כיצד להשתמש בארנקים הרב-גופניים של ביטקוין

הארנקים הגדולים של ביטקוין של ביטקוין וכיצד להשתמש בהם

ביטקוין יכול לבזבז בדרך כלל רק על ידי בעליו כפי שמזוהה באמצעות חשיש המפתח הציבורי שלהם, למשל, כתובת הביטקוין שלהם. פרוטוקול הביטקוין מאפשר לכללים מסוגים שונים להגדיר במדויק אילו מפתחות קריפטוגרפיים יכולים להיות בעלי איזו שליטה בחשבון.

הסוגים הפופולאריים ביותר של חשבונות ביטקוין שאינם סטנדרטיים הם חשבונות רב-מעשיים (multisig). כתובות אלה, המתחילות עם 3 במקום 1, קיימות רק מאז 2012 – שלוש שנים לאחר הקמת הביטקוין.

פונקציונליות בסיסית של ארנק רב-עיצובי

בעת יצירת ארנק רב-ערכי ניתן להגדיר כמה חתימות צריכות להיות בסך הכל, וכמה מהן צריכות להידרש לביצוע עסקה..

הארנק הנפוץ ביותר נוצר הוא ארנק 2 מתוך 3, כלומר יש בסך הכל שלוש חתימות, מתוכן שתיים נדרשות כדי לחתום על עסקה.

בפועל הפונקציונליות דומה לחשבונות בנק הדורשים מספר חתימות. אך מכיוון שהבלוקצ’יין בנוי לא על אמון, אלא על קריפטוגרפיה וקונצנזוס, אי אפשר לרמות, ואף גורם מרכזי לא יכול לתפוס שרירותי את כספיך.

להלן ארבע פעמים בהן ארנקים דו-של-3-רב-מעשיים יכולים להיות שימושיים:

כיצד להשתמש בארנקים רב-סיניים כאימות דו-גורמי

1. כיצד להשתמש בארנקים multisig כאימות דו-גורמי

אימות דו-גורמי (2FA) אינו נפוץ בארנקים של ביטקוין, אך מומלץ מאוד לחשבונות מקוונים כמו הדוא”ל שלך או אחסון בענן. עם ארנק רב-סופי, אימות דו-גורמי יכול להתאפשר גם עבור ארנקי ביטקוין.

להכין:

 • ארנק 1: המחשב שלך (ללא גיבוי)
 • ארנק 2: שירות 2FA המקוון
 • ארנק 3: ארנק נייר בכספת

איך לעשות את זה:

בכל פעם שאתה מבצע עסקה במחשב או בטלפון שלך, העסקה צריכה להיות מנותקת על ידי השירות המקוון. לפני שייצאו לביצוע העסקה שלך, הם ידרשו ממך להזין קוד אימות דו-גורמי.

ניתן ליצור קוד 2FA בטלפון שלך, להישלח אליך באמצעות הודעת טקסט, או אפילו להגיע ממכשיר חומרה. הם יכולים גם להטיל מגבלות עסקאות על חשבונך או לדרוש רמות אימות שונות עבור העברות שונות.

חסרונות:

אם שירות 2FA לא מקוון או מקבל DDoSed, הכספים שלך לא יהיו זמינים עד שתמצא את ארנק הנייר בכספת שלך. אם למישהו יש את המכשיר שלך וגם גישה לארנק הנייר שלך, הוא יכול לעקוף לחלוטין את שירות 2FA.

כיצד להשתמש בארנקים רב-סיביים לצורך אבטחה טובה יותר

2. כיצד להשתמש בארנקים רב-סיביים לצורך אבטחה טובה יותר

אם אתה חושש שהמחשב או הטלפון החכם שלך עלולים להיפרץ, אתה יכול להשתמש בארנק multisig 2-של -3 כדי להגדיל את האבטחה שלך.

להכין:

 • ארנק 1: ארנק נייד בטלפון שלך (ללא גיבוי)
 • ארנק 2: ארנק במחשב שלך (ללא גיבוי)
 • ארנק 3: ארנק נייר במקום נפרד

הערה: אנו לא מבצעים גיבויים של הארנקים שלנו מכיוון שאיננו רוצים לדאוג שהם יתפשרו ככה.

איך לעשות את זה:

בכל פעם שתרצו לבצע עסקה, עליכם ליזום את העסקה עם מכשיר אחד (לדוגמה על ידי סריקת קוד QR בטלפון שלכם), ואז לבדוק ואשר את העסקה במכשיר האחר שלכם..

לא ניתן לבצע עסקה עם מכשיר אחד בלבד, כך שאם הטלפון או המחשב שלך נפרצים, לא תאבד את ה- Bitcoins שלך. אם אתה מאבד או שובר את המחשב או הטלפון שלך, אתה יכול לשחזר את המטבעות שלך עם ארנק הנייר והארנק השני שעדיין ברשותך. אם ארנק הנייר נגנב, הגנב לא מקבל גישה למטבעות שלך (עקב הדרישה הרב-גמישה).

חסרונות:

אם גם המחשב וגם הטלפון שלך מתנתקים בו זמנית, אתה מאבד את ה- Bitcoins שלך. אתה יכול להכין את עצמך לכך על ידי יצירת גיבויים של הארנקים הדיגיטליים שלך, ובמקרה זה אתה צריך להיזהר באופן הגיבוי שלהם. רק שני זרעי גיבוי יחדיו באותו מקום אם אתה בטוח שהם בטוחים!

