מדריך לשריקה: מדוע עליכם להסיר את המטא נתונים

כיצד להיות חלק 4 מפוחק משרוקית: הסר את המטא נתונים שלך

** זהו חלק רביעי של מדריך השריקה של ExpressVPN. **

חלק 1: מדריך משרוקית: פיצוץ המשרוקית קשה
חלק 2: מדריך מכת שריקה: כיצד להישאר בעילום שם כשנשף את המשרוקית
חלק 3: מדריך לשריקה: כיצד להגן על המקורות שלך

אם אתה מעורב במקרה של משרוקית, כמפוצרת או כעיתונאי, וודא שאתה מתמודד כראוי עם מטא נתונים.

שמור רק נתונים הכרחיים לחלוטין

זה אולי מפתה לשמור על הכל, אבל עדיף למחוק מידע שאינו רלוונטי. לדעת מה למחוק קשה מכיוון שחלק מהנתונים יהיה חיוני כדי לאמת ולבסס את הטענות שהגיש המשרוקית.

אבטח את הצ'אטים שלך

החלט אם לרשום או להקליט צ'אטים ושיחות טלפון לפני שתתחיל את השיחה, ותעביר זאת בבירור למקור שלך. מקורות עשויים להתנהג אחרת אם תקליט אותם, אך יבחרו את מילותיהם בזהירות רבה יותר.

אם אתה רושם צ'אטים, שקול לשמור אותם בפורמט טקסט רגיל כדי להימנע מטא נתונים ולהסיר חותמות זמן. אתה יכול גם לערוך טעויות כתיב או לתקנן את שפת המקור שלך, בתקווה שהשינויים מקשים על זיהוין.

מחק מעטפות

האם חשוב לשמור על מעטפות הדואר הפיזי שנמסרו לך? מעטפות יכולות לחשוף מידע על היכן ומתי התוכן פורסם, ואף עשויות להכיל DNA מהמקור שלך.

טיהור כותרות אימייל

מכיוון שהם כוללים חתימות דיגיטליות, כותרות יכולות להיות מכריעות באימות האותנטיות של הודעת דוא"ל. אך כאשר הוכחת האותנטיות אינה חשובה, ייתכן שעדיף להשליך אותן. אם האותנטיות חשובה במקצת, ייתכן שמומחה חיצוני אמין יכול להיות טוב לאמת אותם ואז למחוק את הנתונים המקוריים.

הסר מטא נתונים לפני שאתה מפרסם מסמכים

לא משנה אם אתה מתמודד עם מסמכים, תמונות, יומני צ'אט או קבצי שמע - לכל דבר יש מטא נתונים הקשורים אליו. מטא נתונים מסוימים עשויים להיות בלתי אפשריים להסיר (כגון אורך קובץ שמע), אך חשוב להפליא להבין אילו מטא נתונים מישהו יכול לחלץ ממסמך.

קובצי PDF, מסמכי מילים וקבצי .jpg כולם נושאים מטא נתונים ישירות במבנה שלהם. הנתונים עשויים לכלול את שם המשתמש של האדם שיצר את המסמך, או אפילו את מיקום ה- GPS של צילום תמונה. אתה יכול להסיר מטא נתונים מסוג זה בעזרת כלי כמו MAT.

חפש מטא נתונים מוסתרים

מטא נתונים אחרים מורכבים יותר להסרה או לאיתור. רעשי הרקע של הקלטת שמע עשויים לחשוף היכן התקיימה ההקלטה, בעוד שכל מסמך מודפס מכיל נקודות צהובות בקושי נראות שמראות איזו מדפסת הפיקה את הנייר ואת תאריך ההדפסה..

הסרת כל פיסת מטא נתונים שיכולה לזהות את המקור שלך חשובה להפליא, ואינך יכול לסמוך על המקור שידאג לזה לבד. תלוי באילו מסמכים אתם מטפלים, נסו ליידע את עצמכם ככל האפשר על אילו קישורים מבחוץ עשוי לשרטט בין המסמכים, המקור שלכם ובינכם.

מדריך לשריקה: מדוע עליכם להסיר את המטא נתונים
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.