5 دلیل اینکه چرا باید به حریم شخصی خود اهمیت دهید

nsa-دفتر مرکزیدفتر مرکزی NSA در فورت مید ، مریلند

در سال 2015 ، گلن گرین ووالد ، معتبر روزنامه نگار و مدافع حریم خصوصی ، یک سخنرانی جالب TED در مورد اهمیت حفظ حریم خصوصی ارائه داد. وی به ما نشان داد كه چگونه اینترنت از ابزاری برای آزادی به ابزاری برای سازگاری تغییر یافته است. 

با تمام تحولات اخیر با FBI ، اپل ، و رمزگذاری در طی چند هفته گذشته ، ما فکر کردیم که ارزش دارد کمی برای بازگشت به اصول اولیه و بازدید از مباحث تکراری در مورد حریم خصوصی.

همه باید به حریم خصوصی خود اهمیت دهند. به همین دلیل.

1. هر کس چیزی برای پنهان کردن دارد

“این ادعا که شما به حق حریم خصوصی اهمیت نمی دهید زیرا هیچ چیز برای پنهان کردن ندارید ، فرقی با گفتن اینکه به گفتار آزاد اهمیتی نمی دهید زیرا حرف دیگری برای گفتن ندارید.”
-ادوارد اسنودن

همه ما چیزی برای پنهان کردن داریم ، حتی اگر متوجه آن نباشیم.

در اینجا مثالی وجود دارد:

در یک مستند CNBC در سال 2009 ، مدیرعامل آن زمان گوگل اریک اشمیت مشهور گفت: “اگر کاری انجام می دهید ، نمی خواهید کسی از آن خبر داشته باشد ، شاید در وهله اول این کار را انجام ندهید.”

وی در مورد نحوه ثبت سوالات Google در جستجوی کاربران ، اشاره به اینكه افراد “بی گناه” چیزی برای پنهان كردن ندارند ، اشاره داشت. (بعداً به قسمت “معصوم” خواهیم رسید.)

با این حال ، هنگامی که مجله CNET مقالاتی را منتشر کرد که حاوی اطلاعات شخصی در مورد اشمیت ، از جمله درآمد ، محله و کمکهای سیاسی وی بود ، وی سایت را به دلیل تهاجم به حریم خصوصی خود محکوم کرد و تحت کنترل Google این لیست را در لیست سیاه قرار داد..

اگرچه اشمیت هیچ قانونی را زیر پا نمی گذارد و دست خود را در فعالیت های ناعادلانه (حداقل هیچ كس كه ما از آن می دانستیم) نكرد ، اما او هنوز هم در معرض قرار گرفتن در معرض بود و به همین دلیل احساس داشتن بخش هایی از حریم شخصی خود – به همان اندازه ساده و مهربان را احساس می كرد. در معرض.

2. نظارت گسترده به شما شرط می دهد تا به گونه ای متفاوت عمل کنید

“جامعه ای که در آن مردم بتوانند در هر زمان مورد نظارت قرار گیرند ، جامعه ای است که سازگاری ، اطاعت و تسلیم را پرورش می دهد.”
-گلن گرینوالد

آیا تا به حال به تنهایی کاری انجام داده اید ، اما به محض این که متوجه شدید تماشا می کنید یا بلافاصله متوقف شده اید یا سعی کرده اید اقدامات خود را تغییر دهید تا مطابقت بیشتری با آنچه عادی می دانید?

بله تو داری.

وقتی-تو-فکر می کنی -تنهایی

Shame یک محرک قدرتمند است ، به همین دلیل افراد اغلب اعتقاد دارند که تماشا می شوند متفاوت رفتار می کنند.

در دهه 50 ، سلیمان روان ، روانشناس ، مجموعه ای از آزمایشات مشهور در مورد اثرات روانی وضعیت نظارت را انجام داد. نتایج حیرت انگیز بود.

او توانست ثابت کند که چگونه مردم آنقدر در سازگاری اجتماعی غرق شده اند که حاضر به دنبال جمع بودند – حتی وقتی می دانستند جمعیت اشتباه است. از این بدتر ، وقتی مردم می دانستند تحت نظر گرفته می شوند ، استرس ، اضطراب و تردید بالاتری پیدا کرده اند.

3. معنای خلوت شخصی در حال تغییر است

“حریم خصوصی دیگر یک” هنجار اجتماعی “نیست.”
– مارک زاکربرگ

معنای اساسی حریم شخصی در حال تحول است. برخی از مردم حتی دوست دارند شما را به این فکر کنند که حتی یک حق هم نیست. این افراد اشتباه می کنند.

حقیقت این است که اینترنت خصوصی بودن را تغییر می دهد. وقتی چیزی را در رسانه های اجتماعی ارسال می کنید ، آنچه را که می خواهید به اشتراک بگذارید انتخاب می کنید. همه ما آن دوست را داریم که به طور روزانه اطلاعات شخصی درباره خودشان ارسال می کند ، اما اینگونه است آنها اطلاعات ، و بنابراین ،, آنها انتخاب برای ارسال.

اما در مورد تمام اطلاعاتی که نمی خواهید عمومی شوند?

هر بار که یک جستجوی جستجو را در Google تایپ کنید ، آن عبارت ذخیره می شود. آدرس IP شما به یک رشته تصادفی از اعداد اختصاص داده شده است که صدها هزار شرکت بی نام می توانند از آنها برای ارائه تبلیغات سفارشی شده بر اساس عادات مرور شما استفاده کنند. اطلاعاتی که در مورد شما دارند بسیار پیشرفته و مفصل بوده اند و می توانند بیمار شوند.

