به قطعنامه های سال نو گیر کرده اید؟ در اینجا 10 پیشنهاد برای بهبود امنیت سایبری شما در سال 2020 ارائه شده است

لیستی با عنوان 2020 با نشان های بعدی در کنار هر خط.

با توجه به سال و دهه جدید (!) تقریباً بر ما ، زمان آن رسیده است که بنشینیم و چند قطعنامه آرزو برای سال نو میل کنیم. ممکن است بخواهید بیشتر به ورزشگاه ضربه بزنید ، چند هدف سفر را از لیست خود خارج کنید (حتی اگر ممکن است مجازی باشد) یا با دوستان و خانواده در تماس نزدیک تری باشید.

ما چند قطعنامه مربوط به امنیت سایبر داریم که اگر قبلاً آنها را انجام نداده اید ، ممکن است بخواهید اضافه کنید. برخی از این موارد فقط چند ثانیه طول می کشد ، در حالی که برخی ممکن است برای همیشه به طول انجامند (مانند به روزرسانی دستگاه های شما. تقریباً شوخی می کنیم).

این قطعنامه های سال جدید امنیت سایبری برای سال 2020 را بررسی کنید:

 1. از HTTPS در همه جا استفاده کنید
 2. استفاده از یک برنامه پیام رسانی امن را شروع کنید
 3. استفاده از یک مرورگر حریم خصوصی را نیز شروع کنید
 4. از رمزهای عبور قوی استفاده کنید. آنها را در یک مدیر رمز عبور ذخیره کنید
 5. هر جا که ممکن است از 2FA و MFA استفاده کنید
 6. با Wi-Fi عمومی محتاط باشید
 7. در مورد آنچه که به صورت آنلاین به اشتراک می گذارید ، بیشتر مراقب باشید
 8. حساب هایی را که دیگر نیازی به آن ندارید حذف کنید
 9. قبل از کلیک روی آن لینک ایمیل فکر کنید
 10. دستگاههای خود را به روز کنید

1. از HTTPS در همه جا استفاده کنید

اگر یک وب سایت از HTTPS استفاده می کند (نشانگر قفل سبز در نوار مرورگر است) ، این بدان معنی است که داده ها بین مرورگر شما و سرور وب سایت رمزگذاری می شود.

هنوز تعداد زیادی وب سایت وجود دارد که این رمزگذاری اولیه HTTPS را ارائه نمی دهند ، اگرچه داده های شما را در ISP ، ISP سرور شما ، روتر / اپراتور Wi-Fi شما و هر موجودی بین ISP و ISP سرور خود قرار می دهند..

با افزودنی ET HTTPS Everywhere (موجود برای Firefox و Chrome ، و با پسوند مرورگر ExpressVPN گنجانده شده است) ، می توانید تمام داده های بین مرورگر خود و سرور وب سایت را رمزگذاری کنید. شما می توانید این وضوح را در عرض چند ثانیه عبور دهید.

 • HTTPS را در همه جا دریافت کنید

2. سوئیچ را به یک برنامه پیام رسانی امن تر تبدیل کنید

از WhatsApp تا Snapchat ، برنامه های پیام رسانی یک سرویس آسان برای برقراری ارتباط با دوستان ، خانواده و همکاران ارائه می دهند.

اما بدون رمزگذاری ، پیامهای شما توسط شرکت در پشت برنامه ، اشخاص ثالث و دولتهایی که می توانند داده های خصوصی را در مورد شهروندان خود جمع کنند ، خوانده می شوند.

خوشبختانه ، چندین برنامه پیام رسانی از رمزگذاری نهایی به منظور جلوگیری از دیدن هر کسی به جز شما و گیرنده در نظر گرفته شده برای دیدن محتوای پیام ها استفاده می کنند. ما توصیه می کنیم Signal (موجود در iOS ، Android و Desktop) را تهیه کنید ، زیرا احتمالاً دارای امن ترین پروتکل پیام رسانی لات است ، به صورت پیش فرض رمزگذاری شده است و به طور کامل منبع باز است بنابراین می توان امنیت آن را جلب کرد..

شاید سخت ترین مورد در استفاده از این برنامه های پیام رسانی ، گرفتن هر کس دیگری باشد که برای استفاده از همان برنامه ای که انجام می دهید ، به دیگران است. اما حریم شخصی و امنیت شخصی شما ارزش آن را دارد.

 • بهترین برنامه های پیام رسانی برای حفظ پیام های شما به صورت خصوصی و ایمن
 • چگونه می توان از برنامه های پیام رسانی خود با رمز عبور محافظت کرد

3. استفاده از یک مرورگر حریم خصوصی را نیز شروع کنید

در حالت ایده آل باید مرورگر شما اغلب به روز شود تا از تهدیدهای جدید محافظت کند.

ما محبوب ترین مرورگرها را براساس حفظ حریم خصوصی و امنیت رتبه بندی کردیم و در حالی که Tor Browser از بالا به بازار آمد ، ما فهمیدیم که Firefox و Chromium-based Brave مناسب تر برای استفاده روزانه هستند. هر دو منبع باز هستند و انواع مختلفی از محتوا و گزینه های مسدود کردن تبلیغات را دارند.

 • محبوب ترین مرورگرهایی که به دلیل حفظ حریم خصوصی و امنیت آنها رتبه بندی می شوند
 • محاسبات مرورگر چیست?

