כאשר משתמשים פונים לחוסמי מודעות, אתרים מתחילים לחסום משתמשים

מקבוק טרי המחכה ל- ExpressVPN.

בדצמבר האחרון פורבס החל לחסום גישה למבקרים שהשתמשו בתוכנה לחסימת מודעות. מבקרים עם כל סוג של חוסם מודעות המותקן בדפדפן האינטרנט שלהם נפגשו מיד עם קיר לבן פולשני וביקש מהם להשבית את ההגדרות בנימוס כדי להציג את האתר.

(בחדשות אחרות פורבס מגישה תוכנות זדוניות עם מודעות החובה שלה.)

אבל פורבס אינה החברה היחידה שלוקחת מודעות לידיים שלה. אנשי וושינגטון פוסט, צפחה ולאחרונה גם קוויד התאמצו לחסום חוסמי מודעות.

ישנם יתרונות רבים שאינם ניתנים לסתירה בשימוש בחוסם מודעות - הם עוזרים להגן עליך מפני תוכנות זדוניות, להאיץ זמני טעינה ומציעים חווית אתר טובה יותר מסביב - אך יש גם טיעון נגדי תקף: כיצד בעלי דומיינים יכולים להרוויח כסף ללא מודעות?

עלייתם הבלתי-סבתאית של חוסמי מודעות

בשנת 2015 בלבד, עלתה תוכנה לחסימת מודעות עם 41 אחוזים, עם כ -200 מיליון משתמשים פעילים ברחבי העולם. זה השתנה ממשהו שרק קומץ אנשים מנוסים בטכנולוגיה נהגו לכלי ביתי יומיומי.

אנו מסתכנים בטענה כי אחת הסיבות העיקריות לכך שאנשים רבים יותר מתקינים חוסמי מודעות היא מכיוון שהם נעשים יותר ויותר רגישים לאופן בו המידע שלהם משתף. מודעות ממוקדות עוקבות אחר היסטוריית הגלישה שלך על מנת להציג מודעות בהתאמה אישית, והן למרבה הצער הפכו לסטטוס קוו.

אוסר על חסימה של חסימה של דף הביתפורבס מבקש בנימוס לכבות חוסמי מודעות בעוד uBlock Origin ממשיך לחסום 19 סקריפטים לא ידועים

מפחיד איך המודעות היום כל כך מותאמות אישית. זה הגיע לנקודה בה הם מעבדים אלפי פיסות נתונים לפני שהם אפילו נטענים, ומפרקים היבטים שונים של היסטוריית הגלישה שלך כדי ליצור פרסומות מאוד אישיות - ולעתים קרובות מאוד פולשניות -..

אולי זו הסיבה שחברות כה רבות מפתחות תוכנה לחסימת מודעות. (ראו הוכחת חוסמי מודעות iOS 9 של אפל וחוסמי אנדרואיד של אפל).

מדוע מודעות ממוקדות מסוכנות

במחקר שערכה אוניברסיטת פנסילבניה, 66 אחוז ממשתמשי האינטרנט אמרו שהם לא מרגישים בנוח עם המחשבה על פרסום ממוקד. מעניין לציין כי המספר צמח ל 86- אחוזים כאשר נודע להם כיצד משווקים מקבלים את הנתונים להתאים מודעות אלה.

מודעות ממוקדות חושפות את פרטיות המשתמשים, והעוקבים שמאחורי מודעות אלה נפוצים יותר ממה שאתה חושב.

התבונן בסדרה 'מה שהם יודעים' בוול סטריט ג'ורנל כדי לראות עד כמה אתרים חשופים מותירים את המבקרים בהם. (אבזרים לויקיפדיה להתקנת 0 עוקבים).

אתרים ומדד החשיפה שלהם ועוקביםצילום מסך של הסדרה What They Know של WSJ

לקחת את האינטרנט לידיים שלהם

אנחנו מבינים. מודעות מניבות הכנסות. ואולם הבעיה היא שהציבור קולט כיצד מתפרסמות המודעות המותאמות הללו ואיך הן חושפות ומסתירות את פרטיות האנשים. משתמשים משנים את האופן בו הם רוצים לקבל מידע, ואתרים כמו פורבס ו- Wired מעריכים מאוד עד כמה אנשים באמת שונאים מודעות.

דפדפן המדיה מנסח זאת היטב:

"משתמשים חוסמים מודעות כדי להשיב מחדש כנגד מודעות פולשניות, לא רלוונטיות ולעתים קרובות ממש נוראות מבחינת האיכות - אתה מכיר את המודעות שמוצצות נתונים שמשתלטות על המסך שלך עם סרטוני הפעלה אוטומטית וסיסמאות מהבהבות, כך שאתה נאבק למיין את התוכן מתוך שטויות. אבל מודעות אלו משלמות את החשבונות. אין כסף, אין אתר. "

בשנת 2002, רק אחוז ממשתמשי האינטרנט השתמשו בחוסם מודעות. כיום זה כמעט 50 אחוז.

ובכל זאת, במקום לנסות לתקן זאת ולהגן על פרטיותם ורווחתם של המבקרים שלהם, אתרים רבים יותר כיום מכריחים את הקוראים לפרוק את עצמם מרצונם בכדי לצפות בכל סוג של תוכן.

זו לא דרך נהדרת להרוויח את אמונו של הקורא, האם זה?

הדיון המתמשך על הכנסות פרטיות לעומת הכנסות

בניגוד לחברות אחרות, פורבס היה שקוף באשר להשפעה של המערכת העסקית החדשה שלהם על ביצועי האתר. בהצהרה פומבית, קצין התוכן הראשי לואיס DVorkin מדגיש כיצד כמעט 44 אחוז, בערך 1.6 מיליון מבקרים, השביתו את חוסמי המודעות שלהם בכדי לצפות באתר. "הרווחנו 15 מיליון הופעות מודעות שאחרת היו נחסמות", מתגאה DVorkin.

נשמע טוב, נכון? לא באמת…

מה ש- DVorkin לא מציין כי בעוד שהם מייצרים רווחים של 15 מיליון הופעות מודעות חדשות, הם למעשה הסירו 56 אחוז מהמשתמשים שלא היו מוכנים להשבית את החוסמים שלהם. 

ייתכן שמשתמשים אלה לא יחזרו בקרוב.

מבט לעתיד

חיפושים נוספים באינטרנט נעשים כעת במכשירים ניידיםאנשים רבים יותר היום גולשים באינטרנט בסמארטפון שלהם, שולחים מנהלי מודעות למודעות

ככל שיותר אנשים יתחילו לראות את היתרונות של חוסמי מודעות, פחות מבקרים יהיו מוכנים להשבית אותם. זה נכון במיוחד כשמדובר במכשירים ניידים, שם חוסמי מודעות מתחילים להתקין מראש.

אנו סקרנים לראות אם אתרים כמו Forbes ו- Wired ימשיכו לחסום חוסמי מודעות, או אם הם יבינו שזה מאמץ מבוזבז ובמקום זאת יתמקדו בשינוי אופן הצגת המודעות הללו.

ההימור שלנו הוא על האחרון.

תמונה ראשונה: ויקטור הנצ'ק / פיקומבו
נשים עם טלפון: Benjamin Benjamin / Unsplash

כאשר משתמשים פונים לחוסמי מודעות, אתרים מתחילים לחסום משתמשים
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.