نحوه استفاده از کیف پول های چند منظوره Bitcoin

[ware_item id=33][/ware_item]

کیف پول های چند منظوره بیت کوین و نحوه استفاده از آنها


بیت کوین به طور کلی فقط می تواند توسط مالک آن هزینه شود که از طریق هش کلید عمومی آنها ، به عنوان مثال ، آدرس بیت کوین آنها مشخص شود. پروتکل بیت کوین به انواع مختلفی از قوانین اجازه می دهد تا دقیقاً مشخص کنند که کلیدهای رمزنگاری کدام کنترل را روی یک حساب دارند.

محبوب ترین انواع حساب های غیر استاندارد بیت کوین ، حساب های چند منظوره (multisig) هستند. این آدرس ها که به جای 3 از 3 شروع می شوند ، فقط از سال 2012 یعنی سه سال پس از آغاز بیت کوین است.

قابلیت های اساسی یک کیف پول چند منظوره

هنگام ایجاد کیف پول چندرسانه ای ، می توانید تعداد امضاها را در کل تعیین کنید ، و برای انجام معامله به چه تعداد از آنها نیاز دارید..

نوع معمول ترین نوع کیف پول یک کیف پول 2 از 3 است ، به این معنی که در کل سه امضا وجود دارد ، که دو مورد برای امضای معامله لازم است..

در عمل ، این عملکرد شبیه به حساب های بانکی است که به چندین امضا کننده احتیاج دارند. اما از آنجا که Blockchain نه بر روی اعتماد ساخته شده است ، بلکه بر روی رمزنگاری و اجماع ساخته شده ، تقلب غیرممکن است و هیچ حزب مرکزی نمی تواند خودسرانه وجوه شما را تصرف کند.

در اینجا 4 بار وجود دارد که 2 از 3 کیف پول چند منظوره می توانند مفید باشند:

نحوه استفاده از کیف پول های چندکاره به عنوان احراز هویت دو عاملی

1. نحوه استفاده از کیف پول های چندرسانه ای به عنوان احراز هویت دو عاملی

احراز هویت دو عاملی (2FA) برای کیف پول های بیت کوین رایج نیست اما برای حساب های آنلاین مانند ایمیل یا ذخیره ابری بسیار توصیه می شود. با داشتن کیف پول چند چهره ، احراز هویت دو عاملی نیز می تواند برای کیف پول های بیت کوین امکان پذیر شود.

برپایی:

 • کیف پول 1: رایانه شما (بدون نسخه پشتیبان)
 • کیف پول 2: سرویس آنلاین 2FA
 • کیف پول 3: کیف پول کاغذی در گاوصندوق شما

چگونه انجامش بدهیم:

هر بار که از طریق رایانه یا تلفن خود معامله را شروع کنید ، معامله باید توسط سرویس آنلاین امضا شود. قبل از اینکه حسابتان را غیرفعال کنید ، از شما درخواست می کنند که یک کد تأیید اعتبار دو عاملی را وارد کنید.

کد 2FA می تواند در تلفن شما ایجاد شود ، از طریق پیام متنی برای شما ارسال شود یا حتی از یک دستگاه سخت افزاری تهیه شود. آنها همچنین می توانند محدودیت های معامله را به حساب شما تحمیل کنند یا احتیاج به تأیید اعتبار متفاوت برای انتقال های مختلف دارند.

اشکالاتی:

اگر سرویس 2FA آفلاین یا DDoSed شود ، وجوه شما در دسترس نخواهد بود تا زمانی که بتوانید کیف پول کاغذی را در گاوصندوق خود بیابید. اگر شخصی دستگاه شما را داشته باشد و به کیف پول کاغذی شما دسترسی داشته باشد ، می تواند سرویس 2FA را به طور کامل دور کند.

چگونه می توان از کیف پول های چندرسانه ای برای امنیت بهتر استفاده کرد

2. نحوه استفاده از کیف پول های چندرسانه ای برای امنیت بهتر

اگر می ترسید رایانه یا تلفن هوشمند شما هک شود ، می توانید از یک کیف پول چند نفره از 2 برای 3 استفاده کنید تا امنیت خود را افزایش دهید.

