מהי חתימה אלקטרונית, וכיצד היא עובדת?

אילוסטציה של טלפון עם

אם חתמת לאחרונה על חוזה עבודה חדש, סיימת את חוזה השכירות על דירה או אישרת הלוואה באופן מקוון, רוב הסיכויים שהשתמשת באפליקציה לחתימה אלקטרונית - או שהיית יכול להפיק תועלת מאחת.

השימוש בהסכמי אפליקציות לחתימה אלקטרונית זינק בשיעור של 747% בין 2012 ל -2017. הרבה אנשים מסתדרים עם התוכנית.

אפליקציות לחתימה אלקטרונית מאובטחות על ידי טכנולוגיית הצפנה / פענוח שיכולות לאשר את הסכמת שני הצדדים ולהעיד על תוקף העסקה. כמעט בלתי אפשרי לשכפל או לזייף, מה שהופך אותם לסמכותיים בהרבה מאשר הסכמים מבוססי נייר מסורתיים.

כיצד פועלות חתימות אלקטרוניות?

אפליקציה לחתימה אלקטרונית מייעלת את תהליך החתימה על עותקים רכים של מסמכים. משתמשים שומרים את חתימתם לאפליקציה בשיטות כמו כתיבת חתימתם במכשיר מסך מגע או העלאת קובץ תמונה.

כדי לחתום על מסמך, המשתמש פותח את המסמך ומתייג את המקומות בהם נדרשת חתימה. רוב היישומים יעזרו לכם לשלוח בדוא"ל את המסמך החתום והלאה.

האם אפליקציות לחתימה אלקטרונית מחייבות כחוק?

לכל החוזים האלקטרוניים יש תוקף חוקי זהה לזה של הסכמים מבוססי דיו. זה הודות לחוק ESIGN שהועבר לחוק על ידי הקונגרס ביוני 2000.

אחד התומכים הנלהבים ביותר של חוק ה- ESIGN היה הסנטור ספנסר אברהם, שדחף לחוקק את הצעת החוק בשנת 1999, והיה משוכנע שזה יאפשר צמיחה של עסקים מקוונים. ההתעניינות של אמריקה בכלכלת האינטרנט הייתה בקדחת החום באותם ימים ומספר מדינות כבר העבירו גרסאות משלהן לחוקים הנוגעים למסחר אלקטרוני. חוק ה- ESIGN הפדרלי עזר להכיר בחוקיותן של חתימות אלקטרוניות למסחר בינלאומי.

בעוד ששופטים פסקו בעקביות בעד חוזים שנחתמו אלקטרונית מאז ביצוע מעשה זה, חשוב לדעת שהם צריכים להיות משוכנעים בכוונה שמאחורי ההסכם. בנוסף, אם שופט יחשוד כי מסמך השתנה לאחר חתימתו עקב אבטחה לקויה או יומני ביקורת לא זמינים, הם עשויים לפסוק בכך כבלתי קביל.

אז בפעם הבאה שתרכוש או תחתום אפליקציית חתימה אלקטרונית, וודא שהיא משתמשת בתקנים טכניים קפדניים ומגיעה עם מוניטין יציב.

7 אפליקציות לחתימה אלקטרונית לנסות

DocuSign

DocuSign מתגאה ביותר מ -200,000 משתמשים, מה שהופך אותה לאחת האפליקציות הפופולריות והחזקות ביותר לחתימה אלקטרונית הנמצאת בשימוש כיום. זה קל לשימוש, וההתאמה האישית היא נקודה חזקה נוספת מכיוון שהיא מציעה מספר ממשקי API שיכולים להשתלב בתוכנה הקיימת שלך.

DocuSign משתמשת בחבילה חזקה של תכונות אבטחה לשמירה על הסכמים חתומים וקיבלו מספר אישורי אבטחה ברחבי העולם. תוכניות סטנדרטיות מתחילות ב- 25 דולר לחודש, עם תקופת ניסיון בחינם.

HelloSign

HelloSign כולל תוסף לדפדפן Chrome המאפשר בקשה וחתמה על מסמכים תוך כדי תנועה. בנוסף, אפליקציות מקוריות הן ל- iOS והן לאנדרואיד מוסיפות לחוויית המשתמש שלה. אתה יכול להשתמש בחתימות שמורות למסמכים מרובים או להעלות תמונה של החתימה שלך בפועל באמצעות הטלפון שלך.