כיצד להשתמש בארנקים רב-סיניים כשירות נאמנות

3. כיצד להשתמש בארנקים multisig כשירות נאמנות

תאר לעצמך שאליס רוצה לקנות דברים מבוב דרך האינטרנט, אך היא מעולם לא פגשה את בוב לפני כן והיא לא בטוחה אם היא יכולה לסמוך עליו. אליס לא רוצה לשלוח את הכסף קודם, ובוב לא רוצה לשלוח את הסחורה קודם. כדי לפתור את הבעיה, ולאפשר לאליס ובוב לסחור, הם יכולים ליצור ארנק רב-ססגוני עם בפקדון של צד שלישי, אמה.

להכין:

 • ארנק 1: אליס בטלפון או במחשב שלה (עם גיבוי)
 • ארנק 2: בוב בטלפון או במחשב שלו (עם גיבוי)
 • ארנק 3: אמה בטלפון או במחשב שלה (עם גיבוי)

איך לעשות את זה:

אמה יכולה להיות אדם או חברה. אליס ובוב לא צריכים לסמוך על אמה בכספם או בסחורה, אבל הם כן צריכים לסמוך עליה שלא תשתלב עם משתתפים אחרים. שלושתם יוצרים ארנק רב-שנתי-שלושה של 3, ואליס שולחת את הכספים שלה לכתובת החדשה שנוצרה.

בוב יכול כעת לראות שאליס ביצעה את התשלום. היא כבר לא יכולה להחזיר את הכסף לאחר שנשלח הסחורה, מכיוון שיש לה רק אחת משלוש חתימות הנחוצות.

אחרי שבוב ישלח את הסחורה והם הגיעו עם אליס, אליס ובוב יכולים להעביר את הכסף לבוב. אם הכל מסתדר כשורה, אין צורך כלל בחתימתה של אמה, מכיוון שהחתימות של אליס ובוב מספיקות בכדי להשלים את העסקה. ארנק רב-שנתי-שלוש של 3-גרם מקל על אמה את השירות הקל והזול מאוד (שלא כמו בפתרונות נאמנות מסורתיים, מבוססי בנק)..

רק אם משהו ישתבש, אמה תחדור פנימה ותעשה פסק דין. היא יכולה לבחור לעמוד לצד אחד הצדדים, או לפצל את הכספים בהסכם עם אחד המשתתפים. אמה לא יכולה לקחת את הכסף בעצמה, מכיוון שהיא דורשת חתימה של בוב או אליס כדי לבצע העברה כלשהי.

חסרונות:

שירותי נאמנות מועילים במצבים בהם המשתתפים אינם יכולים לסמוך זה על זה כלל, כמו כאשר כל המשתתפים אנונימיים. עם זאת, לא קל להבטיח שאליס ואמה לא יתאחדו זו עם זו, או אפילו לא אותו אדם. אליס או בוב יכלו גם לנסות לשחד את אמה.

כיצד לאבטח כספי חברה באמצעות ארנקים רב-סיניים

4. כיצד לאבטח כספי חברה באמצעות ארנקים רב-סיניים

חברה הפועלת על ביטקוין עשויה להתקשות בהבטחת כספם בארנק מסורתי עם חתימה יחידה. למי צריך להיות המפתחות לארנק ומי צריך להכין את התשלומים?

אם משוכפלים מפתחות לעתים קרובות מדי בין חותמים מורשים שונים, ישנו סכנה לפרוץ או לגניבה של המפתחות. אם מעט מדי אנשים יש גישה לקרנות, הם עלולים להפוך לנגישים לאחר תאונה.

להכין:

 • ארנק 1: המנכ”ל (ללא גיבוי)
 • ארנק 2: רואה החשבון (ללא גיבוי)
 • ארנק 3: ארנק נייר בכספת המוחזקת על ידי הלוח

איך לעשות את זה:

במערך זה, לא המנכ”ל ולא רואה החשבון יכולים לברוח מכספי החברה. אך רואה החשבון עדיין יכול להכין, לחתום ולהעביר את התשלומים למנכ”ל, שמאשר אותם על ידי הוספת חתימתם. אם רואה החשבון או המנכ”ל נעלמים או מאבדים את מכשירם, הם יכולים להחזיר גישה לכספי החברה על ידי הסבר על עצמם לדירקטוריון לקבל את ארנק הנייר.

חסרונות:

המנכ”ל והרואה החשבון עשויים עדיין להסתבך זה עם זה ולברוח בכספי החברה. אבל אם הם לא יעדיפו, מוטב להימנע משימוש באותה מכונית או מטוס. אם שני המפתחות שלהם נהרסים או נעשים נגישים לצדדים שלישיים, הכספים נעלמו.

מדוע לא משתמשים בשימוש בארנקים רב-מודליים יותר??

ארנקי Multisig הם יקרים יחסית, ומעט ארנקים בעלי פונקציונליות. מכיוון שכל עסקה מכילה חתימות מרובות, הן גם יקרות בהרבה לאחסון ב- Blockchain, מה שהופך את ההתקנות של ריבוי הגולשים לאטרקטיביות יותר בחיי היומיום שלך..

כמו כן, ביטקוין עדיין לא משמש מספיק במצבים שבאמת מצדיקים ארנק רב-סופי, כמו סחר בינלאומי או קרנות cryptocurrency הדורשות נאמנות או זקוקים למערך מבוזר ובטוח..

פורמט העסקאות החדש של ביטקוין, המכונה ‘Segwit’, מטפל בנתוני החתימה בצורה אחרת בכדי לאפשר multisigs זולים יותר, אך מעט ארנקים תומכים בכך עדיין.

עם זאת, באפשרותך להשתמש בארנק אלקטרום כדי לעשות שימוש בעסקאות Segwit בעלות נמוכות בעלות נמוכה.

כיצד להשתמש בארנקים הרב-גופניים של ביטקוין
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.