כיצד בנקים או ממשלות יכלו למחוק את ביטקוין מעל פני כדור הארץ

כמה יעלה להפוך ביטקוין חסר ערך?כיצד בנקים או ממשלות יכלו למחוק את ביטקוין מעל פני כדור הארץ.

הורד את ספר האלקטרוני של ביטקוין של Lexie בחינם!

תומכיה מפרסמים את הביטקוין כרשת מבוזרת שלא יכולה להיות נשלטת על ידי אף אחד. אכן, ניסוי הקריפטו ששוויו מוערך כיום יותר מ- 70 מיליארד דולר הוא כמעט בלתי אפשרי לכיבוי – אפילו המשתמשים בו אינם יודעים לכבות אותו.

יש דברים ברורים שיכולים לעצור את ביטקוין, כמובן. אך לעיתים קרובות הם מעלים סיבוכים נוספים והם עצמם מסובכים מאוד.

רק רוצים סיכום? טל; דר

מה יכול ארגון לעשות כדי להפוך את הביטקוין חסר ערך?

כבה את האינטרנט

איך אפשר לכבות את האינטרנט? מלבד הכמות הגבוהה בשיתוף פעולה זה דורש מגורמים פרטיים וממשלות, איננו יודעים כיצד לכבות את האינטרנט. הרשת תוכננה בחלקה להמשיך גם אחרי שביתה גרעינית, ואין לה מתג להרוג לפי תכנון. האינטרנט גם הוא עמיד מאוד בפני התקפות, ומידע פשוט יסתובב בכל חלק שאנחנו מכבים.

גם אם חלקים משמעותיים מהאינטרנט ייכבו או ייפגעו, דרישות רוחב הפס של ביטקוין (כיום 1MB לעשר דקות לפחות) עשויות להיות קטנות מספיק כדי לשדר על גלי רדיו, או את מערכת הטלפון בהצלחה..

נוסף על כך, האם ארגון כלשהו באמת ירצה לכבות את האינטרנט? לאינטרנט שימושים רבים אחרים, כמו למשל משלוח תמונות של חתולים. הנזק הכלכלי כתוצאה מכיבוי האינטרנט יהיה ענק, וסביר להניח שהוא אפילו יעלה בחייהם.

הרס את כל הצמתים והכורים

רשת הביטקוין מורכבת מאנשים פרטיים, קבוצות וארגונים שמפעילים את תוכנת הביטקוין במחשבים הניידים, הטלפונים שלהם ואפילו Raspberry Pis. חלק ממשתתפים אלה מנהלים גם שבבי מחשב ייעודיים, המכונים כורי ביטקוין, כדי להחליף חשמל לביטקוינים. במעין הגרלה דיגיטלית, מי שהופך את הרשת לאבטחה יותר על ידי השתתפות בה עשוי לקבל קצת ביטקוינים.

אמנם כמה מכורים ומפעילי הצומת ביטקוין אלה גלויים לעין, אך הם לא מתעניינים לסגור את המערכות שלהם מרצון. יתכן שניתן יהיה לתפוס או להרוס כמה כורים או מפעילי צמתים, אך הדבר רק יהפוך את הכרייה לרווחית יותר עבור אלו שפועלים בסתר.

כתגובה, כריית ביטקוין תצא למחתרת, וצמתים יסתתרו מאחורי VPNs ורשת Tor. כל עוד יש כסף בכריית ביטקוין, אנשים יסכנו את החופש שלהם לקחת חלק. לדוגמא, כריית ביטקוין נותרה מושכת בוונצואלה, שם ביטקוין אינו חוקי.

הפוך את הביטקוין לבלתי חוקי

אם מדינה הייתה הופכת את ביטקוין לבלתי חוקי, היה קשה לאנשים הרבה יותר לקנות כורים בביטקוין, להחליף ביטקוינים לכסף נייר או לקבל אותם כתשלומים בחנות..

אך כמו בעולם שוקי התרופות המקוונות (שגם הם מונעים, במידה מסוימת על ידי ביטקוין), אנשים מוכנים מאוד להפר את החוק על רווחים מסוימים, והאופי הבדוי של ביטקוין יקשה על מעקב אחריו. סוחרים, בעלים ומשתמשים.

