הולכים לניו זילנד? היכונו לבטל את נעילת הטלפון במכס

דגל ניו זילנד דהה ברקע כשמוליו טלפון עם תמונה של ציפור קיווי מצוירת כמו טביעת אצבע.

משהו דגי מתבשל מתחת - וזה לא רק דגים וצ'יפס. החודש הציגה ניו זילנד חוק נתונים פולשני ביותר המעניק לפקידי המכס את הזכות לא רק לערוך את המקבילה של חיפוש רצועות דיגיטליות, אלא גם לקנוס כל מטייל שמסרב להיענות לציית.

חוק המכס והבלו 2018, שנכנס לתוקף ב- 1 באוקטובר, מעניק לפקידי ניו זילנד את הזכות לאלץ את המטיילים לפתוח את נעילת המכשירים האלקטרוניים שלהם כך שניתן יהיה לחפש בהם. אם זה לא היה מספיק שעיר, כל מבקר שמסרב למזלג על קוד הזיהוי האישי שלהם, טביעת האצבע או הסיסמא שלו יכול להתמודד עם תביעה ו / או להיקנס בסכום של 5,000 NZD (כ -3,300 דולר).

אין צעדים קדימה לאבטחה, שני צעדים אחורה לפרטיות

בנוסף להענקת סוכני המכס את הזכות לגרוס את פרטיותך, החוק גם נותן להם את היכולת להחרים מכשירים מצד מטיילים שמסרבים להיענות להם. סוכני מכס חופשיים להעתיק כל מידע שנאסף ממכשיר מסוים, מה שמפתח בפני סוכנים אפשרות לרעה לרעה בנתונים האישיים שלך..

כדי להחמיר את המצב, אין דרישות בפועל לקצינים שיעקבו אחרי שהם יעצרו מישהו. במקום זאת, ההחלטה תלויה בסוכני מכס פרטניים - נותנים להם יותר כוח להפסיק את מי שהם רוצים, מתי שהם רוצים.

חשוב לציין כי אמנם ניו זילנד אינה המדינה הראשונה שמיישמת חוק מסוג זה, אך היא הראשונה לאכוף קנסות כעונש על אי-ציות. בארה"ב, למשל, חיפושים ברצועות דיגיטליות מהווים בעיה כבר זמן רב; עם זאת, אם מבקרים יסרבו למסור את סיסמאותיהם, רק הפקידים במכס צריכים למנוע את כניסתם.

הפיכת התיק לביטחון נוסף

אז אילו סוגים של נתונים יכולים פקידים אלה לחפש? לדברי דובר המכס, טרי בראון, התהליך יכלול "קובץ אחר קובץ [חיפוש] בטלפון שלך." זה עשוי לכלול מסמכים רגישים, חיפושים באינטרנט, תמונות ועוד.

שר המכס קריס פאפוי, שוחח עם רדיו ניו זילנד, אמר כי מדיניות חדשה זו אינה רק הכרחית, אלא כבר מזמן. "הרבה מקבוצות הפשע המאורגנות הופכות להרבה יותר מתוחכמות בדרכים בהן הם מנסים להשיג דברים מעבר לגבול," אמר פאפוי. "ואם אנו חושבים שהם עומדים בעסק מסוג זה, אז קבלת מודיעין מטלפונים חכמים וממחשבים יכולה להועיל לתביעה."

ממשלת ניו זילנד ניסתה גם להקל על הפחדים בכך שהיא חוזרת ומדגישה שמעט מאוד מטיילים יתבקשו למסור את הנתונים. מהמכס נמסר כי למרות שעברו 14 מיליון מטיילים בשנת 2017, רק 537 מכשירים נבדקו.

חוק קפדני עם דרכים לעקיפת הבעיה באופן מפתיע

כמו חוקי פרטיות רבים, זה רק גולש על פני השטח. מבלי לתת לאכיפת החוק גישה לקבצי ענן או גיבוי דיגיטליים, קל מאוד לעבריינים, טרוריסטים (ואנשים שיש להם מה להסתיר) פשוט לגבות את המכשירים שלהם לפני שהם נוסעים.

להפך, אם המידע במכשיר של אדם מסוים מפליל מספיק, האדם יכול פשוט לשלם את הקנס ולהמשיך הלאה. כך שלמרות שזה יכול להיות כאב, הדרך הקלה ביותר להימנע מטיפול בבעיה זו היא לבצע גיבוי של הטלפון לפני שאתה עוזב או B) לשמור את כל המידע הרגיש שלך בענן..

נסיעה לניו זילנד בידיעת הטלפון או הטאבלט שלך תחפש קודם לכן נותנת לך זמן רב לחוקק את פרוטוקולי הפרטיות הנכונים. יש לך כמה תמונות שאינך מעוניין בזר שמתבונן בהן? מחק אותם. יש לך כמה מיילים שתרצה לשמור על פרטיות? שלח אותם לענן.

לא משנה אם אין לך מה להסתיר

רק כמה שבועות מאז קיומו, החוק זכה לשיעור גדול של התנגדות. שוחרי פרטיות כמו קרן הגבול האלקטרונית (EFF) והמועצה לחירויות אזרחיות של ניו זילנד (CCL) השיבו שניהם בזלזול בחוק החדש. בהצהרה האחרונה טוענת CCL:

"כל עבריין מקצועי יכול בקלות לאחסן את הנתונים שלו באינטרנט, לנסוע עם טלפון מחוק ולשחזר אותם ברגע שהם ייכנסו למדינה. כל עבריין שלא מצליח לעשות זאת, בוודאי ישלם קנס של $ 5,000 במקום לחשוף ראיות הנוגעות לפשעים שעלולים להיות כרוכים בזמן כלא. "

גם אם פרופילי המדיה החברתית שלך מלאים בתמונות אוכל משעממות וזרים המפרסמים משאלות יום הולדת חמות על הקיר שלך, העובדה שניו זילנד החלה לאכוף את החוק הזה מדאיגה.

האם זהו מקרה נוסף של תיאטרון ביטחון, או שמא זהו צעד נוסף בשורה הארוכה של חוקי נתונים פולשניים בהדרגה המגבילים לאט אך בטוח את החופש שלנו?

נשמח לשמוע את מחשבותיך בעניין זה. השאר את ההערות שלך למטה.

הולכים לניו זילנד? היכונו לבטל את נעילת הטלפון במכס
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.