DNS چگونه کار می کند؟

[ware_item id=33][/ware_item]

DNS به چه معنی است؟


سیستم نام دامنه (DNS) به عنوان فهرست تلفن اینترنت عمل می کند. به جای شماره تلفن ها ، رایانه ها با استفاده از آدرس های عددی به نام آدرس های IP که شبیه به 192.168.1.1 هستند ارتباط برقرار می کنند.

اعداد برای رایانه ها خوب است ، اما انسانها در یادآوری آنها وحشتناک هستند. تصور کنید که برای رسیدن به Google باید بدانید که باید 172.217.24.196 را وارد کنید. و این فقط یک سایت است - میلیون ها نفر دیگر در اینترنت وجود دارد! برای یادآوری همه آنها به یک حافظه عالی یا یک نوت بوک عظیم و صبر وحشتناک نیاز دارید. آیا شماره تلفنهای دوستان خود را به خاطر دارید؟?

DNS مسئله حافظه را حل می کند زیرا راهی را برای رایانه فراهم می کند تا نامی قابل خواندن از انسان (مانند www.expressvpn.com) را بپذیرد و آن را به آدرس IP تبدیل کند..

تا کنون بسیار خوب است ، اما در اینجا جا افتاده است: برای اینکه بدانید آدرس IP با چه نامی همراه است ، باید از سرور DNS بپرسید. به طور پیش فرض ، شما به احتمال زیاد از سرورهای DNS ارائه دهنده خدمات اینترنت خود استفاده می کنید ، بنابراین از سرور DNS آنها می خواهید تا آدرس IP را برای شما پیدا کنند.

مشکل این است که برای یافتن آدرس IP مورد نظر خود ، باید به ISP خود بگویید که می خواهید با چه کسی صحبت کنید. بنابراین حتی اگر آنها نتوانند آنچه را به آن سایت می فرستید و از آن سایت دیدن کنند ، آنها می دانند کدام سایتهایی را امتحان کرده اید یا می خواهید از آنها بازدید کنید ، زیرا آدرس IP آن سایت را جستجو کرده اید.

چه DNS به ISP ها اجازه می دهد هنگام مراجعه به وب سایت مشاهده کنند?

به DNS مانند فراخوانی سوالات راهنمای دایرکتوری فکر کنید (فرض می کنیم که این هنوز یک چیز است!؟). اپراتور از شما سؤال می کند که به دنبال چه کسی هستید و آنها شماره تلفن آن شخص را به شما ارائه می دهند. اگر نام آنها را نیاورید ، بدیهی است که آنها نمی توانند آن شماره تلفن را جستجو کنند.

اما این همه چیز نیست؛ شرکت تلفن همچنین فوق داده های زیر را نیز می شناسد:

  • با چه کسی می خواهید تماس بگیرید (زیرا به آنها گفتید)
  • چه زمانی درخواست را انجام دادید
  • به احتمال زیاد شماره تلفن خود را و از کجا تماس گرفته اید

درمجموع ، آنها می توانند بگویند: "شخصی با شماره تلفن xxx در ساعت 18:05 بعد از ظهر 18 سپتامبر 2017 با او تماس گرفت و شماره تلفن جان اسمیت را درخواست کرد". این اطلاعات کاملاً زیادی درباره شما است.

نکته بدتر این است که شخص ثالث می تواند فرض کند که اگر برای جستجوی شماره جان اسمیت تماس بگیرید ، می خواهید با جان جان اسمیت گفتگو کنید - و کاملاً ممکن است که وی ممکن است شخصی باشد که مورد علاقه کسی باشد. در حال جاسوسی شماست.

اما چگونه سوالات دایرکتوری مربوط به سناریوی مبتنی بر اینترنت است؟ اگر می خواهید به www.expressvpn.com مراجعه کنید ، موارد زیر رخ می دهد:

  • URL را در مرورگر خود تایپ کنید
  • رایانه شما برای درخواست آدرس IP درخواستی را به سرور DNS شما ارسال می کند
  • سرور DNS آدرس IP را پیدا کرده و آن را به رایانه شما بازمی گرداند

سرور DNS می تواند ببیند که رایانه ای به آدرس IP 192.168.1.1 در تاریخ 18:07 در تاریخ 18 سپتامبر 2017 ، آدرس IP را برای www.expressvpn.com جستجو کرد.

تنها دلیلی که رایانه شما سعی در جستجوی آن نام دارد در صورتی که می خواهید به آن وصل شوید. بنابراین ، بسیار شبیه به قیاس شماره تلفن ، می توان فرض کرد که این وب سایتی است که می خواهید از آن بازدید کنید.

از ترافیک DNS خود با ExpressVPN محافظت کنید

خبر خوب این است که وقتی با ExpressVPN وصل می شوید ، سرورهای ما به همه درخواستهای DNS شما رسیدگی می کنند - نه ISP شما..

در حقیقت ، زیرا ExpressVPN ترافیک شما را تضمین می کند ، ISP شما حتی نمی تواند به شما بفهماند که آیا درخواست DNS می کنید. ما هرگز درخواستهای DNS را وارد نمی کنیم و وقتی اسمی را از طرف شما جستجو می کنیم ، همه سرورهای DNS دیگر می توانند آدرس سرور ما را ببینند. آنها هرگز نمی توانند شما را ببینند.

از آنجا که هر کس در یک سرور یک سرور DNS مشابه شما دارد ، همه درخواست ها از یک منبع واحد تهیه می شوند و درخواست های شما را با همه افراد دیگر در هم می آمیزند. حتی اگر کسی به ترافیک DNS علاقه مند باشد ، نمی تواند هیچ کاربر خاصی را جدا کند.

بیایید دوباره سناریوی استعلام دایرکتوری را اجرا کنیم ، اما این بار برای یک کاربر امن با ExpressVPN:

  • www.expressvpn.com را در مرورگر خود تایپ کنید
  • جستجوی DNS به یک سرور ExpressVPN DNS می رود
  • ISP شما نمی تواند آن را ببیند یا حتی آن را به عنوان ترافیک DNS معرفی کند
  • سرور DNS ما درخواست را از طرف شما انجام می دهد

آنچه به نظر می رسد سرور DNS دیگر این است: یک سرور ExpressVPN در 7:09 بعد از ظهر 18 سپتامبر 2017 آدرس www.expressvpn.com را درخواست کرد. به طور خلاصه ، چیزی درمورد چه کسی این درخواست را نمی گوید ، و به این ترتیب حریم خصوصی شما امن است.

DNS چگونه کار می کند؟
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.