9 کار را می توانید با یک سرور خانگی انجام دهید

نماد خانه اینترنت. اما بزرگتر و قرمز

اجرای سرور خود در خانه می تواند ارزان باشد و فقط به دانش اساسی خط فرمان نیاز دارد. یک لپ تاپ قدیمی را می توان بدون هیچگونه تغییر و تحول بدنی به سرور تبدیل کرد و حتی یک میز کار متوسط ​​از فروشگاه قادر به راحتی و بدون تلاش زیاد همه برنامه های زیر را اجرا کرد..

دلایل ایجاد چنین سیستمی می تواند بسیار متفاوت از شخص به فرد دیگر باشد. برخی افراد بر این باورند که رایانه ای که شما در آن صاحب ، تنظیم و از نظر جسمی در خانه خود هستید ، تنها سروری است که می توانید به طور کامل به آن اعتماد کنید ، به خصوص وقتی برای ذخیره اطلاعات حساس مانند کلیدهای رمزنگاری ، داده های شخصی یا بیت کوین استفاده می شود. بسیاری از این گزینه راحت تر از استفاده از ارائه دهنده ای مانند Dropbox هستند.

در موارد دیگر ، عملکرد نیز ممکن است مهم باشد. اگر کتابخانه موسیقی و فیلم شخصی شما برای لپ تاپ شما بسیار بزرگ است ، نگه داشتن آن در ابر می تواند به معنای رقابت با سرعت کند اینترنت باشد. قطع اینترنت در خانه ، دسترسی به فیلم های شما را نیز قطع می کند.

در اینجا چند ایده در مورد کار با سرور خانگی خود آورده شده است:

1. پرونده های شخصی را ذخیره کنید

می توانید داده های مربوط به هارد دیسک سرور را با هر کسی که می خواهید به اشتراک بگذارید. این امر می تواند راحت باشد اگر می خواهید بدون عبور از Dropbox پرونده ها را در دسترس دیگران قرار دهید. شما همچنین ممکن است این امر را فقط به رایانه های داخل شبکه خانگی خود محدود کنید ، به اشتراک گذاری پرونده ها بین اعضای خانواده آسان می کند. پیشرفت سرعت به ویژه در پرونده های بزرگ قابل توجه خواهد بود.

بعنوان جایگزین برای یک سرور با اندازه کامل ، برخی از هارد های خارجی همچنین می توانند به عنوان یک واحد ذخیره سازی متصل به شبکه عمل کنند.

مشکل
هزینه
حریم خصوصی
$ $ $

2. میزبان وب سایت شخصی

مگر اینکه میلیون ها برداشت در ماه داشته باشید یا در حاشیه جهان زندگی کنید ، هر لپ تاپ قدیمی به طور مشابه با ارائه دهنده ابری شما عمل می کند. چیزی شبیه به یک سایت وردپرس یا Jekyll برای شما هیچ هزینه ای ندارد و عملکرد خوبی دارد. این امر برای میزبانی اطلاعات مخاطب ، کلیدهای رمزگذاری و پیوندها به رسانه های اجتماعی شما بسیار عالی است. و می توانید به راحتی آن را به عنوان یک سایت پیاز نیز اجرا کنید!

مشکل
هزینه
حریم خصوصی
✱✱ $

3. از SecureDrop استفاده کنید

اگر شما نیاز دارید که پرونده ها را به طور ایمن و ناشناس بپذیرید ، به عنوان مثال در ظرفیت خود به عنوان یک روزنامه نگار ، آنگاه SecureDrop را بسیار مفید خواهید یافت. SecureDrop مانند صندوق پستی مرده در جنگل است که هر کس می تواند ناشناسانه پرونده ها را به آن اضافه کند. همچنین می توانید از SecureDrop برای برقراری ارتباط با منابع خود استفاده کنید. در حالی که استفاده از این نرم افزار در فضای ابری نیز بی خطر است ، نصب آن بر روی یک دستگاه از نظر جسمی در نزدیکی شما باعث می شود اعتماد به کسی که با آن دستکاری نکرده باشد ، آسان تر شود.

مشکل
هزینه
حریم خصوصی
✱✱✱ $

4- سرور گپ خود را داشته باشید

مسلماً ، سرویس پیام رسانی Jabber / XMPP در سالهای گذشته سهم نسبتاً خوبی از کاربران را از دست داده است ، این امر در درجه اول به دلیل عملکرد ضعیف دستگاه های تلفن همراه است. اما حقیقت این است که هیچ پروتکل پیام رسانی دیگر شرایط کلی آزمایش ، داشتن رمزنگاری ممیزی و عملکرد بدون استفاده از شخص ثالث را برآورده نمی کند. اگر نه تنها می خواهید گپ های شما رمزگذاری شوند ، بلکه ابرداده های شما نیز محافظت می شوند ، جابر راهی است که باید به آن بروید. می توان آن را از طریق سرور پیاز نیز اجرا کرد.

