האם מיזוג המסנג’רים של פייסבוק יכול היה לאותת על ימים אפלים עבור משתמשי WhatsApp?

הלוגואים של Messenger Messenger, Instagram ו- WhatsApp קשורים זה לזה.

מייסד פייסבוק, מארק צוקרברג, הודיע ​​לאחרונה על כוונתו למזג את שלושת שירותי המסרים הדומיננטיים שלו: אינסטגרם, פייסבוק מסנג'ר ו- WhatsApp. המטרה, לפי פייסבוק, היא ליצור שירות מאוחד יותר בכל שלושת הפלטפורמות.

"אנחנו רוצים לבנות את חוויות ההודעות הטובות ביותר שאנחנו יכולים; ואנשים רוצים שההודעות יהיו מהירות, פשוטות, אמינות ופרטיות, "אמר דובר פייסבוק.

כששירותים אלה משולבים, המשתמשים יוכלו להעביר זה לזה בקלות מאפליקציות שונות. אך למרות שהמיזוג עשוי להפוך את השירותים הללו לנוחים יותר, זה לא בהכרח אומר שהם יהיו בטוחים יותר.

הצפנה כמחשבה שלאחר מכן

להחלטה למזג שירותים אלה יש גם מחוקקים וגם תומכי פרטיות שורטים את ראשם. צוקרברג כבר הצהיר כי הוא מתכנן להפוך כל אחד משלושת אפליקציות ההודעות להצפנה, אך השאלה האמיתית היא כיצד.

WhatsApp היה אחד משירותי ההודעות הראשונים שהציעו קידוד מקצה לקצה, ואילו Messenger מציעה תכונות הצפנה הניתנות להתאמה אישית שצריך להפעיל ידנית. אינסטגרם, עם זאת, אינה מציעה הגנות (או אפשרויות כאלה) כאלה.

האם אינסטגרם ומסנג'ר ישוחזרו מחדש כדי להציע את אותן הגדרות פרטיות כמו WhatsApp? לחלופין, תתבצע שדרוג WhatsApp באמצעות תוכנת אבטחה חלשה יותר כדי לעזור לה לתפקד כמו היישומים האחרים?

אלה רק מדגם מעשרות השאלות שמומחי האבטחה שואלים.

הבעיה השנייה היא שהגישה מוגברת למטא נתונים. כפי שמציין המאמר, משתמשי WA נרשמים בטלפון ומשתמשי FB אינם עושים זאת. אני חושד ש- FB כבר עשתה הרבה כדי לקשר את המזהים האלה יחד, אך פקודות חוצה אפליקציות יהיו יעילות עוד יותר. 7 /

- מתיו גרין (@matthew_d_green) 25 בינואר, 2019

מה שכן, כיצד יפעלו פרטי ההתחברות? משתמשי WhatsApp צריכים כרגע להזין רק מספר טלפון חוקי כדי להשתמש באפליקציה, אך Messenger משתמשת במידע המאוכלס מפייסבוק - כולל שמך המלא וכתובת הדוא"ל שלך.

כל מהלך שיחבר מידע אישי יותר לחשבונות פרטניים עשוי לגרום ל- WhatsApp להיות פחות מאובטחת, אשר עבור מרבית 1.5 מיליארד המשתמשים שלה עשויה להשפיע באופן משמעותי על האופן בו (או אם) הם מחליטים להשתמש בו עדיין..

עניין של נוחות ... או שליטה?

צוקרברג כבר הצהיר שהמטרה היא לשפר את הפונקציונליות בכל שלושת הפלטפורמות, אך זו נראית כמו משימה קשה בהינתן שכל שירות משרת מטרה שונה.

אבל הנה העניין: WhatsApp היא עדיין פלטפורמת ההודעות הפופולרית ביותר בעולם, עם מעקב כבד בדרום אמריקה, בחלק גדול מאירופה ושאר שטחי העולם. לעתים קרובות זה מצוין כאחת מאפליקציות ההודעות הכי מאובטחות שיש. על ידי התייעלות של שירותים אלה כך שאנשים יוכלו לתקשר בין היישומים שלהם, זה אומר שכל שלוש האפליקציות יצטרכו להיות הומוגניות יותר - אם עם פרוטוקולי ההצפנה שלהם, אישורי כניסה או כל דרך אחרת עדיין לא ידועה..

