זו הסיבה שהצעת החוק בנושא אבטחת הסייבר באוסטרליה היא רעיון נורא

דגל אוסטרלי יושב בראש סדרה של ספרות אלפא-נומריות.

למרות המחאה הבינלאומית, אוסטרליה העבירה הצעת חוק חדשה שביסודה חוסמת את טכנולוגיית ההצפנה, מה שהופך את אוכלוסייתה המונה 25 מיליון (ו -10 מיליון מבקרים שנתיים) פחות בטוחה.

הצעת החוק "תיקון חוק ותקשורת אחרת (סיוע וגישה)" משנת 2018 מחייבת חברות טק לבנות דלתות אחוריות וחולשות בכל מערכות תקשורת, כולל אפליקציות, טלפונים או שירותי אינטרנט..

החוק יאלץ אפליקציות פופולריות כמו WhatsApp או Telegram להנגיש את הצ'אטים שלהם לאכיפת החוק האוסטרלית. במקרים מסוימים החוק אף לא מאפשר לחברות ליידע את המשתמשים שלהם על היעדר הגנות, ואין כמעט שום פיקוח שיפוטי..

כוח שהועמד לרשות כל הסוכנויות, למעט אלה הנלחמים בשחיתות

החקיקה החדשה לא מאפשרת לבצע בבטחה עבודות הנדסיות באוסטרליה או להסתמך על ספקים או קבלני משנה אוסטרלים. כל תוכנה שמקורה באוסטרליה עשויה כעת לכלול חולשות שיכולות להיות מנוצלות על ידי מתחרים, בני זוג או עבריינים.

היעדר האחריות מקל גם על מנהלי מערכות או האקרים זדוניים להחדיר פגיעויות למערכות קיימות, דבר שהם יכלו אז בקלות להאשים בפריצות המדינה הקיימות..

בעוד שטיוטה ראשונה של הצעת החוק "בלבד" העמידה סמכויות חדשות אלה לרשות סוכנויות פדרליות, הגרסה הסופית והמאושרת מאפשרת לכל אכיפת החוק לאלץ מהנדסים וחברות להסיר הגנות על אבטחת מידע, למעט סוכנויות נגד שחיתות.

ככל שהפשע בדרך כלל נמצא בירידה באוסטרליה בשנים האחרונות, לא ברור מדוע הממשלה זקוקה לסמכויות החדשות הללו, או באילו פשעים מצפה המשטרה שתוכל להילחם עם הוראות אלה..

האם ניתן לאכוף את חוק אבטחת הסייבר האוסטרלי החדש?

למרות שענקי טק כמו פייסבוק, גוגל ואמזון לא מבצעים הרבה משימות רגישות לאבטחה באוסטרליה, החוק רק ירתיע חברות מניהול עסק כזה של חברת Down Under. גם ExpressVPN אינה מארחת מידע רגיש, מפתחות הצפנה או עובדים באוסטרליה.

אמנם הדבר פוגע בתעשיית הטכנולוגיה המקומית, אך מקשה על ממשלת אוסטרליה לאכוף את החוק הזה בחו"ל. WhatsApp ואייפונים ימשיכו ככל הנראה להישאר זמינים במתכונתם המאובטחת לצרכנים האוסטרלים, מה שיוביל לכך שמוצרים זרים יהפכו אטרקטיביים יותר לצרכנים, ויחלישו את תעשיית הטכנולוגיה האוסטרלית עוד יותר.

האם מאוחר מדי לעצור את חשבון ההצפנה האוסטרלי?

לצערי כן. אבל, אם אתם באוסטרליה, עדיין שווה להראות את התנגדותכם לחוק זה. תמכו במפלגות ובמועמדים המבקשים לבטל אותה.

כדי להגן על עצמך מפני דלתות אחוריות והצפנה חלשה, השתמש בתוכנת קוד פתוח מבוקרת היטב. האופי הגלוי של כלי קוד פתוח מקשה על מדינות להתגנב ב דלתות אחוריות וחולשות, וניתן להבחין בשינויים ביתר קלות..

זו הסיבה שהצעת החוק בנושא אבטחת הסייבר באוסטרליה היא רעיון נורא
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.