לוחות מחוונים מובנים עוזרים לעקוב אחר מסמכים, כולל אלה הממתינים לחתימה. אתה יכול להשתמש ב- HelloSign בחינם עבור עד שלושה מסמכים בכל חודש, בעוד שתוכנית Pro מציעה חתימות ללא הגבלה תמורת 13 דולר בלבד לחודש.

AdobeSign

AdobeSign היא חבילה אמיתית בארגון עם נקודת מחיר שתואמת אותה. זו הייתה אחת מחברות התוכנה הראשונות שהעזו לחלל זה והיא קבעה את הסטנדרט עבור אפליקציות אחרות לחתימה אלקטרונית שבאו אחר כך.

ניתן לחתום על חוזים שבוצעו באמצעות AdobeSign מכל דפדפן או מכשיר נייד, ללא צורך להיכנס לחשבון Adobe. בנוסף, ממשק ה- API של Adobe פירושו שתוכלו לשמור חתימות ששימשו מראש בתוך יישומים אחרים ברחבי חבילת Adobe.

Adobe משבצת בצורה מושלמת עם כלים של צדדים שלישיים אחרים כמו Salesforce ועוקבת אחר מדדי התאמה גלובליים. התוכניות מתחילות ב 29.99 דולר לחודש עבור עד תשעה משתמשים. ניסיון חינם כלול.

Docsketch

Docsketch מציע שלל תכונות הכוללות מעקב אחר מסמכים ותזכורות באדיבות. אתה יכול לכלול גם הודעות בהתאמה אישית ותכונות מותאמות אישית אחרות בהתאם לתכנית שתבחר.

דוחות ביקורת משובצים מבטיחים ציות לחוקי חתימה אלקטרונית בינלאומית, והתוכנה מגיעה עם תוכנית בחינם המאפשרת לך להירשם לשלושה מסמכים בחודש. משתמשי חשמל יכולים לבחור בתכנית ללא הגבלה, שמתומחרת ב- 15 דולר לחודש. זה כולל חתימה ותבניות ללא הגבלה של מסמכים, כמו גם אפשרויות לשנות סגנונות צבע, תמונות וגופן.

eSignLive

eSignLive שמה לה למטרה לספק תחרות ל- AdobeSign במרחב הארגוני. היא מציעה תכונות אבטחה מהשורה הראשונה והיא אמינה על ידי חברות גדולות כמו BMW ו- IBM.

עסקים יכולים להשתמש ב- eSignLive הן עם שרתי מקוונים (לצורך אבטחה רבה יותר), כמו גם פתרון מבוסס ענן עבור כוח עבודה מרוחק והסכמי צד ג '. זה נגיש גם בנייד וגם בשולחן העבודה. התוכניות המקצועיות מתחילות ב 20 דולר לחודש. ניסיון חינם למשך 30 יום כלול.

ניתן לציין

הניתן לצילום ייחודי בכך שהוא מציע אפשרות תשלום לשימוש. זה מכוון בעיקר לשווקים באירופה. זה משתלב בקלות עם כמה פלטפורמות של צד שלישי כמו זאפייר ומציע תמיכה רב-שפתית בגרמנית, ספרדית, צרפתית, הולנדית ופורטוגזית, יחד עם אנגלית.

ניתן לציין גם ב- iOS וגם באנדרואיד, כמו גם באמצעות דואר אלקטרוני. תשלום לשימוש מתחיל ב -1 GBP למסמך, בעוד שתוכניות עסקיות יכולות לעלות ל- 149 GBP לחודש.

זגל

זגל היא משרד עורכי דין מקוון המציע שירות חתימה אלקטרונית כחלק מחבילה משפטית רחבה יותר. לוח המחוונים מאחסן את כל המסמכים שלך באופן מקוון ומאפשר לך שליטה מלאה על כל מה שאתה יוצר, ומאפשר שיתוף פעולה מאובטח בין גורמים מורשים.

Zegal הוא שירות מקוון, הנגיש דרך כל דפדפן. חמש החתימות הראשונות הן בחינם, ואז המנויים מתחילים בסביבות 100 דולר לחודש.

מהי חתימה אלקטרונית, וכיצד היא עובדת?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.