امن ترین برنامه های پیام رسانی در سال 2019

جمعیتی تلفنهایشان را بلند نگه دارند.

از WhatsApp تا Snapchat ، برنامه های پیام رسانی یک سرویس رایگان و آسان برای برقراری ارتباط با دوستان ، خانواده و همکاران ارائه می دهند.

با این وجود بدون رمزگذاری ، پیامهای خصوصی توسط شرکت پشت اپلیکیشن ، و همچنین اشخاص ثالث و حتی دولتهایی که دوست دارند داده های خصوصی را برای شهروندان خود جمع کنند ، خوانده می شوند.

خوشبختانه ، چندین برنامه پیام رسانی ، امنیت و حفظ حریم خصوصی شما را جدی می گیرند و از رمزگذاری نهایی استفاده می کنند تا از شخصی جز شما و گیرنده در نظر گرفته شده برای دیدن محتوای پیام جلوگیری کنند.

پیام های رمزگذاری شده چیست?

رمزگذاری نهایی به پایان (E2EE) روشی برای رمزگذاری داده است که فقط به فرستنده و گیرنده پیام اجازه می دهد تا پیام های منتقل شده بین آنها را رمزگشایی و خواندن کند. از همه مهمتر ، رمزگذاری مانع از ذخیره برنامه های کپی پیام های شما روی سرورها می شود و این امر باعث می شود تا آنها در دسترس مقامات دولتی قرار گیرند.

بهترین برنامه های پیام رسانی برای امنیت

با گزینه های بسیار خوب موجود ، در اینجا برخی از امن ترین برنامه های پیام رسانی در بازار را انتخاب می کنیم.

1. iMessageآرم iMessage.

iMessage اپل فقط در دستگاه های اپل در دسترس است ، اما بسته ای برای تأمین امنیت این کاربران است.

علاوه بر ارائه رمزگذاری نهایی به پایان بین کاربران iMessage ، برنامه به کاربران اجازه می دهد تا کنترل کنند چه مدت پیام باقی می ماند و چند بار گیرنده می تواند پیام را مشاهده کند. توجه: این ویژگی فقط در دسترس کسانی است که iOS 10 و بالاتر دارند.

با این حال ، یکی از مشکلات مربوط به iMessage گزینه پشتیبان گیری از iMessages خود به iCloud است. بر روی ابر ، پیام ها توسط کلیدهای کنترل شده توسط اپل رمزگذاری می شوند ، به این معنی که اگر iCloud شما هک شده یا به تعویق بیفتد ، می توان آن پیام ها را فاش کرد.

مدیر عامل شرکت اپل ، تیم کوک ، یک مدافع بزرگ برای حفظ حریم شخصی است و به نظر می رسد برنامه پیام رسانی رمزگذاری شده انتهای آن ، نشان دهنده این است که این شرکت متعهد به ارائه امنیت به کاربران خود است. فقط از ذخیره پیام های خود در سیستم عامل های مبتنی بر وب مانند iCloud خودداری کنید.

2. حصیریآرم Wickr.

ویکر با تأسیس طرفداران حفظ حریم خصوصی و امنیتی در سال 2012 ، یکی از اولین برنامه های پیام رسانی بود که رمزنگاری نهایی را به تصویب رساند. پیام ها بصورت پیش فرض رمزگذاری می شوند و این شرکت تحت نظارت ممیزی امنیتی قرار می گیرد. از سال 2017 ، ویکر نیز منبع باز است.

برنامه پیام رسانی به دو شکل Wickr Me و Wickr Pro ارائه می شود. اولی رایگان و برای استفاده شخصی است ، در حالی که دومی برای مشاغل و تیمهای همکاری است که هزینه اشتراک را پرداخت می کنند. Wickr دارای چندین ویژگی است که برنامه را ایمن می کند ، از جمله تشخیص تصویر ، مسدود کردن صفحه کلیدهای شخص ثالث در iOS و اطمینان از هرگونه فایل حذف شده کاملاً غیرقابل بازگشت.

متأسفانه ، Wickr به اندازه کاربران واتس اپ ، وایبر و سیگنال کاربر ندارد ، بنابراین ممکن است مجبور شوید افرادی را برای گفتگو با خود جذب کنید..

