האם היית מסחר בפרטיות שלך באפליקציות בחינם? לחלקם אין ברירה.

איור לאייפון. ישנם המון סמלי אפליקציות על המסך. אבל חכה! יש טוויסט. כל הסמלים הם למעשה סמל המיקום (כפי שהוא משמש במפות דיגיטליות בכל מקום).

בכל פעם שאתה נותן הרשאה לאפליקציה לגשת לאנשי הקשר שלך או להאזין למיקרופון שלך, אתה נותן למפתחי האפליקציות carte blanche לעשות מה שהם רוצים עם הנתונים. חלקם עשויים לחלוק את זה עם חברה אחרת. אחרים עשויים שלא. אבל הם בהחלט אוספים את כל נקודות הנתונים כדי לבנות פרופיל דיגיטלי מקיף, כך שסביר יותר שתלחץ על מודעה או תשקיע יותר זמן באפליקציה עצמה.

חוקרים מאוניברסיטת אוקספורד ניתחו כמעט מיליון אפליקציות בחנות Google Play ברחבי ארה"ב ובריטניה. הממצאים שלהם עשויים (או אולי לא) להפתיע אותך: למעלה מ- 90% מהאפליקציות הוקמו כדי לעקוב ולהעביר מידע בחזרה לגוגל. האפליקציות שיתפו גם נתוני משתמשים עם חציון של 10 צדדים שלישיים, בעוד שכמעט אחד מכל חמישה אפליקציות הפיץ נתונים ליותר מ -20 ישויות.

חנות האפליקציות של iOS אינה טובה בהרבה, למרות הטענות של אפל להיפך.

איסוף נתונים אגרסיבי אינו מיועד לאופטיקה נהדרת. אבל בואו ניקח צעד אחורה ונבחן את הדינמיקה הגדולה יותר שיש בה.

איסוף נתונים מאפשר אפליקציות בחינם

ההחלטה של ​​אפל לפתוח את חנות האפליקציות של iOS למפתחי צד ג 'הייתה מעין הפשטה מוחלטת. זה למרות שסטיב ג'ובס דיווח על התנגדות לרעיון: הגרסאות המוקדמות של האייפון הועברו רק לאפליקציות שפותחו על ידי אפל.

אבל ג'ובס טעה ולמזלנו של אפל, דעותיו לא גברו. בין יולי 2010 לדצמבר 2017, הצרכנים הורידו מעל 170 מיליארד אפליקציות ובילו צפונה של 130 מיליארד דולר בחנות האפליקציות.

ועם אפל שמסכמת 30% מכל מכירת חנות אפליקציות, הוגן להניח שהחברה הייתה ענייה של כמה מיליארדי דולרים ללא עזרת קהילת הפיתוח העולמית.

בשלב זה אתם עשויים לשאול את עצמכם, אם כל כך הרבה צרכנים מוכנים לשלם עבור האפליקציות בהן הם משתמשים, מדוע המפתחים נוקטים בטקטיקות כמו מעקב אחר נתונים ופרסומות ממוקדות? הם כבר משיגים מיליונים ממכירות בחנויות האפליקציות, אז למה להסתכן בהתאוששות מצד הצרכנים ולהגביל את הקהילה הגדולה יותר?

הסבר אחד הוא שהצרכנים שמוכנים לשלם עבור אפליקציות מתגוררים באופן גורף במדינות עשירות. אפליקציות אלה נוטות לקיים מדיניות פרטיות טובה יותר מכיוון שההכנסה שנוצרה מגיעה מנויים, ולא ממכירת נתונים.

אבל מה עם אוכלוסיות הענק שלא יכולות להרשות לעצמן לשלם עבור שירותי אפליקציות באיכות גבוהה? אלה היישומים החינמיים אליהם הם פונים, והאפליקציות הללו בתורן צריכות להרוויח כסף באמצעים אחרים.

אנו ממהרים לפצח במפתחים על הפלישה לפרטיות שלנו, אך האם שקלנו אי פעם את הרעיון שהם עשויים לפתוח את האינטרנט לאלה הזקוקים לו נואשות?

אפליקציות להאבים וללא הרשאות

לכל אפליקציית כושר בחינם העוקבת אחר מעקב אחר הרגלי האימונים שלנו ומשתפת אותם עם צדדים שלישיים, קיימת גרסה בתשלום שלא תרגל אחרינו. זה סיפור דומה עם אפליקציות ווסת, אפליקציות בריאות ואחרות. מערכת האקולוגיות של האפליקציות הציעה לצרכנים אפשרות: לשלם במזומן מראש או ליהנות ממוצרינו בחינם, אך היו מוכנים לשתף נתונים כדי שנוכל להרוויח איכשהו כסף.

עבור צרכנים עשירים, הבחירה ברורה. הם לא חושבים פעמיים על התייצבות מחוץ לחנויות אפל כך שהם יכולים להיות הראשונים לשים את היד על הדגם האחרון, וגם לא מפריע להם לשלם 10 דולר לחודש עבור Spotify ועוד עבור Audible או מנוי פרימיום ל טינדר.

דמי מנוי של מיליוני דולרים מאפשרים לאפליקציות לבנות צוותי פיתוח חזקים ומוצרים נחמדים וממוקדים יותר בפרטיות. אבל הם גם מתדלקים את עלייתו של אינטרנט הנטוי מאוד לעשירים.

זה יהיה נהדר לבטל את כל חששות האבטחה על ידי הצהרה כי על הצרכנים פשוט למזלג על כסף אם הם רוצים להוריד אפליקציות.

אבל רעיון זה יהיה האנטיתזה מדוע התרחש לראשונה האינטרנט: לפרק חסמים לתקשורת וידע. אם היינו עוברים לכיוון גרסת חומה מקוונת של האינטרנט, היינו עושים שירות מצוין לחזון של מייסדיו המקוריים.

כוחה של הטכנולוגיה לכולם

גם זה עובד. הוכח כי טכנולוגיית התקשורת הסלולרית מסייעת לעניים העניים. בקניה, למשל, חברת פינטק, M-Pesa, עזרה כמעט 200,000 איש להימלט מעוני ולקדם הכללה כספית עבור מי שלא היה להם אפילו חשבונות בנק.

הפורום הכלכלי העולמי מאמין כי סמארטפונים יכולים לסייע בביטול העוני הגלובלי שכן הם עוזרים לאנשים לגשת למידע וכלים קריטיים. ואם אתם מחפשים דוגמא קרובה יותר לבית, כמה פעמים שמעתם על אנשים שלומדים לקוד באמצעות YouTube ומשנים קריירה כתוצאה מכך?

אל תבינו אותי לא נכון, אני עדיין נגד הפרות חמורות של פרטיות, כפי שראינו עם שערוריית קיימברידג '. חלק מהבעיה הן חברות טכנולוגיות גדולות המאמינות כי הן יכולות להתחמק מכל דבר. אולם התשובה איננה זעקה אוניברסאלית נגד מעקב אחר נתונים.

כולנו מעריכים את פרטיותנו. אם אתה רוצה לתחזק אותו, התקן חוסם מודעות. השתמש ב- VPN. קנו מכשירי אייפון ואפליקציות בתשלום בלבד. אבל עלינו לחשוב על דרכים שאינן מגבילות את האינטרנט מלסייע לאלו שפחות המזל. עבורם, ייתכן שהסחר לא יהיה עניין גדול. אבל זה יכול להיות המפתח לעתיד משגשג.

האם היית מסחר בפרטיות שלך באפליקציות בחינם? לחלקם אין ברירה.
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.