חסמי ביטקוין ריקים שלי

הדרך המובטחת היחידה להפסיק את הביטקוין, ולהפוך אותה לחסרת ערך היא להשתתף ברשת בעצמכם ולהפריע לה מבפנים.

זה חלק מהטבע האנרכיסטי של ביטקוין שכל אחד יכול לקחת חלק במערכת באופן אנונימי, כל עוד הם תואמים את הכללים הקבועים בתוכנת הביטקוין. לדוגמה, אף כלל לא קובע כי יש למלא חסימות עם עסקאות כדי להיות תקפות, כך שכורה יכול תיאורטי פשוט לכרות חסימות ריקות.

אם כל החסימות היו ריקות, איש לא היה יכול לבצע עסקאות על ה- Blockchain ביטקוין, וללא היכולת לשלוח כסף, הוא היה הופך חסר ערך.

עם רק 10% מכוח המחשוב העולמי של הביטקוין, ארגון יכול להאט באופן משמעותי את רשת הביטקוין. עם התרחבות הפעולה המרושעת, היא תגיע בסופו של דבר ל -50% מכוח החישול הכולל, ותאפשר להם לשמור על כל הבלוקים ריקים.

צמתי הביטקוין מקבלים את ה- blockchain הארוך ביותר בתוקף כתקף, כך שאם לקבוצה יש יותר מ- 50% מכוח החישוף הכולל, הם בסופו של דבר יכולים ליצור שרשרת ארוכה יותר מכורים אחרים, כנים, שיעדיפו למלא את החוסמים שלהם בעסקאות.

מייסד הביטקוין, שם הבדוי סאטושי נקמוטו, מסביר:

“ניתן לאפיין את המירוץ בין השרשרת הכנה לשרשרת התוקפת כטיול אקראי בינומי. אירוע ההצלחה הוא השרשרת הכנה המורחבת בחסימה אחת, מגדילה את ההובלה שלה ב- +1, ואירוע הכישלון הוא שרשת התוקף מורחבת בחסימה אחת, ומצמצמת את הפער ב- -1. “

כיצד בנקים או ממשלות יכלו למחוק את ביטקוין מעל פני כדור הארץ

עם כל זה בחשבון, הנה איך להרוס את הביטקוין:

שלב 1: קנו הרבה כורים בביטקוין

נכון לעכשיו, לרשת הביטקוין יש כוח hashing כולל של כ -5,7 אקסאש בשנייה. זה 5.7 על 10 ^ 18 האש בכל שנייה. הדגם האחרון של כורה ביטקוין מודרני, כמו ה- Antminer S9, מייצר בערך 14 טרהאש בשנייה, או 14 על 10 ^ 12.

המשמעות היא שקיים בערך השוויון של 400,000 S9s Antminer שפועלים כיום בשוק כולו, אשר במחיר של 1099 דולר ארה”ב כל אחד יעלה כ -447 מיליון דולר.

כדי להשיג 50% מכוח המחשוב הכולל, תצטרך להוסיף את סך כוח המחשוב העולמי לרשת. ככל שיותר כורים מצטרפים לרשת, קשה לכולם יותר להכרה. אם מחיר הביטקוין לא יעלה, הוא יהפוך ללא רווחי עבור אחרים לכרות, ולא תצטרך להתאמץ באותה מידה להשתלט על 50% מכלל הרשת. יתכן שתוכלו לבנות כורים במחירים זולים יותר ממה שהם מוכרים ברשת, אך השוליים אינם גדולים.

ארגון צריך לצפות להשקיע סביבו 350-400 מיליון דולר כדי להתחיל בהתקפה.

שלב 2: הרץ את כל הכורים

Antminer S9 צורכת 1372 וואט, כך 400,000 אנטי-מינרנים יצרכו 548,800 קילוואט. לשעה, זה 548,800 קוט”ש (4,800 ג’יגה וואט לשנה). מבחינה פרספקטיבית, תחנת הכוח הגרעינית הגדולה בעולם, תחנת הכוח הגרעינית ברוס באונטריו, קנדה, מייצרת כ- 47,000 גיגה-וואט בשנה אחת..

צריכת החשמל של ביטקוין ב 550 מגוואט היא בערך 1/10 מזה של עיר כמו סן פרנסיסקו. אז ביטקוין עדיין קטן מספיק כדי שקבוצה תוכל למלא חשמל להתקפת הביטקוין בשוק הפתוח.