4- از رمزهای عبور قوی استفاده کرده و آنها را در یک مدیر رمز عبور ذخیره کنید

قبلاً این را شنیده اید ، اما "رمز عبور" رمز عبور مناسبی نیست. نه نام شما ، تاریخ تولد و نه زادگاه شما نیست. حدس زدن رمزهای عبور خود را دشوارتر کنید - از جمله با استفاده از یک ژنراتور تصادفی رمز عبور - و ذخیره آنها در یک مدیر رمز عبور. از این طریق ، فقط لازم است رمزعبور را برای مدیر رمز عبور خود به خاطر بسپارید. فقط آن را یادداشت نکنید.

 • تولید کننده گذرواژه تصادفی ExpressVPN
 • نحوه استفاده از مدیر رمز عبور

5- هرجا ممکن است از 2FA و MFA استفاده کنید

یک گذرواژه دیگر به اندازه کافی ایمن نیست ، می خواهید محافظت خود را با یک رمز عبور دیگر دو برابر کنید. این دو برابر کردن گذرواژه‌ها اغلب تأیید هویت دو عاملی یا چند عاملی است و به سرعت در حال تبدیل شدن به یک شکل استاندارد از امنیت اضافی مورد نیاز برای حسابهای شما است. احتمالاً قبلاً این کار را با برخی ظرفیت با کد پیامکی که به تلفن شما یا با یک برنامه ارسال شده انجام داده است.

 • چرا باید از تأیید هویت دو عاملی استفاده کنم?
 • از کدام روش احراز هویت دو عاملی باید استفاده کنید?

6. نسبت به Wi-Fi عمومی احتیاط کنید

ممکن است نقاط مهم Wi-Fi عمومی وجود داشته باشد تا دستگاه شما را برای دسترسی آزاد به اینترنت چفت و بست کنید. اما این بدان معنی است که فعالیت آنلاین شما به عهده ارائه دهنده Wi-Fi است که در صورت عدم رمزگذاری ، می تواند ترافیک شما را برای همه در معرض دید شما قرار دهد..

گذشته از استفاده از VPN برای محافظت از خود در Wi-Fi عمومی ، مطمئن شوید که به طور خودکار به این شبکه ها وصل نمی شوید ، در صورت امکان از داده استفاده کنید و از ارسال اطلاعات حساس مانند کارت اعتباری خود در شبکه های عمومی Wi-Fi خودداری کنید..

 • چه اطلاعاتی از طریق شبکه های Wi-Fi تلفن همراه عبور می کند
 • چگونه وای فای عمومی با قیمتی در اختیار کاربرانش قرار می گیرد
 • نحوه استفاده از VPN برای محافظت از خود در Wi-Fi عمومی

7. درمورد آنچه که به صورت آنلاین به اشتراک می گذارید ، بیشتر مراقب باشید

بعضی اوقات دشوار نیست که آنچه را که در فیس بوک و اینستاگرام دارید به اشتراک بگذارید یا فاقد اعتبار در توییتر باشید. آگاه باشید که اگر این کار را انجام دهید ، همیشه این احتمال وجود دارد که کسی بتواند بفهمد شما چه کاری انجام می دهید ، کجا هستید و با چه کسی هستید.

با آن اطلاعات ، کارهای بسیاری می تواند انجام شود ، نه تنها برای بدست آوردن شما ، یا هدف شما با حمله مهندسی اجتماعی. از طریق عکس های خود بروید و در رسانه های اجتماعی خصوصی شوید و یا اگر فکر می کنید خیلی فاصله دارد ، پست های خود را حذف کنید.

 • چگونه خصوصیات خود را در رسانه های اجتماعی خصوصی تر کنید
 • مهندسی اجتماعی چیست?
 • فیشینگ چیست?

8- حسابهایی را که دیگر استفاده نمی کنید حذف کنید

فیس بوک دیگر شادی را برانگیخته است؟ استفاده از برنامه ها و خدماتی که برای آنها ثبت نام کرده اید متوقف شده است؟ Just Delete Me دارای مجموعه ای مفید از وب سایت ها و خدمات است که به شما کمک می کند حساب های مختلف خود را حذف کنید یا خیر. اگر می خواهید #DeleteFacebook یا سایر رسانه های اجتماعی و حساب های پیام رسانی ، ما یک راهنمایی برای آن داریم.

 • چگونه به طور دائم آنچه را که Google درباره شما می داند حذف کنیم
 • نحوه حذف همه حساب های آنلاین خود

9. قبل از کلیک بر روی لینک ایمیل ، دو بار فکر کنید

اگر در تلاش برای فیشینگ قرار بگیرید ، تمام امنیت در جهان نمی توانند به شما کمک کنند. بیاموزید که چگونه از خود در برابر حملات فیشینگ دفاع کنید و از درخواست رمزهای عبور و اطلاعات کارت اعتباری خود سؤال کنید.

10. دستگاه های خود را به روز کنید

سرانجام ، و ما می دانیم که این یک دردناک است ، به روزرسانی دستگاه های شما به شما در برابر بدافزارها ، اشکالات نرم افزاری و سوء استفاده های روز صفر کمک می کند. فقط آنها را به روز کنید و در حالی که منتظر هستید ، از صفحه نمایش نیز لذت ببرید.

قطعنامه های سال نو شما برای سال 2020 چیست؟ به ما نگو!

به قطعنامه های سال نو گیر کرده اید؟ در اینجا 10 پیشنهاد برای بهبود امنیت سایبری شما در سال 2020 ارائه شده است
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.