آیا ما در یک کابوس اورولیایی زندگی می کنیم؟ آیا 1984 نظارت جهانی را پیش بینی کرد؟

چقدر از 1984 به حقیقت پیوست؟

1984 جورج اورول یک نسخه داستانی از دنیای آینده است که در آن یک کشور توتالیتر تمام اقدامات بشر را از طریق برادر بزرگ همیشه تحت نظارت بررسی می کند. تمرکز کتاب وینستون است ، یک کارگر دولتی که در تلاش است برای زندگی در چنین دنیای ظالمانه ای زندگی کند.

مشخص ترین مشخصه سال 1984 ، میزان وحشیانه وضعیت نظارت برادر بزرگ است.

وی گفت: "در مورد ارسال نامه از طریق نامه ها ، سؤال برانگیز نبود. با روال نه حتی پنهان ، همه نامه ها در حال گذر بودند. "
جورج اورول (1984)

به نظر می رسد وحشتناک است اما صبر کنید ، اینجا چیزی است که اسنودن در مورد دنیای واقعی گفت:

NSA به طور خاص ارتباطات همه را هدف قرار می دهد. به طور پیش فرض آنها را مصرف می کند. "
ادوارد اسنودن

دقیقاً مانند سال 1984 ، ما در دنیایی زندگی می کنیم که فرض کنید همه چیز ضبط شده همیشه امن تر است. آژانس امنیت ملی (NSA) علناً بدون داشتن ترس از انتقام ، یک پایگاه داده تماس (MARINA) را نگه داشته و در زمینه داده کاوی (PRISM) مشغول است..

متأسفانه ، شهروندان دنیای واقعی در معرض بسیاری از همان اغتشاشات مانند اقیانوسیه ، دولت تخیلی در سال 1984 هستند. برنامه های جاسوسی دراکونیایی ، مانند بیل قدرت های تحقیقاتی ، نظارت بر اینترنت NSA ، و جنجال های جنجالی در زمینه ضبط صدا ، قطعاً یکپارچه خواهد بود. در شاهکار اورول.

شاید 1984 نسبت به آنچه فکر می کنیم به خانه نزدیک باشد.

اسنودن می توانست در وزارت حقیقت کار کند

کاملاً مشهور است که آژانس امنیت ملی صفحات فیس بوک و جستجوی گوگل ما را نظارت می کند. و به نظر می رسد که هر فروشگاهی که بازدید می کنیم ، یا وب سایتی که مشاهده می کنیم ، می خواهد یک شماره تلفن ، آدرس ایمیل و کد پستی را برای تکمیل معامله بخواهد.

وب سایتهایی مانند فیس بوک همه چیزهایی را که دوست داریم یا دوست نداریم ثبت می کنند ، و دولت ها همیشه به دنبال راه هایی برای هک کردن رایانه ها و تلفن های خود هستند تا آنچه را که ما می دانیم ببینند. اف بی آی حتی در تلاش برای دستیابی دائمی به تمام داده های کاربر آیفون ، اپل را به دادگاه کشاند.

سپس دوربین های مدار بسته و دوربین های مدار بسته موجود در سراسر جهان وجود دارد. مهم نیست اگر ما کاری نادرست انجام دهیم ، هر جنبشی ما ردیابی و ضبط می شود.

وقتی ادوارد اسنودن میزان جاسوسی NSA را فاش کرد ، احتمالاً نباید متعجب شویم.

ما در دنیایی بسیار بزرگ هستیم که Big Brother همه ما را تماشا می کند. و خود اسنودن بیش از شباهتی به گذشته با راوی و شخصیت اصلی وینستون ، 1984 دارد ، که به عنوان هواپیمای بدون سرنشین برای وزارت حقیقت کار می کند - سازمانی که برای گسترش تبلیغات و دروغ های عمومی - که می تواند به راحتی یک مانیفست را با NSA به اشتراک بگذارد:

"حتی اگر کار اشتباهی انجام ندهید ، مورد تماشا و ضبط قرار می گیرید."
وینستون یا اسنودن?

آیا ما در یک کابوس 1984 زندگی می کنیم?

نه ، جهان ما احتمالاً بدتر است.

ویژگی اصلی رمان اورول Telescreens است که جریانهای تبلیغاتی دولت را نشان می دهد (اخبار جعلی ، اگر بخواهید) و همه چیز را در اطراف خود ثبت می کنید. تلسکرنها کاملاً موبایل نیستند ، اما شباهت های بین آنها و تلفن های همراه کاملاً وحشتناک به نظر می رسد.

فناوری دنیای ما ، با امکانات بی پایان نظارت ، جمع آوری داده ها و ذخیره سازی ، بر هر چیزی که اورول تصور می کند ، پیشی می گیرد..

پلیس به خواست ما وارد زندگی ما می شود و هوی و قدرت یک قدرت بالاتر با تأثیر باورنکردنی همه چیز را فرو می ریزد. چهره های تمامیت خواه از هر دستگاهی در سرتاسر جهان خیره می شوند ، و ارائه دهندگان ارتباطات حقایق دولتی نگران کننده را درگیر می شوند که با یک جریان مداوم از سرگرمی های ترسناک در هم پاشیده شده اند.

اما شرح فوق در سال 1984 یا زندگی مدرن است?

به نظر می رسد ما بسیار درگیر کابوس اورولین هستیم و حریم خصوصی دیجیتالی ما دائما مورد حمله قرار می گیرد.

اما می توانید برای محافظت از خود قدم بردارید.

آیا ما در یک کابوس اورولیایی زندگی می کنیم؟ آیا 1984 نظارت جهانی را پیش بینی کرد؟
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.