האם קרייג רייט הוא האיש שמאחורי ביטקוין?

[ware_item id=33][/ware_item]

מי-הוא-סאטושי-נקמוטו


האם הסאטושי האמיתי בבקשה יעמוד?

זו השאלה שעומדת בראשם של כולם השבוע לאחר שמדען המחשוב ואיש העסקים האוסטרלי קרייג רייט טען שהוא סאטושי נקמוטו - ממציא הביטקוין.

"הווידוי" של רייט פורסם בהרחבה ב- BBC, GQ, The Economist ובבלוג האישי שלו. זה גם עורר מספר תגובות שטענו כי רייט, למעשה, אינו נקמוטו. אז מי צודק? האם קרייג רייט הוא האדם שמאחורי הכינוי של סאטושי נקמוטו? החלטנו לשים את כובעי הבלש שלנו ולחשוף את התעלומה בעצמנו.

אז מאיפה מתחילים?

בשונה מגילויי אלטר אגו אחרים, המצוד אחר זהותו האמיתית של סאטושי נקמוטו כלל מספר רב של אנשים שהוערכו כממציא הביטקוין, אך עד כה כל מועמד סביר הכחיש זאת. עד היום זהותו של סאטושי נקמוטו נותרה אחת התעלומות הגדולות של האינטרנט.

רייט הוא רק האחרון בשורה ארוכה של מועמדים אפשריים להיות נקמוטו, למרות שהוא הראשון שטען שהוא ממציא הביטקוין עצמו. בתמיכה בטענותיו הפרועות, רייט הציע מגוון ראיות המחברות את עצמו למתכנת החמקמק, ואפילו יש אישורים מצד אנשים אחרים שמאחורי ביטקוין המאשרים את טענותיו. אז מה הם ראיות? והאם כולם נערמים?

1. פוסטים בבלוג שקדמו לשחרורו של ביטקוין

אחד הממצאים המוקדמים והישירים ביותר המראים כי רייט הוא נקמוטו הוא אוסף פוסטים מהבלוג האישי של לשעבר, כשהם מזכירים את השחרור הממשמש ובא של ביטקוין לפני שפורסם למעשה הקריפטו..

לרוע המזל עבור רייט, עדויות אלה הושקו די בקלות. מספר דיווחים מצביעים על כך שהפוסטים של רייט עברו תאריך לאחור כדי להעלות את הרושם שלרייט היה מידע על ביטקוין לפני יציאתו. הפוסטים, באופן לא מפתיע, נמחקו מאז מהבלוג של רייט.

2. ההיסטוריה האקדמית והאישית של רייט

יצירת ביטקוין לא הייתה שום הישג ורמיזות לגאונות הקריפטוגרפית של נקמוטו. רבים משערים מאז שרשימת ההישגים האקדמיים המרשימה של רייט הופכת אותו למועמד טוב להיות אבי הביטקוין. על פי פרופיל ה- Linkedin שנמחק כעת, רייט הוא בעל תואר דוקטור. במדעי המחשב מאוניברסיטת צ'ארלס סטורט בסידני, שימש כמרצה ורכזת מקצוע באוניברסיטה, ואף פיתח קורס לתואר שני בפורמטיקה דיגיטלית לבית הספר..

או שלא. פורבס קיבל הצהרה מ- CSU בדצמבר 2015 בו נאמר כי

"רייט לא קיבל דוקטורט. מ- CSU ”.

האוניברסיטה גם סירבה לאשר את הישגיו האחרים של רייט ב- CSU, מה שמעלה שאלות באשר לאמינות טענותיו האחרות. יתרה מזאת, רייט היה בעבר מרכז החקירה של משרד המס האוסטרלי, שהחל לאחר שהיזם השיק תביעה חשודה בסכומי מס של מיליוני דולרים. יחד עם זאת, ההיסטוריה המשובצת של רייט אינה מעוררת אמון רב בכך שהוא מייסד cryptocurrency העוסק במתן אחריות וביטחון..

