כיצד למנוע ממפרסמים לעקוב אחר הרגלי הגלישה שלך

עוגיות דפדפן

הדרכים העיקריות של דה-אנונימוס משתמשים באינטרנט היא באמצעות עוגיות ומידע אישי.

אתרי אינטרנט יכולים לטעון קובץ cookie לדפדפן שלך עם מזהה ייחודי, המאפשר להם לתאם מספר ביקורים באתר רצופים.

כאשר קובצי Cookie משופרים עם מידע אישי, הם מאפשרים לאתר ליצור פרופיל מעקב המשמש כמזהה תמונה. חלק מענקיות הפרסומות הגדולות, כמו גוגל, טוויטר ופייסבוק, מחזיקות לא רק בפרופיל מעקב אלא מסוגלות להתקדם עוד יותר צעד.

על ידי שכנוע אתרים, בלוגים ופלטפורמות אחרים לשילוב קטעי קוד קטנים, ענקים אלה יכולים למפות את התנועות שלך ברחבי האינטרנט כולו. פתאום, התנהגות שלדעתך אינה קשורה לזהותך האמיתית, למשל מכיוון שאתה משתמש בכתובת דוא"ל חלופית או מתחברת לשרת VPN אחר, ניתן לייחס לך.

עם זאת, טכניקות זיהוי אלה קלות יחסית להגן על עצמך מפני: פשוט התנתק מ- Twitter, Google ו- Facebook ומחק את כל העוגיות שלך..

אתה יכול להשתמש בתוסף כמו uBlock Origin וגרסת הפרטיות כדי לחסום באופן עקבי עוגיות ומעקב אחר צד שלישי כאלה (ראה כאן הרחבות נהדרות אחרות לדפדפן שלך).

הגן מפני עוגיות דפדפן

התנתקות ומחיקת העוגיות שלך מקשות על רשת פרסום לעקוב אחריך ברחבי האינטרנט, וקשה במיוחד לזהות אותך באופן ייחודי..

עם זאת, בטכניקה שנקראת טביעת אצבע בדפדפן, מפרסמים עדיין מסוגלים לעקוב אחריך באתרים באופן הסתברותי. טביעת אצבע בדפדפן פירושה שמפרסמים יכולים לראות שאתה אותו אדם עם סבירות מסוימת.

מחיקת עוגיותמפגשי הגלישה שלך יכולים לזהות אותך.

כיצד עובד טביעות אצבע בדפדפן

הדפדפן שלך שולח מספר מאפיינים כך שאתר יכול להגיש גרסה תפורה לעצמה המוצגת היטב במחשב שלך. המידע הראשון כולל כותרות HTTP שהדפדפן שלך שולח.

הדפדפן שלך יתקשר באילו שפות הוא מעדיף, את הגרסה בה אתה משתמש ומערכת ההפעלה שלך. בחלק מהמקרים מוצג גם האתר שהפנה אותך לאתר הנוכחי.

יחד עם כתובת ה- IP שלך מידע זה יכול לזהות אותך באופן ייחודי, אם כי קל לסגור את כתובת ה- IP שלך על ידי הסתתרות מאחורי פרוקסי או רשת VPN..

ניסוי המעקב Panopticlick

טכניקות מתקדמות יותר לטביעת אצבעות, במיוחד באמצעות Flash, WebGL ו- Javascript מאפשרות לאתרים בהם אתה מבקר לקבל תמונה מדויקת וייחודית יותר של הדפדפן והמחשב שלך. התבונן בכלי Panopticlick של EFF ולחץ על הצג תוצאות מלאות לטביעת אצבעות כדי לראות את הסולם המלא של כל מה שניתן לעקוב אחריו.

אילו גופנים שהתקנת או איזו מערכת הפעלה אתה משתמש עשויים בעצמם לא לחשוף הרבה אודותיך, אך אתה יכול להיות היחיד עם השילוב הספציפי הזה, ומאפשר לזהות אותך בקלות.