می توانید کوکی های خود را پاک کنید ، می توانید تاریخ خود را حذف کنید ، اما ردپای دیجیتالی شما برای همیشه باقی می ماند.

4- نظارت در حال تحول است

“زمانی خواهد آمد که دیگر” آنها از طریق تلفن من از من جاسوسی می کنند “دیگر نیست. سرانجام ، “تلفن من جاسوسی می کند” خواهد بود. “
-فیلیپ کی دیک

این واقعیت که غول های اینترنتی مانند فیس بوک و گوگل zettabytes از داده های بسیار شخصی را جمع می کنند یک چیز است. بی شمار سایتهای دیگری که عادتهای مرور شما را جمع می کنند و محل زندگی شما را در پشت صحنه ردیابی می کنند ، دیگری است.

اگر از یک برنامه افزودنی ضد انسداد یا ضد حمله استفاده کرده اید ، می بینید که چقدر “شوخی” در اینترنت وجود دارد.

و این فقط سطح را خراشیده است. در مورد سایتهایی که از اطلاعاتی که در مورد شما و عادات مرور شما یاد می گیرند استفاده می کنند تا تعیین کنند که چه مقدار باید شارژ شوند؟ در سال 2012 ، سایت سفر Orbitz توجه زیادی به خاطر شارژ بیشتر کاربران Mac برای گزینه های هتل نسبت به کاربران رایانه ای ، مورد توجه منفی قرار داد.

کاربر غمگینگاهی اوقات مکیدن مکیدن آن مکنده می شود

مجاز؟ شاید. اخلاقی؟ به هیچ وجه.

این فقط یک نمونه از آنچه اتفاق می افتد هنگامی که شرکت ها اطلاعات بیشتری از آنچه را که باید به درستی داشته باشند رخ می دهد. تصور کنید چه زمانی این اطلاعات بیشتر از آنچه مرورگر شما استفاده می کنید یا وقتی آخرین جفت شلوار جین را خریداری کرده اید عمیق تر می شود.

5. هنگامی که به حریم خصوصی می رسد ، اقدامات امروز شما ممکن است فردا از شما دور بماند

“حریم خصوصی حق ذاتی انسان است و شرط لازم برای حفظ شرایط انسانی با عزت و احترام است.”
-بروس اشنیر

مفهوم آزادی ذاتی برای حفظ حریم خصوصی است. وقتی کسی – خواه هکر باشد که هویت شما را به سرقت برده است یا شرکتی است که سوابق مربوط به هر سایتی را که بازدید می کنید ، داشته باشد – اطلاعات کافی در مورد شما دارد ، این امکان را برای دستکاری شما از نظر ظاهری آسان تر می کند.

واقعیت کثیف این است که هر کسی را می توان به سادگی از طریق تاریخچه اینترنت خود شبیه به یک مظلوم دانست. به هر نظری در مورد فروم که تاکنون ترک کرده اید ، به هر سایتی که تاکنون بازدید کرده اید ، فکر کنید. هر نظری که حذف کرده اید …

پیام حذف شد

چه کسی می خواهد همه آنچه را که تاکنون انجام داده اند ثبت شود؟ هر سخنی که برای استفاده در برابر شما استفاده می شود چه موقع و در صورت نیاز ممکن است؟ اگر چنین اتفاقی در زندگی روزمره ما رخ دهد ، عواقب آن را تصور کنید. همه چیزهایی که تاکنون گفته ایم و یا انجام داده ایم ، در یک پوشه ذخیره می شود ، فقط منتظر میمانیم که علیه ما استفاده شود یا ما را شوم تر رنگ کند.

حصار در حیاط جلوی شما ، قفل های موجود در درب اتاق خواب شما ، پرده های روی پنجره های شما – اینها همه تلاش برای محافظت از حریم خصوصی شما ، فضای شخصی شما است. بنابراین چرا شما همان محافظت آنلاین را نمی خواهید?

این در مورد تروریست ها نیست که سعی می کنند نقشه بمب را مخفی کنند. این مربوط به افراد عادی و روزمره ای است که نمی خواهند همه چیزهای مهم زندگی خود را در دامنه عمومی ذخیره کنند.

کاری که انجام می دهید کار شماست

مشکل وضعیت کنونی نظارت این است که در حال تحول است. اگر مردم از خواب بیدار نشوند و درک کنند که چگونه آزادی های مدنی آنها به طور آشکار نقض می شود ، اوضاع بدتر می شود.

این فقط به کوکی هایی تبدیل می شود که وب سایت هایی را که بازدید می کنید یا عوامل NSA که گزارش های صوتی مکالمات تلفنی شما را تالیف می کنند ، ردیابی می شوند. در حال تبدیل شدن به آینده ای تاریک و ناگوار است که ما مجبور می شویم با یک عادی بودن مطابقت داشته باشیم.

این مسئله برای ما مهم است و ما از دیدن افرادی که ادعا می کنند نسبت به یکی از بزرگترین موضوعات پیش روی ما بی تفاوت هستند ، بیمار و خسته ایم..

حریم خصوصی یک حق اساسی است. وقتی به این موضوع رسیدگی کرد ، هر کس می گوید هیچ چیزی برای پنهان کردن ندارد ، دروغگو یا نادرست است.

آنچه شما به صورت آنلاین انجام می دهید ، کار خود شما است ، نه ما ، نه شرکتی که شلوار جین خود را از آن خریداری کرده اید ، و مطمئناً دولت شما نیست.

تصویر برجسته: “دفتر مرکزی NSA” از طریق ویکی مشترک
کاربر غمگین مک: Tim Gouw / Unsplash

5 دلیل اینکه چرا باید به حریم شخصی خود اهمیت دهید
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.