4 راه برای ایمن کردن داده های خود

ساختمان دیوان عالی کشور پر از داده است

عکس ها ، اسناد ، بازی های ویدئویی ذخیره شده و ایمیل های قدیمی: ما داده های زیادی را در طول زندگی جمع می کنیم. و دقیقاً مانند اتاق زیر شیروانی والدین ، ​​کیف های دیجیتال ما پر و پر تر می شوند.

خوشبختانه ، گزینه های مختلفی برای ذخیره داده ها وجود دارد ، و هرگز دور انداختن هر چیزی ارزان تر و ارزان تر نمی شود.

از کجا باید داده های خود را حفظ کنیم ، و چگونه می توانیم از آن محافظت کنیم؟ چه تهدیدهایی را بیشتر از همه نگران کرده ایم?

1. اطمینان حاصل کنید که داده های شما رمزگذاری شده اند

سیستم عامل شما باید به طور پیش فرض تمام داده های موجود در هارد دیسک شما را رمزگذاری کند بدون اینکه نگرانی در مورد نحوه انجام این فرآیند داشته باشید. می توانید وضعیت رمزگذاری درایوهای خود را در BitLocker (Windows) یا FileVault (Mac OS) بررسی کنید..

با این حال ، هنگامی که داده های شما هارد دیسک اصلی شما را ترک می کند (به عنوان مثال ، اگر آن را به HDD خارجی یا حافظه آنلاین منتقل کنید) ، ممکن است دیگر رمزگذاری نشود. هنوز راه های محافظت از این داده ها وجود دارد ، از جمله:

PGP

PGP ابزاری گسترده و استفاده شده از متن باز است که با خیال راحت رمزگذاری انواع متن و داده ها را انجام می دهد. تنها مشکل این است که شما باید با دقت از کلید PGP خود محافظت کنید ، که می تواند چالش های دیگری را ارائه دهد.

VeraCrypt

VeraCrypt (که قبلاً با عنوان TrueCrypt شناخته می شد) یکی دیگر از ابزار منبع باز است که رمزگذاری پرونده های شما را آسان می کند. شما حتی می توانید پوشه های پنهانی را در داخل پوشه های رمزگذاری شده ایجاد کنید تا به قابل اعتماد بودن محتوا بپردازید.

برخلاف PGP ، دیگر نیازی به انجام مراحل ویژه ایجاد و تهیه نسخه پشتیبان از کلید رمزگذاری جداگانه ندارید ، اما به رمزعبور خوبی نیاز دارید. شاید مدیر رمز عبور یا Diceware شما کمک کند?

BitLocker یا FileVault

از گزینه های ارائه شده توسط سیستم عامل خود استفاده کنید. هر دو BitLocker (Windows) و FileVault (Mac OS) گزینه هایی برای رمزگذاری هارد اکسترنال دارند.

2- داده های خود را روی یک هارد اکسترنال که به راحتی قابل دسترسی است ذخیره کنید

حداقل ، شما باید از نسخه پشتیبان تهیه شده از داده های خود در جایی که در دسترس شما باشد ، نگه دارید. یک دیسک سخت خارجی که روی میز کار شما قرار دارد باید به شما امکان دهد بطور مکرر از نسخه پشتیبان تهیه کنید. سپس ، اگر کامپیوتر اصلی شما خراب شود ، یا لپ تاپ خود را گم کنید ، می توانید بدون هیچ زحمتی زیاد به سرعت به کار خود برگردید.

  • می توانید دیسک خارجی خود را همیشه به رایانه متصل کنید و BitLocker یا FileVault را برای برنامه ریزی روزانه پرونده های خود برنامه ریزی کنید. بسیار راحت است ، اما این احتمال وجود دارد که ویروسی همچنین نسخه پشتیبان شما را خراب کند.
  • فقط وقتی می خواهید پشتیبان تهیه کنید ، مثلاً هفته ای یک بار یا هر زمان که پیشرفت چشمگیری در کار خود داشته باشید ، هارد دیسک خارجی خود را وصل کنید..
  • از طرف دیگر ، می توانید یک ظرف رمزگذاری شده با Veracrypt ایجاد کنید و به صورت دوره ای داده های مهم خود را از طریق آن کپی کنید. این کار دستی تر است اما بازیابی فایل ها از سیستم عامل دیگر را آسان تر می کند یا وقتی نسخه های فعلی نرم افزار اختصاصی دیگر پشتیبانی نمی شوند.
  • با استفاده از PGP ، بهترین گزینه شما شناسایی پوشه های مهم ، فشرده سازی آنها (مثلاً .zip یا .rar) و رمزگذاری آنهاست.

