כיצד להחליף כוננים קשיחים ישנים או פגומים בצורה מאובטחת

סילוק כונן קשיח בטוח

אם אתה כמו רוב משתמשי המחשבים האחרים, לעתים רחוקות תזרוק או תמחק נתונים. וכאשר שטח הדיסק הופך להיות זול וזול יותר, לעיתים רחוקות תצטרך לעשות זאת. אבל אם אי פעם תצטרך להיפטר מכונן קשיח ישן, חשוב לנקוט קודם אמצעי זהירות.

עלות אחסון הזיכרון פחתה באופן דרמטי במהלך השנים האחרונות. על פי נתונים שהרכיב ג’ון סי מקאלום, כונן קשיח עם מספיק מקום להכיל שני טרה-בייט (TB) של נתונים היה עולה לך 1,360 דולר בשנת 2004. שלוש שנים אחר כך, בשנת 2007, המחיר הזה היה יורד ל -530 דולר. בשנת 2010 זה היה עולה 140 דולר בלבד, ובשנת 2013 110 דולר.

כיום אתה יכול להשיג שטח כמעט כפול מ -110 דולר, ושני כונני TB נמצאים כעת בקצה הקטן יותר של הספקטרום הקיים של כוננים קשיחים..

כיצד להתכונן לכישלון בכונן הקשיח

חשוב להתקין את המחשב כראוי, כדי להבטיח שהכונן הקשיח מוצפן. זה קל להגדרה במחשב Mac עם FileVault המובנה. משתמשי Windows יכולים להשתמש בתוכנות כמו Bitlocker כדי להצפין את הכוננים הקשיחים שלהם ולרוב ההפצות לינוקס, כמו Ubuntu, יש יכולת קידוד מקורית זו..

רצוי לשמור על כונן קשיח שני פיזי (לא רק מחיצה נפרדת בכונן הקשיח הפנימי). מחשב שולחני יכול לרוב להתאים בקלות כונן קשיח נוסף למגדל שלו, וכונן קשיח חיצוני יעשה עבור מגדלים או מחשבים ניידים קטנים יותר. אם תגבה רק את הנתונים החשובים ביותר שלך, דרישות האחסון לא יהיו יקרות כלל.

לא משנה מה פיתרון הגיבוי שתבחר, זכור להצפין את הגיבויים שלך. ההצפנה מיושמת בדרך כלל על ידי סימון תיבה ותבטיח שהנתונים מוגנים מפני התקפים, גניבות או אובדן..

  כיצד להשתמש במשתנים וברווחים ראויים

תקלות בכונן הקשיח עלולות להיות קשות לחיזוי ולעיתים הן פתאומיות וקטלניות באופן מיידי. עם זאת, רוב הזמן כשל הדיסק הקשיח שלך יתגנב אליך לאט, כאשר יותר ויותר שגיאות יתרחשו בעת האתחול של המחשב, יותר קריסות מערכת ומספר הולך וגדל של קבצים בלתי נגישים..

יש לקוות, אופי הכישלון האיטי בדרך כלל יאפשר לך להעביר קבצים לכונן חדש ללא אובדן נתונים משמעותי.

החלפת הכונן הקשיח

לאור המהירות שבה הכוננים הקשיחים הולכים וגדלים וזולים יותר, סביר להניח שתרצו להחליף את הכונן הקשיח של המחשב לפני שתחליפו את המחשב. לכוננים קשיחים ישנם חלקים הנעים במהירות והם אחד החלקים הפחות עמידים במחשב, עם אורך חיים ממוצע של שלוש עד חמש שנים בלבד..

למרות חיים כה קצרים, יש שוק שוקק כוננים קשיחים משומשים. יש אנשים שקונים אותם לאחסון נתונים זול, בעוד שאחרים, כמו קבוצות פליליות, קונים באופן שיטתי כוננים קשיחים ישנים כדי לחפש נתונים פרטיים וסודות חברה..

סיסמאות ועוגיות המאוחסנות בכוננים קשיחים יכולות להיות יקרות ערך במיוחד, אך המידע האישי שלך יכול גם להיות מבוקש מאוד, מסיבות רבות, כולל גניבת זהות..

כיצד להתמודד עם הכונן הישן שלך

לאחר שתעביר את הנתונים שלך למכשיר חדש, תצטרך להיפטר מהכונן הקשיח הישן שלך. באופן אידיאלי, הכונן הקשיח הישן שלך עדיין עובד, ואתה יכול לעצב אותו עם הכלים המובנים של מערכת ההפעלה שלך, כגון DiskWipe במערכת Windows, כלי השירות לדיסק ב- Mac OS X או Gnome Disk Utility באובונטו.

פשוט מעצב את הכונן כולו, החלף אותו עם אפסים (בחר אפשרות זו בכלי הדיסק שלך), ואפשר לחזור על התהליך פעם או פעמיים, רק כדי להיות בטוח.

שחזור הנתונים שלך עכשיו יהיה קשה להפליא ויקר מאין כמותו. אם כי יריב במימון טוב, כמו סוכנות ריגול של ממשלה גדולה, עדיין יוכל לשחזר חלק מהנתונים שלך.

  מפני מה לא מגן מצב גלישה בסתר?

יעדי מעקב בפרופיל גבוה ככל הנראה יצטרכו לעבור כמה צעדים נוספים בכדי להפוך את הכוננים הקשיחים שלהם לבלתי קריאים, כגון פירוק הכונן ושחיית פני השטח של הדיסקים או גריסת החלקים. עם זאת, תהליכים אלה אינם מומלצים למשתמשים לא מנוסים ויכולים להוות סכנות בריאותיות חמורות.

ודא שמערכות ישנות מוגנות

לעולם לא מאוחר להבטיח שכוננים קשיחים ישנים אינם מכילים נתונים אישיים לא מוצפנים. ההצפנה לא הייתה נפוצה כמו שהיא כעת, אפילו לאחרונה לפני שלוש שנים, אז סביר להניח שהכוננים הישנים שלך אינם מאובטחים כראוי.

אם אין לך את היכולת למחוק את הדיסק הקשיח, למשל מכיוון שהמחשב שלך כבר לא מסוגל לזהות אותו, ייתכן שאחרים לא יוכלו לגשת לנתונים שלך. עם זאת, לעיתים קשה להעריך באיזו קלות ניתן לתקן כונן קשיח, ואי וודאות עשויה להיות בסיכון.

הדרך הקלה ביותר להפוך את הכונן הקשיח לבלתי קריא, במקרים בהם אינך יכול לגשת אליו, היא לקדוח חור פנימה או לרסק אותו בפטיש.

השמדת כונן קשיח בצורה כזו דורשת זהירות רבה וניסיון בקידוחים. סביר להניח שתצטרך להפעיל כוח רב שעלול לגרום נזק לך או לסביבתך.

השלך את הכוננים הקשיחים הישנים בבטחה ובאחריות

זכור כי לא ניתן פשוט לזרוק כוננים קשיחים לפח הביתי, מכיוון שהם מכילים חומרים רעילים והם ניתנים למחזור. שוק האלקטרוניקה הסמוך או תחנת המיחזור שלך אמורים להיות מסוגלים לעזור לך.

תמונה ראשונה: צילומי קיריל / הפקדה

כיצד להחליף כוננים קשיחים ישנים או פגומים בצורה מאובטחת
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.