3. وایبرآرم وایبر.

Viber حدود 260 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد و در درجه اول به عنوان رقیبی در اسکایپ با امنیت کمتر قرار می گیرد. از نظر تاریخی ، وایبر هرگز ویژگیهای امنیتی پیشرفته ای را ارائه نکرد ، اما سرانجام در آوریل 2016 رمزگذاری نهایی را به دست آورد.

این برنامه در همه سیستم عامل های موجود (مک ، ویندوز ، iOS و اندروید) رمزنگاری پایان به پایان دارد و همچنین چت های شما را بر اساس میزان امنیت آنها کد می کند. خاکستری بیانگر ارتباط رمزگذاری شده است ، سبز به معنای ارتباط رمزگذاری شده با یک مخاطب قابل اعتماد و قرمز است به این معنی که کلید تأیید صحت دارد.

یک محدودیت بزرگ برای Viber این است که فقط از رمزگذاری نهایی به پایان می رسد برای گفتگوهای یک به یک – به چت های گروهی همان سطح امنیتی که مکالمات فردی دارند ، داده نمی شود..

4- سیگنالآرم سیگنال

سیگنال که قبلاً RedPhone خوانده می شد ، عزیز جامعه امنیت اطلاعات است و در میان توده ها به آرامی در حال رشد است. اگرچه هنوز در همان نزدیکی با WhatsApp نیست.

به طور پیش فرض ، سیگنال رمزگذاری نهایی را برای تمام تماس های صوتی ، تماس های ویدیویی و پیام های فوری با پروتکل خاص خود فراهم می کند. پروتکل سیگنال مطمئناً ایمن ترین پروتکل پیام رسانی است که ایجاد شده است – پروتکل توافق نامه کلیدی Extended Triple Diffie-Hellman (X3DH) ، الگوریتم Double Ratchet ، AES-256 و Sesame را برای مدیریت رمزنگاری در چندین دستگاه ادغام می کند..

این فناوری است کاملاً منبع باز ، به این معنی که می توان امنیت آن را تأمین کرد و توسط سایر سرویس های پیام رسانی مانند WhatsApp و Skype به تصویب رسیده است.

من هر روز از سیگنال استفاده می کنم. #notesforFBI (Spoiler: آنها قبلاً می دانند) https://t.co/KNy0xppsN0

– ادوارد اسنودن (Snowden) 2 نوامبر 2015

برای تأیید اینکه مکالمه شما با شخص دیگری خصوصی است ، هر مکالمه سیگنال دارای شماره ایمنی دستگاه منحصر به فرد برای تأیید امنیت پیامها و تماسهای شما با مخاطبین خاص است. این امر به ویژه برای جلوگیری از حملات در وسط انسان مفید است – اگر یک شماره ایمنی بیشتر از آنچه که انتظار دارید شخصی در حال تعویض دستگاه باشد یا مجدداً نصب سیگنال را تغییر دهد ، تغییر کند ، ممکن است بیانگر این باشد که چیزی اشتباه نیست..

در سال 2016 ، سیگنال هنگام انصراف برنامه پیام رسانی ، اعتماد به نفس خود را اثبات کرد و تنها داده ای که می تواند تولید کند ، زمان ایجاد یک حساب کاربری و جدیدترین تاریخی است که کاربر به سرورهای خود متصل شده است.

سیگنال همچنین به شما امکان می دهد تا برنامه را با یک رمز عبور ایمن کنید تا در صورت وارد شدن به اشتباه ، از پیام های خود محافظت کنید. همچنین گزینه ای برای تعیین مدت زمانی برای نمایش پیام خود در چت وجود دارد.

تنها مشکلی که در مورد سیگنال وجود دارد اینست که شما باید شماره تلفن را برای استفاده از آن تهیه کنید ، اگرچه می توانید با استفاده از تلفن “رایتر” یا سیم کارت از این طریق مطلع شوید. به عنوان یک مورد دیگر ، برنامه نیازی به اجرای بر روی همان تلفنی ندارد که در آن ثبت شده است.

