כיצד להיפטר כראוי מהכוננים הקשיחים שלך

תמונה של מחשב נייד שמנער את תוכנו לפח.

נתונים הם בעלי ערך. התמונות, המסמכים המשפטיים שלך, יומני הצ'אט ואפילו משחקי הווידאו השמורים הם כל הדברים שלא הייתם רוצים להיות פומביים.

כיום אנשים בדרך כלל עושים מאמצים רבים כדי להגן על נתונים, אך מכשירים מתיישנים ואינם נמשכים לנצח. כשאנחנו צריכים להחליף אותם, לעתים קרובות אנו לא חושבים מה קורה לנתונים שעדיין נמצאים בכונן, ואיך אנשים עשויים להיות מסוגלים לגשת אליהם.

ברוב המחשבים יש כונן דיסק קשיח, או HDD, שהם דיסקים המצופים בשכבת מתכת מגנטית. הם מסתובבים בדומה לתקליטור או להקליט ויניל וקוראים על ידי חיישן בקצה הזרוע.

דיסקים קשיחים רגישים מאוד, ונתונים יכולים להימשך עליהם בדרכים שונות. בעת השלכת דיסק קשיח, חשוב לוודא שאף אחד עדיין לא יכול לגשת לנתונים עליו.

למרבה המזל יש לנו מגוון אפשרויות למחיקת דיסקים קשיחים, שהאמינים שבהם הם שילוב של כלים דיגיטליים ופיזיים. אם למחשב שלך יש דיסק קשיח, הקפד לקרוא מדריך זה לפני שתיפטר ממנו, לא משנה אם תמכור או תיפטר ממנו..

1. הצפן את התקליטור שלך ברגע שאתה קונה אותו

הצפן תמיד את כל המידע בכונן הקשיח. מערכות הפעלה מודרניות צריכות לעשות זאת, אך עדיף שתבדוק אם מערכת ההפעלה שלך מאפשרת קידוד דיסק כברירת מחדל.

עיין במדריכי התמיכה של מערכת ההפעלה Mac OS, Windows 10 ו- Ubuntu כדי לראות כיצד להצפין את ה- HDD שלך (אותן שיטות צריכות לעבוד גם עבור כוננים קשיחים חיצוניים). אתה יכול גם להשתמש ב- Veracrypt, שהוא כלי מגניב בין פלטפורמות להצפנת כוננים ונתונים.

הקפד להצפין את הנתונים שלך באמצעות סיסמה מאובטחת, נתונים ארוכים ומסובכים מספיק בכדי שהם לא יוכלו להיות בכוח על ידי מישהו עם הרבה כוח מחשוב.

2. נגב את הדיסק הקשיח לפני שאתה מוכר אותו

בנוסף, אתה יכול לנגב את הדיסק הקשיח שלך על ידי פורמט מחדש. כמעט לכל מערכות ההפעלה יש כלים מובנים שיכולים למחוק את הכונן שלך, למרות שלכולם שם קנייני משלהם:

  • ניהול דיסקים בחלונות
  • שירות הדיסק במערכת ההפעלה Mac
  • דיסקים באובונטו

באופן אידיאלי, עברו את תהליך המחיקה שלוש או ארבע פעמים כדי לוודא כי נתוני הדיסק אינם ניתנים לשחזור.

3. פרק והרס את הקשיח שלך!

במקרה שתרצה להיות בטוח יותר בכך שלא תשאיר עקבות, או למקרה שלא ניתן יהיה להצפין, לאתחל מחדש ולמחוק את הכונן הקשיח שלך (למשל, אם הוא נשבר), תצטרך להפוך את הכונן לבלתי שמיש פיזית. כלומר, לרסק את זה!

ראשית, עליכם להשיג את דיסקי המתכת המבריקים מתוך מארז ה- HDD. בדרך כלל זה כרוך בביצוע כמה ברגים, אך כל עוד אינכם מתכוונים לחבר אותו מחדש, אל תהססו להשתמש בכוח הדרוש.

ברגע שאתה מקבל את דיסקי המתכת, יש מגוון אפשרויות להשמיד אותם. היזהר עם רסיסים וקצוות חדים, ולבש תמיד בגדים מתאימים, כמו כפפות ומשקפי בטיחות!

השתמש בפטיש

הכלי הנגיש ביותר להשמדת כונן קשיח הוא הפטיש. כל דבר שמעוות את הדיסק, או סדק או חבטת חורים בו, יקשה באופן משמעותי על הגישה לנתונים המאוחסנים במכשיר..

קדחו אותו

אתה יכול לקדוח חורים לדיסק הקשיח שלך כדי לוודא שהוא לא יסתובב שוב. אך הדבר גם מחייב אותך לתקן את הדיסק בזהירות באופן שתוכל להחזיק נגדו מקדחה בבטחה.

מגנטים!

לא שום מגנט יעשה, אבל אם יש לך גישה למגנטים חזקים של כדור הארץ הנדיר, הם יטרפו את הנתונים בדיסק ללא הכר..

גרוס את זה

ללא ספק הדרך היעילה ביותר להרוס דיסק היא לגרוס אותו. מגרסת הנייר המשרדית שלך לא תעמוד במשימה, אבל אולי חצר זבל בקרבת מקום תאפשר לכם לשאול את שלהם?

ממיס את זה

חומצת סוללה או משהו דומה ימיסו את הציפוי הדק המאחסן את הנתונים. השתמש בשיטה זו רק אם יש לך הכשרה מתאימה להתמודדות עם חומצה!

אמצעי מניעה להגנה על הכוננים שלך

כשאתה קונה כונן דיסק חדש, עליך להצפין אותו מייד כדי להגן עליו מפני שימוש לרעה אם תאבד או מוכר אותו.

למרות שזה הגיוני להרוס דיסקים קשיחים כשאתה מסיים איתם, אין צורך למחוק דיסקים קשיחים. הצפנת ומחיקת ה- SDD שלך היא הדרך היחידה להיפטר מתוכנה.

כיצד להיפטר כראוי מהכוננים הקשיחים שלך
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.