בצד האחורי, אם פייסבוק הייתה מחייגת בחזרה את כמות איסוף הנתונים ומגדילה את הגדרות ההצפנה באפליקציות האחרות שלה, זה יכול בסופו של דבר להיות צעד נהדר לעבר אינטרנט בטוח יותר ופרטי..

ובכל זאת, בהתחשב במייסדי WhatsApp וגם באינסטגרם שנשארו אחרי שפייסבוק רכשה כל חברה זה דבר מבהיר ויכול להיות סימן לכך שקורה יותר מאחורי הקלעים ממה שמנהלים בתעשייה מאפשרים להמשיך.

יכול להיות שמניות צונחות דוחפות את השינוי הזה?

אין עוררין של פייסבוק בבדיקה ממשלתית מאי פעם, ומומחים כבר משערים כי המיזוג הזה נעשה בקדם-ריק לפני שארה"ב מסוגלת לאכוף חוקים חדשים שיכולים להעניש בפייסבוק על כך שהיא קונה את כל התחרות..

כבר הוועדה האירית להגנת נתונים (DPC) דרשה בפומבי כי פייסבוק תחשוף מידע נוסף בנוגע למיזוג, וגם מנהיגים בוושינגטון משמיעים דאגה..

"הדומיננטיות של פייסבוק וגוגל על ​​נתונים כבר פגעה בצרכנים ובכלכלה. על ה- FTC ומחלקת המשפטים להתייחס ברצינות למנהלים הפולשניים והביכול-תחרותיים של ביג טק ולהתחיל לאכוף במרץ את החוקים שלנו ", אמר לאחרונה הסנטור ריצ'רד בלומנטל ל- The Verge.

עם כל כך הרבה אתרי מדיה חברתית שונים המרחפים בימינו, לפעמים קל לשכוח שרובם נשלטים על ידי קומץ חברות בלבד. בדומה לאופן שבו חברות הכבלים וספקי שירותי האינטרנט בארה"ב נשלטים על ידי שניים או שלושה חברות דגל, שירותים חברתיים רבים הם פשוט חלוקות של מותג גדול יותר. טוויטר הוא הבעלים של פריסקופ, ג'ניפ, וכמובן ש- TweetDeck, בעוד שפייסבוק מחזיקה גם באוקולוס ובמסכות.

שילוב שירותי ההודעות המרובים של פייסבוק עשוי להעניק לחברה התנודדות רבה יותר בקרב משתמשים חדישים, אך זה יכול גם לסייע לענקית המדיה החברתית לאבטח את אחיזת החנק שלה בשוק, שנחלש בחודשים האחרונים.

מומלץ לשקול להשתמש בשירות העברת הודעות אחר

עם יותר משני מיליארד משתמשים פעילים, פייסבוק היא עדיין המלך הבלתי מעורער של המדיה החברתית. עם זאת, שערוריות פרטיות אחרונות וטריקים עסקיים מוצלים הותירו משתמשים רבים מרגישים פחות אופטימיים לגבי עתידה של החברה. למעשה, המניות צנחו בערך 20% בשנת 2018, אם כי אנליסטים צופים uptick חזק בשנת 2019.

אמנם המיזוג לא מוגדר להיכנס לתוקף עד 2020, אך משתמשי WhatsApp עשויים לרצות להתחיל לחפש שירות הודעות חלופי. כיסינו קומץ לאורך השנים (ספוילר: איתות הוא אחד המועדפים עלינו), ולמרות ששירותים אלה עשויים לא להציע את אותה פונקציונליות צולבת כמו שליחים בבעלות פייסבוק, כל אחד מהם הוא כנראה יותר פרטי.

האם מיזוג המסנג'רים של פייסבוק יכול היה לאותת על ימים אפלים עבור משתמשי WhatsApp?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.