5. Jabber / OTRآرم جابر.

Jabber و OTR با بقیه بسته ها تفاوت دارند: از نظر فنی ، آنها یک برنامه پیام رسان نیستند. آنها دو پروتکل هستند که در هنگام جمع شدن در بالای یکدیگر ، یک سیستم عامل آزاد ، امن ، منبع باز و غیرمتمرکز را فراهم می کنند. تعداد زیادی برنامه از Jabber با OTR پشتیبانی می کنند ، مانند Pidgin برای Windows / Linux یا Adium برای Mac. همچنین Tor Messenger و Chat Secure به تازگی منتشر شده برای تلفن همراه شما وجود دارد.

متأسفانه ، Jabber / OTR خیلی راحت در تلفن همراه کار نمی کند ، زیرا این پروتکل به یک ارتباط تقریباً مداوم بین شما و همسالان شما نیاز دارد. فقدان ویژگی ها ، حتی به همان اندازه اساسی برای ارسال پیوست ها ، نیز می تواند ناامید کننده باشد. با این حال ، اگر به پروتکل نیاز دارید که بتواند حتی قدرتمندترین مخالفان را نیز حفظ کند ، Jabber / OTR بهترین انتخاب است.

Jabber / OTR نیز تنها راه حلی است که می تواند به صورت ناشناس تنظیم شود. اطلاعات بیشتری را در راهنمای ExpressVPN برای پیام رسانی ناشناس بخوانید.

6. تلگرامآرم تلگرام.

تلگرام توسط برادران نیکولای و پاول دوروف ، میلیاردرهای متولد روسی تبعید شده ، که قبلاً به کلون فیسبوک Vkontakte (در حال حاضر VK) مشهور بودند ساخته شده است. پاول دوروف مجبور شد VK را در سال 2014 بخاطر اختلاف در مورد تحویل داده های کاربران معترضین اوکراینی ، ترک کند. در نتیجه ، این برادران روسیه را به مقصد برلین ترک کردند و در آنجا تلگرام تأسیس کردند.

برنامه پیام رسانی از پروتکل خاص خود ، MTProto ، برای رمزگذاری پیام های شما استفاده می کند ، اگرچه به صورت پیش فرض رمزگذاری نشده هستند ، و شما باید برای رمزگذاری آنها “گپ های مخفی” جدید ایجاد کنید. در صورت فعال بودن ، می توانید پیام ها را به صورت خودکار در یک زمان مشخص و در همه دستگاه های خود تخریب کنید. اگر چت خود را رمزگذاری نمی کنید ، سپس داده های شما در سرورهای Telegram ذخیره می شوند ، که باعث می شود امنیت پیام های شما در معرض خطر باشد.

در حالی که کد سمت مشتری برای Telegram دارای منبع باز است ، کد سمت سرور اینگونه نیست ، و برنامه را فقط تا حدی منبع باز می کند. برنامه همچنین نشت می کند تعداد زیادی ابرداده یک محقق امنیتی راهی را برای یک مهاجم پیدا کرد که یک کاربر آنلاین یا آفلاین باشد ، بنابراین می داند چه کسی با چه کسی صحبت می کند و چه موقع است. اگر از تلگرام استفاده می کنید ، احتیاط کنید.

بهترین برنامه پیام رسانی امن چیست؟?

پیام رسان های زیادی برای انتخاب وجود دارند ، اما علامت واقعاً بهترین شرط بندی شما از نظر دسترسی همه جانبه ، امنیت و ویژگی های آن است. واتس اپ ممکن است توسط افراد بیشتری استفاده شود ، اما پیوندهای آن با فیس بوک نگران کننده است. Jabber مطمئناً ایمن ترین است ، اما دسترسی و عدم ویژگی های آن ، آن را برای استفاده روزمره به چالش کشیده است.

برای راه های بیشتر برای تأمین امنیت دستگاه تلفن همراه ، راهنمای امنیت تلفن همراه ExpressVPN را بررسی کنید.

تصویر برجسته: macroveector / عکس های سپرده

امن ترین برنامه های پیام رسانی در سال 2019
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.