האישיים של 87 מיליון איש.

אין ספק שחברות טכנולוגיה יכולות לעשות יותר כדי לעזור למשתמשים להבין למה הם מכניסים את עצמן. אבל מה התמריץ להם לעשות זאת כאשר הדגם כולו תלוי במסגרת פולשנית מאוד של נקודות נתונים למיקוד מודעות מדויק?

בטח, מדי פעם יש שערוריה שמתפרצת ומשתמשים מעצבנים מגששים הודעות על אותן פלטפורמות שהם שונאים עליהן. אבל מחזור החדשות ממשיך הלאה וכך גם אנחנו. יש חשבונות שיש לשלם ומשרות לחזור אליהם. הפרטיות שלנו יכולה לחכות יום נוסף.

הפופולריות של FaceApp מעוררת חששות בנושא פרטיות, אך מתי נלמד?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.