مشکل
هزینه
حریم خصوصی
✱✱ $

5- سرور ایمیل خود را اجرا کنید

اگر شما موفق به اجرای سرور پست الکترونیکی خود هستید ، به همان اندازه سخت طرفدار حفظ حریم خصوصی هستید. با توجه به شیوع اسپم ، دریافت ایمیل از سرور خود پذیرفته شده بسیار دشوار است. پیکربندی صحیح پروتکل های رمزگذاری نیز کار آسانی نیست. به شما متوقف می شود!

مشکل
هزینه
حریم خصوصی
✱✱✱✱✱ $ $ $

6. VPN خود را بسازید

یک VPN خانگی عمدتاً با یک ارائه دهنده VPN تجاری متفاوت است زیرا تنها یک سرور واحد وجود دارد: خانه شما. داشتن VPN شخصی به شما امکان می دهد از هر کجا که هستید ایمن در وب گشت و گذار کنید – به شرط اینکه به ISP خانگی خود اعتماد کنید. با این حال ، ترافیک شما با هیچ کس دیگری مخلوط نخواهد شد ، به این معنی که برخی از مزیت های حفظ حریم خصوصی یک VPN تجاری در آنجا نیست. همچنین یک رابط کاربری (UI) و برنامه ها را برای همه دستگاه های خود از دست نخواهید داد ، اما یک VPN خانگی می تواند به شما کمک کند از راه دور به پرونده های شخصی و دستگاه های IoT خود ایمن دسترسی داشته باشید.

مشکل
هزینه
حریم خصوصی
✱✱✱ $

7. یک گره Tor را اجرا کنید

بسته به تمایل شما برای مشارکت در شبکه Tor و قانونی بودن آن در صلاحیت خانه شما ، ممکن است گره Tor خود را به عنوان رله یا گره خروجی پیکربندی کنید. اگر این یک گره خروج است ، به دیگران اجازه می دهید از شبکه خانگی خود برای مرور اینترنت استفاده کنند تا گویا خودشان باشد. این به آنها کمک می کند ناشناس باشند. اگر این فقط یک رله باشد ، شما پهنای باند خود را به شبکه اهدا می کنید ، اما تمام ترافیک داخل و خارج از خانه شما رمزگذاری می شود.

مشکل
هزینه
حریم خصوصی
$ $ $

8- گره بیت کوین را تنظیم کنید

اگر صاحب بیت کوین هستید و نگران این هستید که قوانین بیت کوین را رعایت کنید ، می توانید گره بیت کوین را تنظیم کنید. به این ترتیب ، بدون اینکه به دیگران اعتماد کنید ، می توانید تعداد بیت کوین را بررسی کنید و همه آنها توسط صاحبان حقوقی آنها هزینه شود. اگر بیت کوین را به عنوان پرداخت دریافت می کنید ، می توانید از گره خود استفاده کنید تا تأیید کنید که وجوه وارد کیف پول شما شده اند. اجرا کردن پشت تور نیز بسیار آسان است.

مشکل
هزینه
حریم خصوصی
$ $

9- یک گره رعد و برق را اجرا کنید

اگر مرتباً پرداخت های بیت کوین کوچک را دریافت کرده و دریافت می کنید ، یک گره لایتنینگ به شما کمک می کند تا سرعت آنها را به میزان قابل توجهی افزایش داده و هزینه آنها را کاهش دهید. برای اجرای یک گره لایتنینگ به یک گره بیت کوین نیز نیاز دارید اما ظرفیت ذخیره سازی یا محاسبات اضافی آن نیز بسیار کمی است. مانند بسیاری از خدمات دیگر ، شما همچنین می توانید این گره را در پشت Tor اجرا کنید.

مشکل
هزینه
حریم خصوصی
$

سرور خانگی روشی جالب برای یادگیری درباره اینترنت است

گرفتن سرور خانگی می تواند یک تجربه یادگیری عالی باشد. با نصب یک سیستم عامل جدید بر روی رایانه قدیمی خود ، یادگیری نحوه استفاده از خط فرمان و پیکربندی سرورها ، فایل های پیکربندی و نرم افزار ، خواهید دید که چگونه اینترنت کار می کند ، برخی اصول مربوط به حریم شخصی و عدم تمرکز را حفظ می کند و به طور کلی فقط نشان می دهد چقدر بدی.

9 کار را می توانید با یک سرور خانگی انجام دهید
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.