גישה חופשית לאינטרנט אלחוטי פומבי בחינם של ניו יורק מגיעה במחיר

גישה חופשית לאינטרנט אלחוטי פומבי בחינם של ניו יורק מגיעה במחיר

בחודש שעבר חשפה העיר ניו יורק תוכנית חדשה גרנדיוזית שתחליף את דוכני הטלפון הישנים והמדועפים בעיר עם נקודות חמות ציבוריות חדשות של Wi-Fi. נקודות חמות אלה מאפשרות לאנשים לטעון את המכשירים שלהם, לבצע שיחות טלפון ולגלוש באינטרנט. החשוב מכל, הנתבים מספקים אינטרנט סיבי עבור 8 מיליון תושבים בעיר באופן מוחלט בחינם!

אז מה המלכוד?

למרות שאיננו מקפידים על יוזמה נהדרת זו ביחסי קישוריות, זה בא עם כמה אזהרות: 1) המשתמשים חייבים להגיש את כתובות הדוא"ל שלהם ולהסכים לקבל את כתובת הדוא"ל שלהם הרגלי גלישה מוקלטים לפני שהם יכולים להשתמש בשירות; 2), אותן כתובות דוא"ל נשמרות מסד נתונים מאסיבי; ו- 3), יש סיכוי סיבה לחשוד השרתים הללו נצפים על ידי ה- NYPD וקבוצות מעקב אחרות.

נראה כי שירות 'חינמי' זה ככל הנראה לא כל כך חינמי.

אינטרנט אלחוטי ציבורי פירושו שאתה משלם בפרטיות במקום במזומן

LinkNYC מספקת "אינטרנט אלחוטי ציבורי מהיר, בחינם, שיחות טלפון, טעינת מכשירים וטאבלט לגלישה באינטרנט, גישה לשירותי עיר, מפות והוראות הוראות." בזמן שהם מתהדרים בהחלפה כמעט 7,500 טלפונים בתשלום עם רכזות Wi-Fi, הם לא מצליחים להזכיר כיצד נקודות חמות חדשות אלה עוקבות אחר הרגלי הגלישה שלך.

על פי תנאי השירות, ברגע שתתחבר, LinkNYC יוכל לפקח על תנועת הרשת שלך, לראות באילו דפים ביקרת וכמה זמן, להסתכל בחיפושי Google שלך, לעקוב אחר מה שהורדת ועוד..

כן. זה די מפחיד. מפחיד עדיין העובדה שרוב האנשים אפילו לא קוראים את תנאי השירות לפני שנרשמים. לא ניתן לומר שרוב האנשים המשתמשים בשירות זה עשויים להיות במעקב בלי לדעת אי פעם.

חיבור חד פעמי למשך חיים של מידע

איחוד החירויות האזרחיות של ניו יורק (NYCLU) מיהר להכפיש את השירות החדש וטען שזו רק דרך אחרת עבור חברות הטלקום לבנות בסיס נתונים מסיבי. בהודעה לעיתונות טוענת עו"ד הסגל הבכיר של NYCLU, מריקו הירוז:

"גישה לאינטרנט אינה ברירה, היא הכרח לחיים מודרניים. רשת ה- Wi-Fi הציבורית של העיר צריכה להגדיר את הרף לפרטיות וביטחון שיסייע להבטיח כי בניו יורק לא יצטרכו להקריב את זכויותיהם וחירויותיהם כדי לחתום ברשת. "

זה נכון. כל היום בלתי אפשרי לתפקד ללא גישה לאינטרנט, ופירושו למעשה כולם בניו יורק ישתמשו בנקודות חמות אלה בשלב זה או אחר.

לרוע המזל, בכל פעם שאתה משתמש בשירות המידע שלך מאוחסן במסד נתונים מסיבי עבורו 12 חודשים. מכיוון שרוב האנשים נוטים להשתמש בנקודות חמות לפחות פעם בשנה, אין זו דרך להציע שמידע המשתמשים יישאר לאורך עשרות שנים..

נקודות חמות ציבוריות הן נושא 'חם'

הבעיה עם ה- Wi-Fi הציבורי היא פשוטה: מכיוון שרוב הרשתות הללו אינן מאובטחות, קל מאוד להאקרים או לסנובים של צד שלישי להקל על הרשת שלך, למקד אליך עם תוכניות דיוג מורחבות, לגנוב את זהותך, או את כל הנ"ל.

(עיין בפוסט שלנו על הסכנות הטמונות ב- Wi-Fi ציבורי למבט מקרוב על הונאות דיוג אלחוטיות ואופן עבודתן.)

אחת הדרכים הנפוצות ביותר בהאקרים עושים זאת היא באמצעות הזנת תוכנות זדוניות ברשת שלך, בדרך כלל בצורה של חלון קופץ. ברגע שאתה לוחץ על הקישור או גרוע מזה, הזן מידע אישי, הם מייד נותנים גישה פנימית לרשת שלך -והחיים שלך.

גם אם אינך גר בניו יורק או מתכנן לבקר בקרוב, עדיין עליך לדאוג. מספר גדל והולך של ערים מתחילות להפעיל שירותי Wi-Fi בחינם, ותלוי עד כמה מתקבל מודל ה- LinkNYC, ערים נוספות עשויות בקרוב לאמץ את אותו המודל הפולש לפרטיות ממש..

כיום יש יותר מ- 57 ערים אינטרנט אלחוטי ציבורי.

לערים כמו פריז, טאיפיי והונג קונג יש נקודות חמות חיבוריות חופשיות בעיר Wi-Fi, וכמו LinkNYC הן סיוט של אנליסט פרטיות..

אם אתה משתמש ב- Wi-Fi ציבורי, השתמש ב- VPN

הצעת Wi-Fi בחינם נשמעת כמו רעיון נהדר, אך במקרה של LinkNYC זה מאוחסן באופן שיכול לנצל בקלות את המידע הפרטי של אנשים. נקודות חמות ציבוריות בלבד אינן מאובטחות במיוחד. קשר זה עם העובדה שיש ממש בסיס נתונים שלם של הרגלי הגלישה של אנשים ויש לך את זה מתכון מושלם לאסון.

למרבה המזל, יש דרך קלה להפליא לנצל את נקודות החמות הציבוריות תוך שמירה על פרטיות המידע שלך.

כל מה שאתה צריך זה להשתמש ב- VPN!

הילד הזה יודע להשתמש ב- VPNהבחור הזה מבין

בכל פעם שאתה זקוק נואשות ל- Wi-Fi, פשוט התחבר ל- VPN כדי להסתיר את ה- IP שלך ולהצפין את הנתונים שלך. ככה תוכל לגלוש באינטרנט מבלי שתצטרך לדאוג למידע הפרטי שלך שיפורסם.

היזהר ממה שאתה עושה באינטרנט, אנשים, במיוחד באמצעות רשת אלחוטית ציבורית. הישארו בטוחים, הישארו פרטיים והישארו בטוחים!

תמונה ראשית: פריוגרפיה

גישה חופשית לאינטרנט אלחוטי פומבי בחינם של ניו יורק מגיעה במחיר
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.