3 ارز رمزپایه که به حفظ حریم خصوصی شما اهمیت می دهند

سکه هایی که به حریم شخصی شما اهمیت می دهند

بیت کوین است کاملاً ناشناس نیست.

در حالی که درست است که لازم نیست نام واقعی یا شماره تلفن خود را به یک معامله بیت کوین متصل کنید ، چندین روش برای ناشناس کردن حساب شما وجود دارد.

هر cryptocurrency نوعی از blockchain دارد که تمام تراکنش هایی را که تاکنون در سیستم آن اتفاق افتاده است برای ابد ذخیره می کند. هر کسی می تواند این بلاکچین را بارگیری کند و این تاریخ را مشاهده کند ، آن را تجزیه و تحلیل و کپی کند.

به عنوان مثال ، دنباله هر بیت کوین ممکن است صاحبان آن و سودجویان نهایی پول را نشان دهد. اکثر بلاکچین های altcoin با تمرکز بر حفظ حریم خصوصی ، امضاهای رمزنگاری بیت کوین را به تکنیک هایی تغییر می دهند تا این دنباله مبهم تر شود.

ناراضی از عدم حفظ حریم خصوصی بیت کوین ، دسته ای از رمزنگاران و برنامه نویسان برای ایجاد رمزهای ارز جایگزین (یا altcoin) ، که از محافظت از حریم خصوصی قوی تر برخوردار بوده و ردیابی وجوه شما را دشوارتر می کند ، فهمید که شما چه میزان یا چه پرداختی دارید تو بساز.

3 آلبوم که اول حریم خصوصی شما را قرار می دهد:

مونرو

ویژگی اصلی: امضاهای حلقه
ایجاد شده: آوریل 2014 تحت عنوان BitMonero
مونیکر: XMR
کل سرمایه گذاری در بازار: 1.3 میلیارد دلار آمریکا
نزولی: اندازه بزرگ (kB) معاملات
معاملات روزانه: 4000 پوند
تعداد بلاکچین ها: 29.2 گیگابایت

ویژگی حریم خصوصی: امضاهای حلقه

مونرو مفهوم امضاهای حلقه را پیاده سازی کرده است. امضای حلقه ثابت می کند که شخصی در گروهی از افراد چیزی امضا کرده است ، اما مشخص نمی کند چه کسی است.

تصور کنید که شما در مقابل ده قفل ایستاده اید که هرکدام تعداد نامعلومی سکه در داخل دارند. اکنون می توانید ثابت کنید که کلید یکی از این قفل ها را دارید ، اما لازم نیست که کدام یک را نشان دهید.

فقط هنگام معامله می توانید سکه ها را به شخص دیگری باز کنید و فقط شما و آنها بدانند که چند سکه را منتقل کرده اید.

انتقاد:

مونرو انتقاد را دریافت می کند زیرا استفاده از آن دشوار است ، مخصوصاً برای افراد تازه وارد. توسعه آنها بیشتر بر ساختن کیف پول یا ادغام ساده بر معماری اصلی سکه است. برای مدت طولانی ، تنها راه تعامل با کیف پول مونرو از طریق رابط خط فرمان بود.

امضاهای حلقه نیز بسیار گران هستند و زمان محاسبه برای تأیید نسبتاً طولانی است. امضاها به داده های زیادی احتیاج دارند (یک معامله استاندارد استاندارد می تواند بزرگتر از 15 کیلوبایت باشد ، در مقایسه با 260 بایت در بیت کوین). البته داده ها نیز باید منتقل و ذخیره شوند و این باعث می شود blockchains هایی با امضای حلقه به چالش کشیده شوند تا به مقیاس به سمت بالا برسند.

خط تیره

ویژگی اصلی: سکه
ایجاد شده: ژانویه 2014 تحت عنوان Darkcoin
مونیکر: خط تیره
کل سرمایه گذاری در بازار: 2 میلیارد دلار آمریکا
نزولی: فرضیات تأیید نشده ای درباره حریم خصوصی و امنیت ایجاد می کند
معاملات روزانه: 5،000 پوند
تعداد بلاکچین ها: 4 گیگابایت

ویژگی حفظ حریم خصوصی: Coinjoin

Dash با استفاده از مکانیسم Coinjoin (که در دسترس بیت کوین نیز هست) چندین کاربر معاملات خود را به یکی متصل می کنند و مشاهده کننده را دشوار می کند ببیند ورودی ها متعلق به کدام خروجی ها است (نمودار فوق را ببینید). با این وجود هنوز می توان مشخص کرد که کدام آدرس دارای چه میزان بودجه است.

