איך בודקי IP עובדים ומדוע הם טועים לפעמים

ראה את כתובת ה- IP שלך.

כתובת ה- IP שלך מאפשרת לאתרים "לראות" את המיקום שלך. אבל האמת, GeoIP (מיקום IP) הוא לא כל כך חכם.

כולנו ראינו סרטים שבהם גאון טכנולוגי מקליד כמה פקודות ארקניות ומצליח לאחזר את כתובת הבית של האיש הרע (או הטוב), בדרך כלל עם עותק נוח בצבע מלא של רישיון הנהיגה שלהם לאתחל.

סרטים וטלוויזיה, באופן ידוע לשמצה, מטשטשים את הקווים בכל הקשור לטכנולוגיה. סצינה עשויה להראות שהאקר יבדוק אתר שיודע איכשהו את המיקום המדויק של היעד. אבל, למרבה המזל, זה לא עובד כך בעולם האמיתי.

מהי כתובת IP?

כתובת IP עובדת כמו כתובת הבית שלך, וזה מה שמאפשר למחשבים אחרים לדבר עם המחשב שלך. אם אתה מזמין ספר באופן מקוון, עליך למסור כתובת כדי לקבל אותו. אתה יכול לספק כתובת חלופית, אולי תיבת דואר, אך ללא כתובת לא תקבל את הספר.

כך גם כתובות האינטרנט וה- IP. VPN יסווה את מיקומך, אך המחשב שלך עדיין זקוק לכתובת כדי לקבל מידע.

האם יש לבודקי IP את הכתובת שלי?

רשימות בעלות על IP מכונות בסיס הנתונים 'WHOIS'. כאשר מוקצים נתחי כתובות IP ("חסימת רשת"), שמו וכתובתו של האחראי עליהם הופכים לרשות הציבור.

הדרך היחידה ששמך יהיה במסד נתונים של IP היא אם תרשמת רשת חסימת רשת, דבר שלא יכול היה לקרות בלי לדעת.

במקום זאת, הכתובת ל- IP שלך תצביע כמעט בוודאות על ספק שירותי האינטרנט שלך. למרות שבדרך כלל זה די מדויק כדי להבין באיזו מדינה אתה נמצא, זה לא יכול לזהות אותך באופן אישי.

עם זאת, היו מקרים בהם צווי בית המשפט אילצו את ספקיות האינטרנט למסור את כתובות המשתמשים. תובעים עשויים להשתמש ב- GeoIP כדי לאתר אותך, אך הם יצטרכו זימון זימון של בית משפט כדי לקבל פרטים אישיים מספק שירותי אינטרנט..

כמה מדויקים בודקי IP?

GeoIP מבוסס בעיקר על בסיסי נתונים ציבוריים שעשויים להיות לא מדויקים או עדכניים. זה בהחלט אפשרי, למשל, לספק שירותי האינטרנט שלך לשמור על כתובת ה- IP שלהם במדינה אחרת.

אם ביקרת אי פעם באתר וראית תוכן בשפה אחרת, ככל הנראה כתובת ה- IP של האתר רשומה במדינה אחרת.

כתובות IP הרשומות במדינות אחרות מסבירות גם מדוע אתרים המשתמשים ב- GeoIP כדי לחסום או להגביל את הגישה נכשלים לפעמים ומונעים גישה למשתמשים הלא נכונים. יתכן שאתה נמצא במקום אחד, אך בסיס נתונים מיושן מכניס אותך למקום אחר.

האם כתובת ה- IP שלי יכולה לחבר אותי לנתונים אחרים?

שירותי GeoIP מנוהלים לרוב על ידי צדדים שלישיים ועשויים לחבר את הפרטים שלך בטכניקה הנקראת טביעת אצבעות. ניתן לכרות נתונים מהיסטוריית החיפוש שלך ולשלב עם ה- IP שלך לקבלת תמונה מדויקת יותר. אבל אלא אם כן ציינת את הכתובת וכתובת ה- IP שלך באופן ספציפי, אין שום דרך שאתר יידע בדיוק היכן אתה נמצא.

עם זאת, ברוב המקרים, GeoIP מספיק מדויק. תאמין לזה או לא; אנשים מעטים מעוניינים בקואורדינטות המדויקות שלך. אכפת להם רק מהמיקום הגס שלך כדי שיוכלו למקד אליך תוכן ושירותים בהתאמה אישית.

הסתר את ה- IP שלך והשתמש בבודק IP מהימן

GeoIP היא טכנולוגיה מעניינת ושימושית והיא עוזרת לנו לראות תוכן רלוונטי, אך היא גם יכולה לספק תוצאות שגויות. לפעמים מופיע אי שם שאנחנו לא יכול להיות די מעצבן.

הדרך היעילה ביותר להסתיר את ה- IP שלך היא להשתמש בשירות VPN, כמו ExpressVPN. ואם אתה צריך להשתמש בבודק IP, וודא שאתה משתמש בשירות שאתה יכול לסמוך עליו.

איך בודקי IP עובדים ומדוע הם טועים לפעמים
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.