כדי שהמפרסמים יוכלו לעקוב אחריך באמצעות טביעות אצבעות בדפדפן, הדפדפנים וההגדרות שלהם צריכים להיות מגוונים ויציבים. במקרה זה, מגוון פירושו כי קיים מספר משמעותי של פרמטרים הניתנים לגילוי אשר ישתנו בין משתמשים, ויציב פירושו שטביעת האצבע של הדפדפן שלך לא תשתנה לאורך זמן.

טביעות אצבעות הדפדפן אכן מגוונות, כפי שאתה רואה מהניסוי Panopticlick, אך הן אינן יציבות לחלוטין. שינוי הגדרות מסוימות, שינוי גודל החלון או חיבור צג חדש עשויים לשנות את טביעת האצבע של הדפדפן.

נתוני בד משתמשים בטכניקות של Maverick כדי לעקוב אחריך

שיטה ערמומית אחת לטביעת אצבע בדפדפן היא נתוני 'בד'. אתר אינטרנט ינחה את הדפדפן שלך לצייר תמונה מוסתרת שרירותית, ואז ישלח בחזרה סיכום של האופן שבו תמונה זו מצויירת.

כל מחשב יצייר את התמונה מעט אחרת, בגלל מעבדים שונים וחומרה אחרת. ניתן להשתמש בווריאציות זעירות אלה באופן שבו הדפדפן שלך מעבד את ההוראות כדי לזהות אותך. לדפדפן Tor יש תכונה המזהה מתי אתר מנסה לגשת לנתוני הבד שלך, ונותן לך את האפשרות לא לספק אותם.

ממש כמו נתונים אחרים המתקבלים ממשתמשים טביעות אצבע, נתוני קנבס כשלעצמם אינם מועילים להפליא, אם כי כאשר הם משופרים עם מידע אחר, ניתן להשתמש בהם כדי לזהות אותך באופן ייחודי..

הגן על עצמך מפני מעקב באינטרנט

השימוש בדפדפן רגיל בהגדרות ברירת המחדל שלו, ללא תוספים, גופנים או שינויים הוא הגנה חזקה מפני טביעת אצבע. באופן תיאורטי, דפדפני מודעות שמוגדרים בפרטיות כמו דפדפן טור, במיוחד כאשר משתמשים בהם במערכת הפעלה רגילה כמו זנבות, יכולים להוות הגנה חזקה עוד יותר, אם כי במציאות דפדפנים אלה אינם נפוצים, כך שעצם השימוש בהם יבלוט כמיוחד.

באופן כללי, טביעות אצבעות בדפדפן אינן מהוות דאגה ראשונית, ומומלץ הרבה יותר להגן על עצמך מפני טכניקות מעקב סטנדרטיות ויעילות יותר..

השתמש ב- uBlock Origin וגרסת פרטיות כדי לחסום עוקבים ורשתות פרסום חיצוניות, אל תאפשר לצדדים שלישיים להגדיר עוגיות ולהסיר את העוגיות שלך באופן קבוע..

זה גם רעיון מצוין להיכנס לגוגל או לפייסבוק רק בחלונות גלישה בסתר נפרדים וכדי להשתמש בדפדפן ה- Tor לעתים קרובות ככל האפשר.

השימוש בתוסף ExpressVPN Chrome לא יקל על אתר אינטרנט להדפיס את הדפדפן באמצעות האצבע. ניתן להשתמש בתוסף הכרום כדי לשלוט באפליקציית ExpressVPN שלך מהדפדפן בצורה נוחה ולא ניתן להבחין באתרים בהם אתה מבקר..

תמונה ראשית: תמונות סנטביו / פיקדונות
טביעת אצבע: תמונות של JoeArt / הפקדת תמונות

כיצד למנוע ממפרסמים לעקוב אחר הרגלי הגלישה שלך
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.