انتقاد:

منتقدان داش را متهم می کنند که مانند یک شرکت حرفه ای اداره می شود و نه یک تیم غیر متمرکز. ترس از این است که مهاجمان این پروژه ، به عنوان مثال دولت ها ، فقط برای تضعیف رمزنگاری باید فقط یک سازمان واحد را سازش کنند. از آنجایی که داش بیشتر روی توسعه سکه تمرکز دارد ، ممکن است اولویت های امنیتی را نیز به دنبال داشته باشد. به عنوان مثال ، آخرین تعهد مخزن گیتوب در حدود نیم سال پیش بود.

ساز و کار Coinjoin به دلیل راه حل ناکافی حفظ حریم خصوصی انتقاد می کند که اگر به درستی اجرا شود ، نیازی به یک blockchain جدید نخواهد بود. مهمترین مزیت Dash نسبت به Coinjoin Bitcoin این است که همه افراد Dash باید از آن استفاده کنند ، این بدان معناست که کاربران برای ارزیابی حریم شخصی خود این نکته را نمی دانند.

همچنین نگرانی هایی وجود دارد مبنی بر اینکه اجرای نادرست Coinjoin ممکن است همچنان کاربران را به سمت تغییر نام تغییر دهد ، همانطور که نمودار زیر نشان می دهد..

Bitcoin را با Joinmarket ناشناس کنید.

ZCash

ویژگی اصلی: اثبات دانش صفر
ایجاد شده: اکتبر 2016
مونیکر: ZEC
کل سرمایه گذاری در بازار: 600 میلیون دلار آمریکا
نزولی: کمتر کسی از اثبات دانش صفر استفاده می کند
معاملات روزانه: 5،000 پوند (12 پوند با استفاده از ویژگی های حریم خصوصی)
تعداد بلاکچین ها: 7.7 گیگابایت

ویژگی حفظ حریم خصوصی: اثبات دانش صفر

مفهوم اثبات دانش صفر این است که بدون نشان دادن راه حل ، به شما نشان دهد که راه حل یک مشکل را می دانید.

تصور کنید که دو سکه در مقابل شما باشد ، یکی مال شما و دیگری متعلق به شخص دیگری. اثبات دانش صفر به شما امکان می دهد بدون شک نشان دهید که کدام یک از سکه ها را در اختیار دارید. با استفاده از این ویژگی می توانید ثابت کنید که سکه دارید ، اما نه کدام سکه را در اختیار شما قرار می دهد – هیچ کس نمی تواند ببیند که چه تعداد سکه دارید ، حتی اگر آدرس شما را بدانند.

انتقاد:

صحنه cypherpunk به جای اینکه یک گروه غیر متمرکز از مردم باشد ، ZCash را به دلیل شرکت بودن مورد انتقاد قرار می دهد. ZCash از شرکتهای سرمایه گذاری سرمایه گذاری جمع آوری کرده و 20٪ پاداش معدنکاری ZCash به این سرمایه گذاران اولیه برمی گردد.

صحت اثبات دانش صفر به یک مراسم اولیه ایجاد کلید بستگی دارد که در آن یک کلید رمزنگاری ایجاد شده و بعداً از بین می رود. اعتماد ZCash به معنای اعتماد به این مراسم است زیرا هر کسی که این کلید را داشته باشد می تواند خودسرانه ZCash را از هیچ جا توسعه ندهد..

مشابه با امضاهای حلقه ، اثبات دانش صفر ، قدرت پردازش و پهنای باند زیادی را مصرف می کنند و مقیاس پذیری پروژه را تهدید می کنند. بر خلاف Monero ، ZCash استفاده از اثبات دانش صفر را اختیاری کرده است و کمتر از 1٪ از کل معاملات از آنها استفاده می کند و همین امر استفاده از ZCash را به عنوان وسیله پرداخت ناشناس سخت می کند..

آیا بیت کوین می تواند امضای حلقه و اثبات دانش صفر را برای حفظ حریم خصوصی بیشتر به کار گیرد?

اگرچه اجرای امضاهای حلقه و دانش صفر در بیت کوین امری امکان پذیر خواهد بود ، بسیار بعید است که به دلیل عدم تمایل اکوسیستم بیت کوین در ایجاد تغییرات قابل توجه و پرخطر و همچنین مقیاس پذیری ضعیف این روش های رمزنگاری ، هرگز اتفاق بیفتد..

در حالی که معاملات Coinjoin در حال حاضر در بیت کوین امکان پذیر است ، از آنها کم استفاده می شود و باعث می شود که آنها به عنوان یک لباس شخصی حفظ حریم خصوصی کمتری داشته باشند..

ایده های زیادی در مورد چگونگی ناشناس تر شدن بیت کوین وجود دارد ، از جمله شبکه لایتنینگ ، امضای Schnorr و مفاهیم باطنی بیشتر مانند Mimblewimble.

داده های جمع آوری شده از Bitinfocharts و Coinmarketcap.

3 ارز رمزپایه که به حفظ حریم خصوصی شما اهمیت می دهند
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.