מתנות טכניות המכבדות את פרטיותך (וכמה שלא)

[ware_item id=33][/ware_item]

קופסא מתנה עם סרט לבן ונייר עטיפה אדום עם סמל עין חוצה.


בעונת הרוח הסוערת של מכירות בלאק פריידי ומבצעי חג המולד, זה יכול להיות קשה לעמוד בחיסכון המגוחך במצלמות טבעת אמזון או בסייעות בית שונות..

אבל עם יותר אנשים ששוקלים את פרטיותם בעת רכישת מוצרים ושירותים, הדרישה למוצר מאובטח שלא מורידה את הנתונים שלך הופכת לגורם חשוב יותר ברכישת מכשירים.

אל תהיה מפחיד

אנו נתקלים בקביעות במאמרים שמסתכלים על מוצרים שמרגלים או מצותתים על משתמשים, אך לעתים קרובות פחות אנו רואים את השאלה שמופנית אליה: אילו גאדג'טים טכניים מגנים על פרטיותך וביטחונך בזמן שאתה משתמש בהם.?

תשומת הלב למוצרים פופולריים משני צידי ספקטרום הפרטיות היא רשימת הפרטיות של Mozilla שלא נכללה, אשר מנתחה בשנה השלישית עשרות מכשירים, החל מאוזניות ועד להזנת חיות מחמד. הרשימה בודקת מוצרים על פי תקני האבטחה המינימליים שלה, והיא גם מתעמקת באופן הטיפול בפרטיות שלך על ידי המוצר. המשתמשים מוזמנים להצביע גם על עד כמה הם חושבים שהמוצר הוא.

אנו בוחנים את המוצרים שתויגו "לא מצמרר" כדי לחקור את פרטי הפרטיות שלהם.

1. קונסולות משחק

נכון לעכשיו, בראש רשימת "הלא מצמרר" היא הרשימה נינטנדו סוויץ '. לא רק שהוא מצפין את כל הנתונים שלך במעבר ובמנוחה, אלא שיש לו מדיניות פרטיות מאוד ידידותית למשתמש ואומר שהוא לא ישתף את נתוני ה- Switch שלך עם צדדים שלישיים למטרות מסחריות או שיווקיות. אולי יש משחקים שעושים זאת, אז פשוט צריך להיזהר מכך.

יש מצלמת אינפרא אדום שמשמשת לכמה משחקים ויכולה, בטווח מוגבל מאוד של הקונסולה, לעקוב אחר מיקומי בקרי Joy-Con, אך אין בה מעקב GPS (למרבה ההבלים של מי שהיה להם חוסר מזל לאבד את שלהם).

2. רמקולים

מגוון הרמקולים ההולך וגדל של Sonos הציג זמן רב פונקציות עוזרות קוליות של AI, אך השנה החברה שיחררה רמקול שהסיר את הפונקציה ההיא, המכונה Sonos One SL. נשלט על Wi-Fi במקום Bluetooth, רמקול זה מצפין את המכשיר ואת כל התקשורת שלו עם מכשירים אחרים. אין מיקרופון מובנה, כך שתוכל להיות סמוך ובטוח שאף אחד לא יוכל לצותת לך.

3. עוקבים אחר חיות מחמד

זה אולי נראה קצת סותר אם יש רשימת גששים ברשימה זו. אבל אם זה למצוא חיית מחמד שיש לה נטייה לנדוד משם, שקט נפשי זה יהיה שווה את הסיכון לפרטיות של גשש GPS. גשש המחמד הפחות מצמרר של מוזילה הוא פינסטסטר, שמצפין את נתוני המיקום ויכולים לשמור על כרטיסיות על חיות מחמד עד שלושה מיילים.

ההיסוס העיקרי שיש לנו כאן הוא שפיינסטר מוכרת או משתפת נתונים מצטברים ומזהים עם כל אחד. כפי שכתבנו בעבר, עדיין ניתן להשתמש בנתונים אנונימיים כדי לזהות אותך אם יש מספיק נתונים. אם Findster מתרגל לעשות זאת או שהוא שקוף יותר לגבי אופן הטרדה של הנתונים שלך, אני אהסס פחות לתת לפריט הזה את האגודל.

4. ערכות קידוד

אם יש לך ילד או סתם רוצה לטבול את בהונותיך בקידוד למתחילים, קאנו בראש רשימת מוזילה כערכת קידוד לילדים שלא רק גורמת לקידוד להרגיש אינסטינקטיבית אלא גם עושה זאת מבלי לשתף את המידע האישי שלך עם צדדים שלישיים..

החברה אכן מצטברת את הנתונים שלך ומניבה אותם באופן אנונימי למחקר ולפרופיל לקוחות, בהתאם למדיניות הפרטיות שלה. כמו ב- Findster, נתונים אלו יכולים לשמש מישהו נחוש מספיק כדי להבין מי אתה. הערכה של הארי פוטר, למשל, מגיעה עם שרביט שמזהה את התנועות שלך ומשווה אותן עם בסיס הנתונים שלהן באמצעות למידת מכונה (!), אך זה נעצר ברגע שאתה מניח את השרביט למטה.

5. אוזניות

אנו, למרבה הצער, איננו יכולים לעמוד מאחורי אף אחת מהאוזניות ברשימת מוזילה. האוזניות המובילות ביותר "לא מצמררות" הן סוני WH-1000XM3, אך עדיין יש גישה מובנית לאלכסה וגוגל, מה שמדליק אותנו. יש משהו מוזר ללבוש אוזניות שמאזינות אתה כל הזמן.

פונקציית העוזר של AI נראית קשה להימנע בימינו באוזניות אלחוטיות, לכן הדבר הטוב ביותר יהיה להשיג זוג אוזניות או אוזניות הדורשות מכם להפעיל ידנית עוזר קולי בלחיצת כפתור (כן, זה כולל את אלה Apple EarPods שמגיעים עם האייפון שלך).

אין מספיק ברירה עבור צרכנים המודעים לפרטיות

אם הרשימה של מוזילה היא אינדיקציה כלשהי למצב הפרטיות והביטחון במכשירים החכמים שלנו, רובם עדיין משאירים הרבה מה להיות מבוקשים. אפילו המוצרים הפחות מצמררים מכילים מיקרופונים מובנים ושולחים נתונים מותאמים אישית ליצרנים שלהם.

אין גם מספיק רשימות המעודדות חיובית רכישת מוצרים המכבדים את פרטיות המשתמש ואבטחתם. לדוגמה, התקשינו לחפש אוזניות באיכות גבוהה לא יש פונקציה של עוזר קולי מובנית באוזניות שלה. אולי אם היעדרם של תכונות ההצתה הללו יהפוך לנקודת מכירה ברורה יותר, יתכן וחברות נוטות יותר לכבד את פרטיות המשתמשים ואבטחתם בפועל..

המכשירים המפורטים לעיל הם רק כמה שבחרנו מהרשימה המלאה של מוזילה, שתוכלו להציג כאן. ואם יש לך זמן קצר, אל תדאג - תמיד יש את המתנות של הרגע האחרון שאתה יכול לקבל עבור אותו מישהו מיוחד שמודע לפרטיות.

מתנות טכניות המכבדות את פרטיותך (וכמה שלא)
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.