שמיים מעוננים קדימה: לוס אנג’לס תובעת את ערוץ מזג האוויר על מכירת נתוני משתמשים

שמיים מעוננים קדימה: לוס אנג'לס תובעת את ערוץ מזג האוויר על מכירת נתוני משתמשים

העיר לוס אנג’לס תובעת את חברת מזג האוויר, חברת בת של יבמ, בגין כרייה ומכירת נתוני מיקום של משתמשים בסתר באמצעות האפליקציה הפופולרית במיוחד של ערוץ מזג האוויר..

בהצהרה כי האפליקציה עושה שימוש לא הוגן במשתמשים בהפעלת הגדרות המיקום שלהם לדוחות מזג אוויר מדויקים יותר, התביעה מאשרת כי האפליקציה אוספת ואז מוכרת נתונים אלה לחברות צד ג ‘..

“במשך שנים, TWC [ערוץ מזג האוויר] השתמש בהטעיה באפליקציית ערוץ מזג האוויר כדי לצבור את נתוני המיקום הגיאוגרפי הפרטי והאישי של המשתמשים שלה – מעקב אחר פרטים דקים על מיקומם של המשתמשים במהלך היום והלילה, תוך כדי שהמשתמשים מאמינים כי הנתונים שלהם ישמשו רק כדי לספק להם ‘נתוני מזג אוויר מקומיים, התראות ותחזיות מותאמות אישית’, “נטען בתביעה.

צילום מסך של אפליקציית iOS של ערוץ מזג האוויר

מצטט תחקיר שנערך לאחרונה על ידי הניו יורק טיימס שחשפה כי למעלה מ- 75 חברות אוסמות בדממה נתוני מיקום (אם עוד לא ראיתם, כדאי לקרוא), התביעה מבססת את תיקיה על חוק התחרות הלא הוגנת בקליפורניה וקבעה כי השימוש והמכירה של נתוני מיקום המשתמשים הם שניהם “הונאה ומתעתעת.”

מדוע נתוני מיקום הם סוגיה סוערת

היכולת לאתר את מיקומו המדויק של אדם בכל זמן נתון אינה סתם מפחידה, היא מסוכנת. כאשר המיקום שלך משודר, אין לך שליטה מי יכול לראות אותו. כל תנועה, כל משימה שגרתית מתחקים ונרשמים. אפילו אירועים פשוטים כמו ביקור אצל רופא, כנסייה ועוד, כולם נחשפים כשרובנו אף פעם לא מבינים זאת.

פגיעה בפרטיות מסוג זה עלולה לחשוף שלא במתכוון את השתייכותו הפוליטית של האדם, נטייתו המינית, דתו ועוד.

“חשבו כמה זה מרגיש אורווליאני לחיות בעולם בו חברה פרטית עוקבת אחר כל מקום שאתה הולך אליו, כל דקה בכל יום”, אמר מייקל פייר, עו”ד לוס אנג’לס. “אם אתה רוצה להקריב לאותה חברה את המידע הזה, אתה בטח צריך לעשות את זה עם הודעה ברורה ומתקדמת בדיוק על מה שעומד על הכף.”

קביעת הבמה לצווי מניעה עתידיים

אנו טוענים כי צגי האפליקציות #WeatherChannel היכן שמשתמשים גרים, עובדים ומבקרים, 24 שעות ביממה, וכן כמה זמן משתמשים משקיעים בכל מיקום.
https://t.co/WsJ3doByrt @ ABC7 # פרטיות #DataMining #TechNews

– עורך דין לוס אנג’לס (@CityAttorneyLA) 6 בינואר, 2019

אמנם הנהלים העסקיים שמאחורי אוסף ומכירת נתוני המשתמשים לכאורה של אפליקציית ערוץ מזג האוויר עשויים להיות לא חוקיים, אך זה לא חריג.

חברות כמו פייסבוק וגוגל מכרות באופן שגרתי את נתוני המיקום שלך, ובעוד שמנהיגי העולם עשויים בסופו של דבר להתחיל לפצח כיצד חברות אוספות ומרוויחות מהפרטיות שלך (או היעדרן), אין כרגע תמריץ אמיתי להפסיק להן.

תביעה זו מקווה לקנוס את חברת מזג האוויר בסכום של עד 2,500 דולר עבור כל הפרה של חוק התחרות הלא הוגנת. עם יותר מ- 200 מיליון הורדות וכ- 45+ מיליון משתמשים שדווחו, זה יכול להפוך במהירות לסכום גדול.

אך יותר מכך, זה יכול לעזור לקבוע תקדים למקרים עתידיים. כפי שציין משתמש אחד של Reddit בצדק, “ניצחון כאן יתרגם לזמן הרבה יותר קל לגרום לאפליקציות אחרות להפסיק לעשות זאת, מכיוון שהחוק יהיה ברור יותר על הנוהג.”

אל תבטחו במזג האוויר (גבר)

יבמ מיהרה להגן על עמדתם, וקבעה כי “חברת מזג האוויר תמיד הייתה שקופה בשימוש בנתוני מיקום; הגילויים מתאימים לחלוטין ואנחנו נגן עליהם במרץ. ”

ובעוד שהתנאים וההגבלות של ערוץ מזג האוויר כוללים טשטוש במכירת נתוני המיקום שלך, הם אינם כלולים באפליקציית ערוץ מזג האוויר. משתמשים צריכים לחפש באופן ידני את המדיניות באופן מקוון ואז לנתח את ה- ToS המפותל כדי לראות כיצד נתוני המיקום הגיאוגרפי שלהם נמכרים ברווח.

בסופו של דבר זה מסתכם בשאלה האם זהו מקרה נוסף של תחבולות פרטיות מתעתעות. למרבה המזל, טקטיקות כריית נתונים סמויות אלה עלולות להשתנות במהרה: חוק פרטיות הצרכן בקליפורניה, אשר אמור להיכנס לתוקף בשנת 2020, יקשה על חברות להרוויח באופן עיוור את נתוני הלקוחות. ובאירופה ה- GDPR כבר משנה את אופן הפעולה של חברות על פרטיות.

ללא קשר לאופן בו מתבצעת התביעה, היא צריכה לשמש תזכורת כי אין לסמוך על אפליקציה או שירות, לא משנה כמה זה ייראה מפשע, באופן גלוי. פרטיותך לא יסולא בפז, וחשוב שתגן עליה.

שמיים מעוננים קדימה: לוס אנג'לס תובעת את ערוץ מזג האוויר על מכירת נתוני משתמשים
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.