מדריך משרוקית: לפוצץ את המשרוקית קשה

איך לפוצץ את המשרוקית בבטחה.

** זהו חלק אחד ממדריך ההשרקה של ExpressVPN. **

חלק 2: מדריך מכת שריקה: כיצד להישאר בעילום שם כשנשף את המשרוקית
חלק 3: מדריך לשריקה: כיצד להגן על המקורות שלך
חלק 4: מדריך לשריקה: מדוע עליכם להסיר את המטא נתונים

מדריך זהירות למי שצריך לדבר

משרוקית פירושה לחשוף ולשתף התנהגות בלתי חוקית או לא אתית בארגון שלך. מפיצי משרוקית בולטים כוללים את אדוארד סנודן, צ’לסי מאנינג ומנצח הריאליטי.

כל ארגון יכול להיות נושא לשריקה. זה יכול להיות ארגון ציבורי או פרטי – למטרות רווח או ללא מטרות רווח – קבוצה קהילתית או רב לאומית. חשוב לציין שגם פיצוץ השריקה לא בהכרח אומר להתריע בפני הציבור או על העולם כולו.

משרוקית פנימית נתפסת לעתים קרובות כלגיטימיות יותר, למרות שארגונים נוטים יותר להשתחוות כלפי חוץ, לחץ ציבורי יותר מאשר חקירה פנימית. אבל אלא אם הפרת האתיקה היא אינטרס ציבורי, יתכן שיהיה קשה לבלבן למצוא קהל מחוץ לארגון שלהם..

מה אתה מסתכן במשרוקית שלך?

למרות שזה אולי נראה לך מובן מאליו שהפרות לא חוקיות והתנהגות בלתי הולמת אתית בארגון שלך חייבות להיפסק, התמונה הגדולה יכולה להיות מסובכת ודורשת שיקול דעת.

האם אתה מוכן להתפרסם עם ההאשמות שלך ואולי לאבד את מקום העבודה או הקריירה שלך? האם אתה מוכן להיות גולה, אפילו? הוא חלק מהמטרה שלך לשמור על שלמות הארגון שלך, או שאתה מוכן לראות את זה מפורק?

מהרגע שאתה מחליט להעלות את ההאשמות, חשוב על האפשרויות שלך. התעדפות פנימית על חששותיך עשויה להקשות על פנייה לציבור בהמשך בעילום שם. עם זאת, פנייה ישירה לציבור עשויה לא תמיד להיות האפשרות היעילה ביותר אם ברצונך לשמור על שלמות הארגון שלך.

אם ממשלה או חברה משתמשים במידע שהושג באופן בלתי חוקי כדי למצוא אותך, סביר להניח שלא קבילה בבית המשפט. למרות שראיות בלתי קבילות עשויות למנוע מארגון להאסר אותך בכלא, סביר להניח שהיא לא תמנע מהם לפעול תגמול נגדך בדרכים אחרות.

כדאי מאוד להתייעץ עם עורך דין לפני שתנפץ את השריקה, מכיוון שהנסיבות המדויקות של האופן בו אתה חושף את הידע שלך עשויות לעשות את ההבדל בין הגנה על פי החוק ל”משפט בבית משפט צבאי סודי. “

עם זאת, ראוי לציין שעורכי דין יכולים להיות יקרים לאין מפריע וקשה ליצור איתם קשר בסתר.

אל מי תרצה להגיע?

פנייה ישירה אל ההנהלה העליונה היא דרך יעילה לתקן בעיות, אך יכולה להיות מורכבת יותר מכפי שנראה, במיוחד אם ההנהלה אינה חולקת את חששותיך.

בחלק מהארגונים יש כלבי שמירה פנימיים, אך יתכן שהם אינם מתאימים. קשה להעריך על מי אתה יכול לסמוך, וקבוצות כלבי שמירה עשויים שלא להיות מצוידים בטכנולוגיה או בידע כדי לקבל טיפים אנונימיים..

לא תמיד ניתן לסמוך על הרגולטורים. במדינות ותעשיות רבות הרגולטורים ואלה שהם אמורים להסדיר יכולים להיות קרובים מאוד.

בין אם תפנו אל ההנהלה העליונה, צוות פנימי, אכיפת החוק או העיתונות יעשו את ההבדל הגדול ב- OPSEC שלכם. עם זאת, עדיף להניח שאויביך חזקים מכפי שאתה מצפה.

אסור לסמוך על הגנה מאלו שאליהם אתה מדליף; יתכן שיהיו להם חברים, עוזרים או אמונים במקומות שאינך מצפה להם, וייתכן שהם לא יהיו נוחים או זהירים כמו שאתה צריך שהם יהיו. אחרי הכל, זה לא העור שלהם במשחק – הוא שלך.

מה אתה רוצה לחשוף?

הקפידו על מינימום תקשורת. הימנע מפטפטים מיותרים והגש רק את המידע הרלוונטי לטענותיך. כל פיסת מידע, לא משנה כמה היא קטנה, עלולה להוביל לגילוי שלך.

ככל שתסננו פחות נתונים כך יהיה קל יותר לעוף מתחת לרדאר. אם תוריד כונן קשיח שלם, יש סיכוי גבוה יותר שתבחין בו מאשר אם תעתיק קובץ בודד. באופן דומה, שיחות טלפון ארוכות מועדות לחקירה יותר מקצרות, שיכולות להיות מועברות כביכול לא נכון.

בחלק השני בסדרה זו ExpressVPN בוחן סכנות אפשריות כשאתם מדליפים חומר מהארגון שלכם ומתקשרים עם עיתונאים או רגולטורים..

מדריך משרוקית: לפוצץ את המשרוקית קשה
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.