3. חתימה דיגיטלית של נקמוטו

עם זאת, העובדה שרייט טען בעבר טענות מפוקפקות על עצמה לא מבטיחה מייד כי גם טענתו הנוכחית היא שקרית. כדי להחליט על כך, עלינו להסתכל על ההוכחה שהציג כדי להדגים שהוא יוצר הביטקוין.

רייט יצר לכאורה חתימה דיגיטלית והוסיף אותה לנאום של הסופר והפילוסוף זוכה פרס נובל ז'אן-פול סארטר. הצלחת ההוכחה של רייט תלויה ברעיון שהחתימה הדיגיטלית נעשתה באמצעות מפתח קריפטוגרפי שיכול להיות רק ברשותו של נקמוטו.

חתימה דיגיטלית-רייטרייט טוען שהוא הוסיף חתימה דיגיטלית חדשה, השייכת לנאקמוטו, לנאום של הסופר ז'אן-פול סארטר.

אז האם ההוכחה של רייט עובדת? הקונצנזוס ממעגלי אבטחת מחשבים ומקריפטו-אפ הוא "לא" מהדהד. החתימה שהוצגה על ידי רייט כהוכחה לא צורפה לכתיבתו של סארטר, אלא פשוט חתימה מעסקת ביטקוין משנת 2009 על ידי נקמוטו. במילים אחרות, רייט לקח חתימה דיגיטלית קיימת והציג אותה כחדש כדי להוכיח את זהותו כנקאמוטו.

אחרים טענו כי ההוכחה של רייט מסובכת ללא צורך ועקרונית אינה פתוחה לאימות. הם מאשימים את רייט בהצגה מכוונת של הוכחה מפותלת כדי להטעות את חברי העיתונות והציבור הפחות מפותחים, כאשר הוכחה הרבה יותר פשוטה תספיק. כפי שציינה מפתח ליבת הביטקוין, רייט צריך רק לספק חתימה, הידועה כ"נאקמוטו ", על ההודעה" קרייג רייט הוא סאטושי נקמוטו ", במקום" להעתיק חתימה של מישהו אחר על מסמך פומבי ולטעון שהוא הוכחה שאתה אותם. "

רייט הגיב מאז על ספקניו וטען כי יעביר "ביטקוין מחסום מוקדם" ויציג סדרה של הוכחות שניתן לאמתן באופן עצמאי "בימים הקרובים." עם זאת, חלק מהמומחים מודעים לכך שאפילו העברת כסף מבלוק מוקדם אינה די, ורייט לא יוכל להוכיח את המקרה שלו אלא אם כן היה מסוגל להעביר מטבע מקבוצת העסקאות הראשונה של ביטקוין (המכונה בלוק ג'נסיס) או לחתום על הודעה עם המפתח הפרטי מאותה חסימת.

להפתעתו של איש, רייט לא הסכים את הבטחתו לספק הוכחה נוספת ואמר כי "אין לו אומץ" להוכיח את המקרה שלו (ושוב) למחוק את כל פרסומי הבלוג הקודמים שלו..

מושבעים של חבר השופטים, ורייט כמעט ללא ספק סאטושי נקמוטו

בסך הכל, נראה כי העדויות אינן מערמות לטובתו של רייט. אולם נראה כי האיש עצמו אינו מוטרד מהמצב, ומצהיר

"אני לא רוצה כסף, אני לא רוצה תהילה, אני לא רוצה הערצה. אני רק רוצה להישאר לבד ... לעולם לא אהיה במצלמה לעולם. "

כשאנחנו מגיעים לסוף המחלוקת בת השבוע, כמעט בטוח שקרייג רייט אינו סאטושי נקמוטו. אך נותרו השאלות: מיהו סאטושי נקמוטו? איפה נקמוטו עכשיו? האם המועמד הבא שטען שהוא / היא / הם יציג מקרה משכנע יותר? רק הזמן יגיד.

תמונה מוצגת: ulchik74 / הפקדת תמונות
קרייג רייט: Nypheean172 / Wikimedia Commons
חתימה דיגיטלית: תמונות של ג'וליה טים / הפקדה

האם קרייג רייט הוא האיש שמאחורי ביטקוין?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.