برپایی:

 • کیف پول 1: کیف پول تلفن همراه در تلفن شما (بدون نسخه پشتیبان)
 • کیف پول 2: کیف پول روی رایانه (بدون نسخه پشتیبان)
 • کیف پول 3: کیف پول کاغذی در یک مکان جداگانه

توجه داشته باشید: ما از کیف پول خود نسخه پشتیبان تهیه نمی کنیم زیرا نمی خواهیم نگران باشیم که آنها به این طریق به خطر بیفتند.

چگونه انجامش بدهیم:

هر بار که می خواهید معامله کنید ، باید معامله را با یک دستگاه آغاز کنید (به عنوان مثال با اسکن کد QR در تلفن خود) ، سپس معامله را در دستگاه دیگر خود مرور و تأیید کنید..

انجام معامله تنها با یک دستگاه امکان پذیر نیست ، بنابراین اگر تلفن یا رایانه شما هک شده است ، شما Bitcoin خود را از دست نخواهید داد. اگر کامپیوتر یا تلفن خود را گم کرده یا شکسته اید ، می توانید سکه های خود را با کیف پول کاغذ و کیف پول دیگری که هنوز در اختیار دارید بازیابی کنید. اگر کیف پول کاغذ دزدیده شود ، سارق به سکه های شما دسترسی نمی یابد (به دلیل نیاز به multisig).

اشکالاتی:

اگر هم کامپیوتر و هم تلفن شما به طور همزمان خراب شوند ، Bitcoin خود را گم می کنید. ممکن است با ایجاد پشتیبان از کیف پول های دیجیتال خود ، خود را برای این کار آماده کنید ، در این صورت باید در نحوه تهیه نسخه پشتیبان از آنها مراقب باشید. اگر مطمئن هستید که آنها بی خطر هستند ، دو دانه پشتیبان را در همان مکان قرار دهید!

نحوه استفاده از کیف پول های چندرسانه ای به عنوان سرویس سپردن

3. نحوه استفاده از کیف پول های چندرسانه ای به عنوان سرویس سپردن

تصور کنید آلیس می خواهد از طریق اینترنت چیزهایی را از باب بخرد ، اما او قبلاً هرگز باب را ملاقات نکرده است و مطمئن نیست که آیا می تواند به او اعتماد کند. آلیس نمی خواهد ابتدا پول را بفرستد ، و باب نمی خواهد ابتدا کالا را ارسال کند. برای حل مسئله و اجازه تجارت با آلیس و باب ، آنها می توانند با یک سپردن شخص ثالث ، کیف پول چندرسانه ای ایجاد کنند ، اما.

برپایی:

 • کیف پول 1: آلیس در تلفن یا رایانه خود (با تهیه نسخه پشتیبان)
 • کیف پول 2: باب در تلفن یا رایانه خود (با تهیه نسخه پشتیبان)
 • کیف پول 3: تلفن بر روی تلفن یا رایانه خود (با پشتیبان)

چگونه انجامش بدهیم:

اما می تواند یک شخص یا شرکت باشد. آلیس و باب لازم نیست با پول و کالاهای خود به ایما اعتماد کنند ، اما باید به او اعتماد کنند تا با سایر شرکت کنندگان تبانی نکند. هر سه یک کیف پول چند نفره از 2 نفر را ایجاد می کنند و آلیس بودجه خود را به آدرس تازه ایجاد شده می فرستد.

باب اکنون می تواند ببیند که آلیس پرداخت را انجام داده است. او دیگر نمی تواند پس از حمل کالا کالا را پس انداز کند ، زیرا تنها یکی از سه امضاء مورد نیاز خود را دارد.

بعد از اینکه کالاها کالا را حمل کردند و آنها به همراه آلیس وارد شدند ، آلیس و باب می توانند پول را به باب ارسال کنند. اگر همه چیز خوب پیش برود ، به هیچ وجه امضای Emma لازم نیست ، زیرا امضاهای آلیس و باب برای تکمیل معامله کافی هستند. یک کیف پول چند نفره 2 از 3 ، ارائه خدمات آن را برای Emma بسیار آسان و ارزان می کند (برخلاف راه حل های سنتی ، مبتنی بر بانکداری).