בהנחה שהתוקף בחר באספקת החשמל הזולה ביותר שיש, זה יעלה בסביבות 0,04-0,06 דולר לקוט”ש, שמשמעותו ~ 22,000-33,000 דולר לשעה לחשמל, או בערך 192 מיליון דולר לשנה– פשוט לשמור על חסימות ביטקוין ריקות.

מתי ייפסקו עלויות החשמל השוטפות?

כאשר הכורים האחרים נעלמים אט אט, צריכת החשמל היומית יכולה לרדת טיפין. לא ברור כמה זמן אחרים יהיו מוכנים להחזיק מעמד – אולי מספיק חודש, אבל זה יכול לקחת שנה או יותר. בהגדלה נוספת להוצאות, התוקף עשוי אפילו להצטרך לקנות יותר כורים ולהוציא יותר על חשמל כדי להמשיך בהתקפה..

תוקף מקווה שכורים אחרים יחליקו במהירות לחדלות פירעון. עם זאת, יהיה קשה להחזיר כסף על הכורים, מכיוון שהם יכולים רק לכרות ביטקוין (וביטקוין מת עכשיו), ולכן, אין להם ערך למכירה חוזרת.

מי יכול לממן מתקפת ביטקוין?

ביטקוין הוא נכס בסך 70 מיליארד דולר, עם קרוב למיליארד דולר ארה”ב ברחבי העולם ביום אחד. ארגון יכול לנסות ולהחזיר חלק מההשקעות על ידי קיצור ביטקוין ברגע הנכון, מכיוון שהוא בהכרח יאבד חלק גדול מערכו בשבועות הראשונים להתקפה.

לבנקים הגדולים יש שווי שוק של כ -340 מיליארד דולר (JP Morgan Chase), 95 מיליארד דולר (מיצובישי UFJ) או 145 מיליארד דולר (HSBC). ביניהם הם עשויים להיות מסוגלים לגייס מספיק כסף למימון מתקפת ביטקוין, אם כי חצי מיליארד יהיה קשה להם לבלוע (ולהצדיק לבעלי המניות שלהם).

עם זאת, אם ממשלה או מפלגת ממשלות מבקשות להוריד את הביטקוין, סביר להניח שיהיה להם קל יחסית לתבוע את הכספים ממשלם המס. והסכום הכולל הדרוש יהיה ככל הנראה דומה לאלף מתקציב הביטחון השנתי של ארה”ב.

כיצד ניתן לעצור התקפת ביטקוין?

ישנם כמה דברים שקהילת הביטקוין יכולה לעשות כדי לעצור פיגוע ולהציל את הביטקוין. בהתחלה הם יכלו לדרוש מכורים לכלול עסקאות בכל חסימה, שתוקף יכול להגיב להם על ידי הוספת עסקאות חסרות משמעות בין ה- Bitcoins שלהם..

בסופו של דבר, מפתחי הביטקוין ישנו את אלגוריתם ההוכחה לעבודה של ביטקוין והופכים את התוקפים (ואת כולם) לכורי ביטקוין חסרי ערך. כורים אחרים יתפסו את מקומם במהירות, והיה צורך בהשקעה רבה יותר כדי להמשיך את ההתקפה.

טל; דר

הדרך הטובה ביותר להפוך את ביטקוין לחסרת תועלת היא לכרות חסימות ריקות ולאפשר לאף אחד לבצע העברות, מה שיהפוך את ביטקוין לחסר ערך.

זה היה עלו כ- 350-400 מיליון דולר לפני כן כדי לייצר מספיק כורים בביטקוין, וכ- 16 מיליון לחודש כדי להפוך ביטקוין חסר תועלת. תוקף עשוי להיות מסוגל להשיג חלק מהגב הזה על ידי קיצור השוק, אך אפילו עבור בנק גדול, קשה יהיה להעלות את זה.

לקהילה יהיו כמה טריקים מעל שרווליה כדי להפוך את ההתקפה ללא תועלת, מה שיחייב השקעה נוספת בכדי להמשיך בה.

כיצד בנקים או ממשלות יכלו למחוק את ביטקוין מעל פני כדור הארץ
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.