۳- داده های خود را روی یک هارد اکسترنال که به راحتی قابل دسترسی نیست ، ذخیره کنید

مسئله اصلی در مورد نگه داشتن نسخه پشتیبان تهیه خارجی شما این است که هر چیزی که به داده های شما آسیب برساند ممکن است به پشتیبان گیری شما نیز آسیب برساند. بلایای احتمالی می تواند شامل سرقت ، افزایش برق ، سیل و آتش سوزی باشد. برای تهیه نسخه پشتیبان اضافی ، توصیه می شود که نسخه ای از داده های خود را در مکانی دورتر از شما نیز ذخیره کنید.

فضای ذخیره سازی ابر قطعاً واجد شرایط است ، اما خرید هارد دیسک بسیار ارزان تر است. شاید همیشه مناسب نباشد که از دوستان یا خانواده خود بخواهید هارددیسک را برای شما نگه دارند ، اما با نزدیک شدن به 1 درایو ترابایت به اندازه کیف پول ، شاید این خیلی سؤال نباشد.

  • اگر در حال حاضر داده های خود را بر روی یک دیسک سخت خارجی در خانه ذخیره کرده اید ، ممکن است به سادگی نسخه ای از آن تهیه کرده و آن را از طریق نامه به یک مکان امن ارسال کنید. اگر برنامه شما جایگزینی هارد دیسک شماست ، بهتر است به جای اینکه نگران چگونگی از بین بردن درست آن باشید ، قدیمی خود را بگیرید و در جایی قفل کنید..
  • اگر نگران این هستید که کسی در مورد محتوای آن اطلاعاتی کسب کند ، می توانید یک عکس فوری از داده هایی که می خواهید برای نگه داشتن آن تهیه کنید ، آن را درون یک ظرف رمزگذاری شده VeraCrypt یا یک فایل زیپ رمزگذاری شده با PGP قرار داده و آن را کپی کرده و روی هارد دیسک قرار دهید. این فرایند شبیه به چگونگی دستیابی به انحراف قابل قبول در ابر است.

4- داده های خود را در ابر ذخیره کنید

اگر زیاد حرکت می کنید و به دسترسی مکرر به پرونده های خود نیاز دارید ، ذخیره سازی آنلاین می تواند بهترین گزینه باشد. اما در مقایسه با هارد دیسک ، ذخیره سازی آنلاین می تواند گران باشد و با سایر چالش های مهم همراه است.

  • اگر اطلاعات بیشتری نسبت به برنامه های رایگان آنها داشته باشید ، ارائه دهندگان ذخیره آنلاین Cloud مانند Google Drive ، Dropbox یا OneDrive نسبتاً گران هستند. به احتمال زیاد شما می خواهید از آنها برای داده هایی که باید به سرعت در دسترس داشته باشید استفاده کنید ، نه برای پرونده های بزرگی که بعید به نظر می رسد در سال ها مانند تصاویر قدیمی و فیلم ها لمس کنید..
  • رمزگذاری داده های شما در ذخیره سازی ابر می تواند ناخوشایند باشد. گزینه های VeraCrypt و PGP باقی مانده است ، اما سرعت داده ها ممکن است باعث شود مجددا بارگذاری مجدد کل پوشه یا ظرف در هر بار تغییر پرونده.
  • برخی از ارائه دهندگان مانند Amazon Glacier می توانند فضای کمتری را با هزینه های بسیار کمتری ارائه دهند. ذخیره یک ترابایت ممکن است فقط 4 دلار در ماه هزینه داشته باشد ، بیشتر هزینه ها فقط هنگام بازیابی و بارگذاری داده ها ظاهر می شوند. چنین سرویس هایی از نوار مغناطیسی ارزان قیمت استفاده می کنند که تقریباً هیچ هزینه ای برای ذخیره آنها ندارد اما برای بازیابی و بارگیری داده ها گران است.
  • اگر از خدماتی مانند Amazon Glacier استفاده می کنید ، یک عکس فوری از داده های انبوه خود ، مانند پوشه تصاویر یا فیلم های خود تهیه کنید ، آن را رمزگذاری کرده و آن را به صورت یک پرونده بارگذاری کنید..

از هر روشی که استفاده کنید همیشه از داده های خود محافظت کنید

اطلاعات شما با ارزش است بهتر است نگران چگونگی تأمین امنیت آن باشید تا نگرانی در مورد از دست دادن آن! می توانید داده های خود را در هارد دیسک خارجی در خانه یا ابر همگام سازی کنید ، یا با ارزش ترین پرونده های خود را در هارد دیسک دیگری نگه دارید..

هرچه را انتخاب کنید ، داده های خود را رمزگذاری کنید و برنامه خوبی برای چگونگی تهیه نسخه پشتیبان از کلمه عبور و کلیدهای رمزنگاری خود داشته باشید!

4 راه برای ایمن کردن داده های خود
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.