6 ویژگی که در واقع در آیفون های خود می خواهیم

ویژگی های حریم خصوصی آیفون.

تلفن های جدید هیجان انگیز هستند. آنها ویژگی های جدیدی را به ارمغان می آورند ، ویژگی های موجود را قوی تر می کنند و ما را از خرج کردن دستمزد نیم ماه برای صفحه ای که در آن دوازده ماه آینده خیره می شویم هیجان زده می کنیم - قبل از اینکه خراب شود یا باتری از بین برود.

حریم خصوصی هنگام انتخاب تلفن اهمیت فوق العاده ای دارد. بسیار مهم است که یک تلفن چه اطلاعاتی را جمع می کند و چه کسی می تواند آن را ببیند.

اعلام iOS 11 پیشرفتهای قابل توجهی در خصوص حفظ حریم خصوصی به همراه داشت. اکنون می توانید دسترسی یک برنامه به موقعیت مکانی خود را فقط به "در حالی که از برنامه استفاده می کنید" محدود کنید و هر برنامه ای که بعد از بستن صفحه از موقعیت مکانی شما استفاده کند ، توسط یک نوار هشدار آبی در بالای تلفن شرمنده خواهد شد.

صفری نیز کمی بیشتر از نظر حفظ حریم خصوصی شد. در بهبود Adblockers های iOS 9 ، اکنون می توانید از ردیابی سطح سایت به طور مستقیم در منوی تنظیمات جلوگیری کنید.

iOS11 یک گام مهم در جهت صحیح است ، اما هنوز هم بسیاری از ویژگی های مورد نظر در گوشی های هوشمند ما وجود دارد.

1. نصب های متعدد برنامه

در حال حاضر ، ما با داشتن دو تلفن یا انجام هر کاری تحت همین نام و شماره ، هویت های مختلفی را در تلفن های خود حفظ می کنیم. چه عالی خواهد بود که یک برنامه را دو بار نصب کنید و یک بار با مشخصات خصوصی خود وارد شوید و یک بار دیگر با هویت حرفه ای یا هنری ما?

برخی از برنامه ها ، مانند توییتر و Gmail ، از قبل امکان تغییر حساب را به شما می دهند. اما برای آن دسته از برنامه هایی که این کار را نمی کنند ، چرا باید سیستم عامل تلفن به شکلی ایستاده باشد?

2. توانایی تشخیص گیرنده IMSI

گیرنده های IMSI ، همچنین stingrays نامیده می شوند ، دستگاه هایی هستند که عمدتاً برای انجام نظارت بر انبوه استفاده می شوند. آنها قبل از استراق سمع پیام های متنی و تماس های تلفنی شما و همچنین تعیین موقعیت مکانی تلفن شما به عنوان برج های تلفن همراه جعلی هستند و تلفن شما را برای اتصال به آنها فریب می دهند..

در حالی که قبلاً فقط برای سازمانهای نظامی و پلیس قابل دسترسی بود ، گیرندگان IMSI به طور فزاینده ای مقرون به صرفه تر شده اند.

در حالی که گیرنده های IMSI برای تشخیص چیزهای مهم نیستند ، تلفن شما برای کمک به آن بسیار زیاد است. این می تواند لیستی از برج هایی را که شما در حال حاضر به آنها متصل هستید را نشان دهد ، بعلاوه به شما امکان می دهد تا با یک لیست تهیه شده توسط اپراتور تلفن خود ، آن برج ها را مرجع کنید.

همچنین مفید خواهد بود که بتوانید از استراتژیهای متداول بکار رفته در گیرنده IMSI جلوگیری کنید - مانند پایین آوردن اتصال شما به اتصالات منسوخ 2G که رمزگذاری آنها می تواند شکست خورده باشد..

ویژگی های حریم خصوصی ما در آیفون های ما می خواهیم

3. جعل مکان

برخی از برنامه ها به ما نیاز دارند تا مکان خود را برای عملکرد موثر فراهم کنیم. اما چرا آنها باید برخلاف تقریب تقریبی تهیه شده توسط کاربر ، موقعیت مکانی دقیق GPS ما را بدانند؟ ما لازم نیست که اجازه دهید Uber دقیقاً خانه ای را که در آن قرار داریم بدانیم تا بتوانیم نقل قول کنیم.

4. لیست تماس جعلی / دوربین / میکروفون

چرا وقتی ما از دسترسی به لیست تماسهای خود (با نگاه به شما ، واتساپ) یا دوربین خودداری می کنیم ، برنامه ای را که از عملکرد خودداری می کند ، تحمل می کنیم؟ اگر گزینه سوم وجود داشته باشد برای "اشتراک خالی"؟ با استفاده از این گزینه ، ما می توانیم به برنامه اجازه دهیم که به ما دسترسی پیدا کند و به لیست مخاطبین ما دسترسی پیدا کند ، اما تمام آنچه که می شود یک لیست خالی ، صفحه سیاه از دوربین یا سکوت از میکروفون است..

برای دوربین و میکروفون ، محدود کردن دسترسی فقط به یک ساعت نیز شروع بسیار خوبی خواهد بود. به این ترتیب لازم نیست که بخاطر بسپاریم که مجدداً دسترسی را بعد از استفاده حذف کنیم.

5. سوئیچ سخت افزاری برای بلوتوث / GPS / میکروفون / دوربین

برای آن دسته از کاربران غیرپارانوئید (مثل من) بسیار خوب است که حسگرهای حساس را به طور کامل خاموش کنید. در حالی که ما انتظار چنین اقدامی خارق العاده از Apple "سخت افزار را لمس نکنید" ، چنین ویژگی از مارک دیگر حداقل می تواند برخی از کاربران آگاهانه در زمینه حفظ حریم خصوصی را بدست آورد تا تأمین کننده را تغییر دهند.

حداقل ، یک چراغ به ما بدهید که نشانگر این است که دوربین یا میکروفون در حال استفاده است!

6. دسترسی انتخابی به عکس

چرا همیشه با دسترسی به آلبوم عکس "همه یا هیچ چیز" نیست؟ چرا ما قادر به انتخاب یک یا چند تصویر از آلبوم نیستیم و فقط تصاویر را با برنامه به اشتراک می گذاریم?

UI می تواند ساده باشد: ما به برنامه "فقط مجوزهای انتخابی" اعطا می کنیم ، و هر بار که برنامه می خواهد به یک آلبوم عکس دسترسی پیدا کند ، می توانیم کدام تصویر را بخواهیم به اشتراک بگذاریم.

انتخابی و در کنترل تلفن خود باشید

حریم خصوصی به معنای پنهان کردن اطلاعات و ناشناس ماندن نیست. این بدان معناست که بتوانیم کنترل کنیم که چه اطلاعاتی را با دوستان ، برنامه ها و دستگاه خود به اشتراک بگذاریم.

ما باید کنترل کنیم که چه اطلاعاتی می تواند دستگاه ما را جمع کند ، چه کسی می تواند داده ها را ببیند و اطلاعات را در کجا قرار دهد. یک سیستم عامل خوب برای تلفن ها باید به جای استفاده از آن ، کنترل را به ما بدهد.

همچنین ، راهنمای ما در مورد امنیت موبایل را بررسی کنید.

6 ویژگی که در واقع در آیفون های خود می خواهیم
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.