فقط اگر چیزی پیش نیاید ، ایما قدم می گذارد و داوری می کند. او می تواند با یکی از طرفین کنار بیاید و یا در توافق با یکی از شرکت کنندگان بودجه را تقسیم کند. اما خانم نمی تواند خودش پول را بدست آورد ، زیرا برای انجام هرگونه انتقال ، نیاز به امضای باب یا آلیس دارد.

اشکالاتی:

خدمات Escrow در شرایطی مفید است که شرکت کنندگان به هیچ وجه نمی توانند به یکدیگر اعتماد کنند ، مانند وقتی که همه شرکت کنندگان ناشناس هستند. با این حال ، اطمینان از این که آلیس و اما با یکدیگر یا حتی یک فرد تبانی نمی کنند ، کار ساده ای نیست. آلیس یا باب نیز هنوز هم می توانند برای رشوه دادن اما تلاش کنند.

نحوه تأمین بودجه شرکت با استفاده از کیف پولهای چندرسانه ای

4- نحوه تأمین بودجه شرکت با استفاده از کیف پولهای چندرسانه ای

شرکتی که با بیت کوین کار می کند ممکن است در تهیه یک کیف پول سنتی تک امضا سنتی ، سختی برای تأمین اعتبار خود داشته باشد. چه کسی باید کلید کیف پول را داشته باشد و چه کسی باید پرداخت را آماده کند?

اگر کلیدها بیش از حد بین امضاهای مختلف مختلف تکرار شوند ، خطر هک شدن یا سرقت کلیدها وجود دارد. اگر تعداد کمی از افراد به بودجه دسترسی داشته باشند ، ممکن است بعد از تصادف غیر قابل دسترسی شوند.

برپایی:

 • کیف پول 1: مدیر عامل شرکت (بدون نسخه پشتیبان)
 • کیف پول 2: حسابدار (بدون نسخه پشتیبان)
 • کیف پول 3: کیف پول کاغذی در گاوصندوق که توسط تابلو نگهداری می شود

چگونه انجامش بدهیم:

در این مجموعه ، نه مدیرعامل و نه حسابدار نمی توانند با پول شرکت فرار کنند. اما حسابدار هنوز می تواند پرداخت ، امضاء و ارسال حساب های مدیرعامل را که با اضافه کردن امضای خود تأیید می کند ، تهیه ، امضا و ارسال کند. اگر حسابدار یا مدیرعامل ناپدید شده یا دستگاه خود را گم کرده باشد ، می توانند با توضیح خود در هیئت مدیره برای دریافت کیف پول کاغذی مجدداً به صندوق های شرکت دسترسی پیدا کنند..

اشکالاتی:

مدیر عامل و حسابدار ممکن است هنوز هم با یکدیگر تبانی کنند و با وجوه شرکت فرار کنند. اما اگر اینگونه نباشند ، بهتر است از همان خودرو یا هواپیما استفاده نکنند. اگر هر دو کلید آنها از بین برود یا در اختیار اشخاص ثالث قرار گیرد ، وجوه از بین می رود.

چرا از کیف پولهای چند منظوره بیشتر استفاده نمی شود?

کیف پول های چندرسانه ای نسبتاً گران هستند و تعداد کمی از کیف پول ها از این قابلیت برخوردار هستند. از آنجا که هر معامله حاوی امضاهای متعدد است ، آنها همچنین به مراتب پرهزینه تر برای ذخیره سازی در Blockchain هستند ، و نصب های multisig را در زندگی روزمره خود کمتر جذاب می کند.

همچنین ، بیت کوین هنوز به اندازه کافی در موقعیت هایی که واقعاً از یک کیف پول چندرسانه ای مانند تجارت بین المللی یا صندوق های رمزپرداختی که به سپردن پول احتیاج دارند ، استفاده نمی شود ، به اندازه کافی استفاده می شود..

قالب جدید معاملات بیت کوین ، معروف به "Segwit" ، داده های امضا را به صورت متفاوتی کنترل می کند تا امکان چندرسانه ای ارزانتر را فراهم کند ، اما هنوز چند کیف پول از آن پشتیبانی می کنند.

با این حال ، شما می توانید از Electrum Wallet برای استفاده از معاملات چندگانه ارزان قیمت Segwit استفاده کنید.

نحوه استفاده از کیف پول های چند منظوره Bitcoin
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

95 − 92 =

map