מהי תוכנות ריגול וכיצד אוכל להסיר אותה?

סדרה של אפים ואפסים המרכיבים את דימוי העין.

גניבת זהות השפיעה על כמעט 15 מיליון אמריקאים בשנה שעברה, והביאה הפסדים בסך 4 מיליארד דולר. ואם היית אחד הקורבנות, או אם אתה מכיר מישהו שעבר הונאת כרטיסי אשראי, סביר להניח שהסיבה הבסיסית הייתה רוגלות.

מה זה תוכנות ריגול?

תוכנות ריגול מתייחסות לתוכנה המותקנת בחשאי במחשב שלך עם כוונה זדונית כמו גניבת מידע פרטי, פרטי כרטיסי אשראי, היסטוריית גלישה ונקודות נתונים נוספות. זה נועד להיות דיסקרטי - סביר להניח שלא תדע שהוא פועל ברקע מכיוון שיש לו השפעה מינימלית על משאבי המערכת.

כשאנחנו מדברים על תוכנות ריגול, חשוב להבין שהמונח יכול להיות פירושו כמה דברים שונים. בואו נסתכל עליהם במהירות.

Keyloggers

כפי שהשם מרמז, keyloggers עוקבים אחר משיכות המקלדת שלך ומטרתם לאתר דברים כמו סיסמאות, פרטים פיננסיים, או אפילו סתם כדי לעקוב אחר השימוש באינטרנט שלך. מעסיקים יכולים להשתמש בהם כדי לפקוח עין על הרגלי העובדים בעוד שההאקרים משתמשים בהם למטרות יותר מצערות.

תוכנות פרסום

האם אתה מרוצה מהתוכנה החופשית המוצלת שהרגע הורדת ברשת? יש סיכוי גבוה שזה עשוי להפתיע הפתעה גסה בצורה של תוכנות פרסום זדוניות.

Adware מתקין בחשאי קובצי מעקב בדפדפן ומכרה את היסטוריית הגלישה באינטרנט. המטרה היא לאסוף מסה קריטית של נתונים כך שניתן יהיה למכור אותם למפרסמים של צד שלישי. זה גם יכול להציף אותך בפרסומות קופצות מציקות עד שתאלץ לבצע רכישה. כמו שאומרים, אין דבר כזה ארוחת צהריים בחינם.

טרויאנים

סוסים טרויאניים הם סוג של תוכנה המחופשת להופיע כתוכניות בטוחות ובלתי מזיק. עם זאת, הם עוררים הרס ברגע שהורדת ומתקינים אותם במכשיר שלך - חושפים את הפרטים האישיים שלך לאדם שכתב את קוד המקור.

מתי הופיעה לראשונה תוכנות ריגול?

ההערכות המוקדמות ביותר לתוכנות ריגול הן ככל הנראה שמקורן בדיוני Usenet באמצע שנות ה -90. אבל רק בתחילת שנות האלפיים הפכו תוכנות ריגול לשם נרדף לתוכנה ארסית שכן היא תפסה את תשומת ליבם של חברות ביטחון הרשת שהכירו בכך כאיום ממשי..

התוכנית הראשונה שנועדה להתמודד עם ההשפעות המזיקות של תוכנות ריגול שוחררה בשנת 2000. מאז, ההתקפות רק גדלו בשכיחות ובעוצמה.

כיצד אוכל להשיג תוכנות ריגול?

שיטה נפוצה בהאקרים משתמשים בהפצת תוכנות ריגול היא ניצול פגיעויות של אפס יום במכשיר שלך. פגיעויות אלה, או 'באגים' הנמצאים במצבים משותפים, הם ליקויים בתוכנה קיימת שטרם זוהו או טופלו..

האקרים סורקים כל הזמן תוכנות פופולריות אחר פגיעויות כאלה ובמקרים רבים יכולים לזהות אותן בפני החברה עצמה. הצרכנים עצמם עשויים אף להחמיר בעיה זו על ידי סירוב להוריד תיקוני אבטחה כאשר הם זמינים. לכן אנו ממליצים לעדכן את המכשיר בכל עת.

