האם חידונים בפייסבוק יכולים באמת לומר לך את שם בן / בת הזוג לעתיד שלך?

חידונים בפייסבוק פולשים לפרטיותך

כמובן שהם לא יכולים, זה אבסורד.

אבל כותרות חידון מגוחכות כמו אלה מלטפות את קירות הפייסבוק שלנו, כמעט ללא הרף. הפוגה היא בדרך כלל רק בצורת הורה אחר שמצביע על ארוחת הערב הראשונה, ההליכה או החורבן של התינוק שלהם.

אך גרוע מכך, כדי לקחת את אחד החידונים הפנויים האלה, המשתמשים חייבים לאפשר ליצרני החידונים גישה לכל נתוני הפייסבוק שלהם. סביר להניח שזה לא יעבוד אחרת. האימה.

אולי אינך טיפוס (אמין) לקחת חידון מקוון מתועב, ולהימנע מהם כאילו היית גביע מורעל על הר של סבל; אבל יש לך אידיוטים לחברים?

לא מסתפק רק בפרטים שלך, חידונים בפייסבוק יחפשו גישה לכל המידע גם בפרופילים של חבריך. אז אם אחד מחבריך הנגררים באגרוף יוצא לבחינה, הם יכולים למסור את הנתונים האישיים שלך כמו גם את שלהם.

ובשביל מה? כנראה רק לראות איזה שיר של ביונסה דומה לחיי האהבה שלהם, או איזו תמונת חתלתול משקפת בצורה הטובה ביותר את אישיותם.

הגדרות פרטיות אינן עושות מה שאתה חושב שהם עושים

אבל לא לדאוג. לרוב האנשים השפויים פרופילי הפייסבוק שלהם מוגדרים כפרטיים מתוך אמונה טיפשית שזה יגן על הנתונים שלהם.

לא.

גם אם הפייסבוק שלך הוא פרטי, מפתח חידונים - שאינך מכיר - יכול היה לגשת לכל דבר מהפרופיל שלך: דתך, נטייה מינית, השתייכות פוליטית, תמונות, רשימת החברים האידיוטים שלך וכל הקבוצות שאתה שייך אליה..

שפע מידע לבניית תמונה איתנה יחסית, שאפשר להשתמש בה בשלל דרכים רעות.

נראה שלפייסבוק לא אכפת מאוד מהתהום הפעורה הזו של מדיניות הפרטיות, והיא רק מבזבזת איזה פטפטות מעורפלות בכיוון הכללי שלך. התנאים שלהם קובעים שכאשר תתקין אפליקציה, אתה רשאי לתת לה אישור ל:

"... גש לפרופיל הציבורי שלך, הכולל את שמך, תמונות הפרופיל, שם המשתמש, זיהוי המשתמש (מספר החשבון), רשתות וכל מידע שתבחר להנגיש לציבור. אתה גם נותן לאפליקציה מידע אחר כדי להתאים אישית את החוויה שלך, כולל רשימת החברים שלך, מגדר, טווח גילאים ומקום. "

זו בעיית פרטיות עצומה; החברים שלך יכולים להסכים לשתף את המידע שלך ללא ידיעתך או הסכמתך.

איך זה מקובל? אלה הגדרות ברירת המחדל לפרטיות עבור יישומים!

בדיוק מה משותף ולמה הם עושים זאת?

יש מספר עצום של אפליקציות חידון בפייסבוק, וקשה לא להיות סקפטיים כשמתלבטים בקיומם.

מה הם צריכים להרוויח מלספר לך מה הצבע האהוב עליך להיות? לא הרבה. אלה הנתונים הטעימים שלך, בשלים לקטיף, שהם באמת רוצים.

והאפליקציות האלה אינן רק "איסוף נתונים כדי לבצע חידונים טובים יותר." תאמינו או לא, באמת אין צורך במחקר או באלגוריתם מדעי רב כדי לומר לכם איזה כלב בדיוני מפורסם הכי מתאים להתאמה למצב הרוח הנוכחי שלכם..

אם אתה יכול למצוא את זה, מדיניות הפרטיות של אפליקציה תפרט בפירוט רב כיצד הם עשויים להשתמש בנתונים שלך המאפשרים זיהוי אישי לרווחים שלהם. לגבי הרווחים הללו, הניחוש שלך טוב כמו כל אחד. אבל סביר להניח שזה יהיה הכסף שמרוויח על ידי סרסור הפרטים שלך לכל המרבה במחיר.

עם זאת, זה מחמיר, בכל פעם שמישהו יתקין אפליקציית פייסבוק, היא תמשיך לפעול ברקע, ותטרוף כל מידע חדש שהוא יכול לקצור. האפליקציה תאסוף נתונים זמן רב לאחר שמשתמש שכח את החידון שעשה בערך מידות הנעליים של One Direction.

איזה צרורה.

חידונים בפייסבוק מדגישים בעיית פרטיות גדולה יותר

עמדות האנשים לפרטיות ואבטחת אינטרנט אינן עקביות בפזיזות.

כמעט אף אחד לא ישב עירום בחדר מגורים מואר ונטול וילונות, מציג את בשרם לכולם ושונות. אולם נראה כי רבים לא מפריע להם שפייסבוק, אפל וגוגל יבחרו את כל ההיבטים בחייהם.

חוסר עקביות זה הופך אותנו לפגיעים. קבלת צורה אחת של הפרת פרטיות אך זועם על אחרת מקשה על מחוקקים ליצור הסכמי משתמשים שאנשים יקבלו (ואינם זרועים פרצות).

הגיע הזמן להתבונן ולחפש עקביות בכל קשת הפרטיות. וזכרו: לא רק הנתונים שלך אתה מוסר בפעם הבאה שאתה רוצה לדעת מה מנת ה- IQ שלך.

שזה, אגב, לא דבר אמיתי.

האם חידונים בפייסבוק יכולים באמת לומר לך את שם בן / בת הזוג לעתיד שלך?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.