מה זה צומת ביטקוין ומי צריך כזה?

סמלי לוגו של ביטקוין קשורים זה בזה.

לרשת הביטקוין אין סמכות מרכזית המחליטה אילו עסקאות תקפות ואילו לא. אין אף אחד שמנפיק מטבעות, ואף אחד לא יכול להחזיר אותם. איש אינו יודע לכבות את הביטקוין. במקום זאת, ביטקוין מורכב ממחשבים הנקראים צמתים, שיכולים להיות קטנים כמו פטל Pi.

מה זה צומת ביטקוין?

צמתים אלה מתוחזקים על ידי אנשים וארגונים, וחלקם עשויים להריץ צמתים מרובים. לצומת פונקציות שונות, חלקן חיוניות יותר מאחרות. ניתן להגדיר את הצומת כך שכמה מהפונקציות הללו יכבו.

כיצד להגדיר צומת ביטקוין משלך.

ניתן להשתמש בצומת ביטקוין לצורך כריית ביטקוין או לא. בתהליך הכרייה, צומת ידרוש חומרה נוספת המיועדת למטרה מיוחדת המסייעת לחשב אתגרים מתמטיים חוזרים ונשנים במעין הגרלות גלובליות. זה עוזר לאבטח את הרשת מפני תוקפים, וכורים מתוגמלים בדמי ביטקוין ועסקה שהונפקו לאחרונה.

ישנם כ 100,000 צמתים של ביטקוין המרכיבים את הרשת, אם כי קשה להגיע למספרים המדויקים. הסיבה לכך היא שצומת הוא רק חתיכת תוכנה שכל אחד יכול להוריד, לשנות ולהפעיל. אין סמכות שרושמת או מאשרת צמתים, או אפילו מגדירה מה זה צומת.

פונקציות של צומת ביטקוין

כאשר משיקים צומת ביטקוין הוא יבקש תחילה להתחבר לצמתי ביטקוין אחרים ולהוריד נתונים היסטוריים, ויעבור כל הדרך חזרה לבלוק הביטקוין הראשון, בלוק בראשית. ליתר דיוק, צומת שהוקם לאחרונה יבקש להוריד כל חסימת ביטקוין קיימת, כיום מעל 580,000. מדובר בערך 220GB של נתונים ויכול לקחת זמן לא מבוטל, תלוי בחיבור האינטרנט.

אימות הכללים

אז צומת ביטקוין יחשב באמצעות ערימת נתונים היסטורית זו ויבטיח שכל הכללים יהיו במקום. מה שהכללים הללו עשויים להיות בדיוק יכולים להיות שונים מגירסה לגרסה, אך באופן כללי מערכת הכללים של הביטקוין נותרה קבועה לאורך זמן. קשה לשנות את הכללים בכוונה: אם תשנה את הכללים אתה עלול למצוא את עצמך פתאום לא מסוגל לתקשר עם הרשת. אם תייצר חסימה לפי מערך כללים חדש, ייתכן שתראה שהיא נדחית על ידי כל השאר.

למי שמחזיק בביטקוין, לעיתים קרובות יש חשיבות גבוהה לדעת מה הם מחזיקים. אילו חוקים שולטים ברשת? האם כללים אלה נעקבים? כמה מטבעות יש, וכמה ניתן ליצור על ידי מי?

מידע על תשלומים נכנסים

למי שמקבל ביטקוין כתשלום, חשוב לדעת האם בוצע תשלום או לא, והאם הסכום מספיק. מבלי לאסוף מידע זה בעצמם, עליהם לסמוך על צד שלישי, כגון אתר. מידע זה עשוי להיות זמין בכל רגע או, בעייתי יותר, עשוי להיות שגוי.

הדרך היחידה לוודא בוודאות אם התשלום בוצע או לא, היא לאמת אותו עם צומת ביטקוין.

מידע על אירועים היסטוריים

צומת ביטקוין, כברירת מחדל, יאחסן את כל נתוני הביטקוין ההיסטוריים. זה שימושי מאוד עבור הרשת בכללותה, מכיוון שכל משתתף חדש יוכל להתחבר לצומת שלך ולקבל עותק של נתונים אלה כדי לאמת את העסקאות ההיסטוריות שבלעדיהן לא ניתן לקבוע את המצב הנוכחי. עם זאת זה אורך רוחב הפס שעלול להיות נדיר או יקר. במצבים אלה המפעיל יכול לבחור להגביל כמה מהרישומים ההיסטוריים הללו לחלוק. מכיוון שהרשומות צורכות גם מקום במחשב, מישהו רשאי לבחור להגדיר את הצומת שלו למחיקה אוטומטית של עסקאות וחסימות ישנות שאינן קשורות למפעיל..

אפשרויות אחרות

אפשר גם להפעיל צומת ביטקוין באופן אנונימי דרך רשת Tor או לשרת באופן בלעדי צמתים אחרים שאפשר להגיע אליהם רק דרך Tor. ניתן לעשות זאת כדי להסתיר עוד יותר את פעילות הביטקוין מפני ספקי האינטרנט או הרשויות, או גם כדי להתריס נגד התקפות DDoS באמצעות הסתתרות. במקרים בהם קליטה של ​​האינטרנט מופרעת או שאינה זמינה, ניתן לקבל את הנתונים ממזין לוויני ולשתף אותם עם אחרים באמצעות רשת רשת Wi-Fi..

הרץ את הצומת שלך

כדי שיהיה מבוזר על-ידי קריפטוקוס, חשוב שכולם יוכלו להריץ תמיד צומת ללא צורך באישור או רישיון. משמעות הדבר היא שהתוכנה להפעלת צומת חייבת להיות חינמית וקוד פתוח, אך גם שהנתונים הדרושים לאימות כל ה- Blockchain אינם יכולים להיות גדולים מדי או להכביד מדי על החישוב. חייבת להיות אפשרית לנהל צומת באופן אנונימי וללא צנזורה.

אם אי פעם זה יקר ומכביד מדי לנהל צומת, ייתכן שהגופים המפעילים צומת יוכלו להשתלב כדי לשנות את הכללים, למחוק נתונים היסטוריים או לשנות את מערך הכללים, אפילו בלי שנדע..

מה זה צומת ביטקוין ומי צריך כזה?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.