טכניקה מועדפת נוספת היא השימוש בדיוג ובזיוף. זה כאשר האקרים משכנעים אתכם לבצע פעולה שתאפשר להם גישה למכשיר שלכם. בדרך כלל זה בצורה של אימייל משכנע שנראה שמישהו שאתה סומך עליו או פרסומת מוקפצת שמפנה אותך לאתר מלא בתוכנות זדוניות..

כיצד להסיר תוכנות ריגול

אם אתה חושב שנפלת קורבן להתקפת תוכנות ריגול, דרך הפעולה הטובה ביותר היא להפסיק את כל הפעילות במכשיר שלך עד שתושמד ובטוחה בהסגר..

התחל על ידי הפעלת סריקת מערכות עמוקה עם כלי האנטי-וירוס הקיים שלך או תוכנת אבטחה אחרת.

אם עדיין אין לך תוכנת אנטי-וירוס, להלן שני תוכנות חינמיות בהן תוכל להשתמש למטרה:

Avast אנטי-וירוס

Avast הוא אחד מכלי האנטי-וירוס הפופולריים ביותר בעולם. הוא מציע כמה שכבות בתשלום, אך הגרסה החינמית מספיק חזקה בכדי לבצע את העבודה. Avast מציעה הגנה בזמן אמת מפני וירוסים, תוכנות ריגול וצורות אחרות של תוכנות זדוניות. זה גם מסוגל להתריע אם חיבור ה- wifi הקיים שלך אינו מאובטח ויכול לאחסן בבטחה את כל הסיסמאות, ולהגן עליך מפני keyloggers.

AVG אנטי-וירוס

AVG הוא עמוד התווך האישי שלי והוא הותקן בכל המכשירים שלי כל עוד אני זוכר. כמו Avast, הוא מציע מוצר freemium (אני עדיין דבק בחינם). זה יפעל ברקע מבלי להאט את המכשיר שלך וכולל סריקות מתוזמנות עבור תוכנות זדוניות, עדכוני אבטחה בזמן אמת, כמו גם אזהרות התראה על זדוניות להורדה..

זה גם יגיד לך על wifi מסוכן, אם כי אני מרגיש שזה מגזים לפעמים. עם זאת, אין דבר כזה יותר מדי ביטחון.

כדי למנוע תוכנות ריגול, ציית לשיטות העבודה המומלצות לאבטחה

לפי הערכות, למעלה מ- 350,000 תוכנות זדוניות חדשות נוצרות ומשוחררות במרחב הציבורי בכל יום ויום. כלי אנטי-וירוס בהחלט עושים כמיטב יכולתם לשמור על קשר, אך יתכן שחלקם יחליקו בסדקים.

ככלל, עליכם להבטיח שתישארו צעד אחד לפני פושעי הרשת. הזכרנו קודם לכן כיצד חשוב לעדכן את המכשיר שלך, אך ישנם צעדים נוספים שתוכל לנקוט בהם מדי. לדוגמה, לחיצה על הדוא"ל ההוא מהאלמנה הניגרית שמבטיחה לך מיליונים בפיקדונות בבנקים שלא הוגשו על ידי זה לא רעיון נהדר.

רק פתח אימיילים מכתובות שאתה מכיר וסומך עליהם. נסה להימנע מביקור באתרים מוזרים, כגון אלה המציעים זרמים חיים מוצלים של ספורט או עושר מיידי באמצעות בתי קזינו מקוונים. ואל תלחץ על פרסומות קופצות מציקות, אתה יכול גם ללכת צעד קדימה ולהתקין חוסם מודעות.

הישאר בטוח שם בחוץ: האינטרנט יכול להיות המקביל למערב הפרוע לעיתים.

מהי תוכנות ריגול וכיצד אוכל להסיר אותה?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.