نشت DNS چیست؟

نشت DNS چیست؟

در یک وبلاگ قبلی ، ما درمورد اینکه DNS چیست ، چگونه کار می کند و چرا می تواند اطلاعات بیشتری را از آنچه انتظار دارید ارائه دهد ، صحبت کردیم..

در این پست ، نگاهی عمیق تر خواهیم داشت که ISP می تواند ببیند و چگونه ExpressVPN می تواند از حریم شخصی شما محافظت کند.

به بیان ساده تر ، هنگامی که اتصال VPN شما یا بعضی از اطلاعات مربوط به درخواست DNS شما را به شخص ثالث نشان می دهد ، یک نشت DNS رخ می دهد. نشت DNS بیشتر به دو شکل صورت می گیرد:

  • درخواستهای DNS شما به سروری ارسال می شود که توسط ارائه دهنده VPN میزبان آن نباشد
  • درخواستهای DNS شما بدون رمزگذاری ارسال می شود ، از طریق تونل VPN

هنگامی که یک نشت رخ می دهد ، به طور معمول سایتهایی را مرور می کنید که معتقدند این کار را به صورت خصوصی انجام می دهید ، اما در واقع ، ISP شما (یا برخی شخص ثالث جاسوسی دیگر) می تواند هر وب سایتی را که بازدید می کنید مشاهده کند. نشت به ویژه اکنون بسیار ترسناک است که در بسیاری از کشورها ISP ها برای ورود و ثبت برخی ترافیک موظف هستند و ISP های ایالات متحده حتی می توانند داده های اینترنتی شما را بصورت قانونی بفروشند.

با این وجود مسئله ای که مهمتر از همه قابل توجه است این است که شما ممکن است سایت هایی را بازدید کرده باشید یا به جستجوی مطالبی بپردازید که در غیر این صورت نمی توانید با این عقیده که VPN شما از تاریخ اینترنت شما محافظت می کند.

چگونه نشت DNS رخ می دهد?

نشت DNS به دلایل گسترده ای ممکن است رخ دهد ، اما به طور گسترده آنها در سه دسته قرار می گیرند:

ارائه دهنده VPN از DNS محافظت نمی کند

VPN شما از درخواست DNS شما محافظت نمی کند ، که تقریباً مطمئناً به معنای ارسال آنها به شخص ثالث است.

محافظت DNS ارائه دهنده VPN قوی نیست

ایجاد محافظت مناسب در برابر نشت DNS آسان یا ارزان نیست و با طیف وسیعی از مشکلات فنی دشوار همراه است.

VPN درخواستهای DNS شما را قطع و در معرض آن قرار می دهد

VPN شما به شما اطلاع نمی دهد یا از شما در برابر اتصالات افتاده محافظت نمی کند ، به این معنی که رایانه شما شروع به استفاده از سرورهای DNS ISP شما می کند و هر کاری را که می خواهید در آن زمان انجام دهید.

چگونه ExpressVPN را برای نشت DNS آزمایش می کند?

ExpressVPN یک ابزار تست نشت دارد که با درخواست از مرورگر شما درخواست DNS را به یک وب سایت متعلق به ExpressVPN انجام می دهد.

تست نشت ExpressVPN DNS

  1. ابزار تست نشت درخواست می کند که مرورگر شما از صفحات تصادفی (از نظر فنی ، زیر دامنه) سایت ExpressVPN بازدید کند
  2. مرورگر درخواست DNS را برای این سایت ها انجام می دهد

همانطور که ExpressVPN صاحب نام سایت هاست ، درخواست DNS تضمین می شود که به سرور DNS ما و در نتیجه ابزار تست نشت ما بیایند. اگر ابزار تست نشت فقط IP های سرور ExpressVPN را در درخواست DNS می بیند ، دیگر نشتی ندارید. با این حال ، اگر درخواستی از ISP شما وجود داشته باشد ، می توانیم این موضوع را فوراً به صورت نشتی به شما گزارش کنیم.

برای محافظت در برابر یک شخص در وسط ، نام سایت به صورت تصادفی انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که همیشه درخواست های DNS به سرور ExpressVPN DNS مراجعه می کنند و نه یک سرور شخص ثالث که جواب را ذخیره کرده است..

ExpressVPN نتایج آزمایش نشت را ضبط نمی کند. ما فقط آن را به عنوان خدماتی برای آرامش ذهن شما ارائه می دهیم.

همیشه از VPN قابل اعتماد برای جلوگیری از نشت DNS استفاده کنید

برای اینکه خود را در برابر DNS Leaks ایمن کنید ، از یک سرویس VPN باکیفیت استفاده کنید که برای جلوگیری از شایع ترین علل نشت DNS در وهله اول ، اقدامات فعالی را انجام خواهد داد..

با ExpressVPN ، شما در برابر نشت DNS محافظت می شوید زیرا برنامه ما درخواستهای DNS را به سایر سرورهای DNS غیر از خود ما مسدود می کند. ما همچنین اطمینان می دهیم که تمام درخواستهای DNS شما از طریق تونل VPN رمزگذاری و ارسال می شوند.

وقتی برنامه ExpressVPN می گوید شما محافظت شده اید ، می توانید از این امر اطمینان داشته باشید درخواستهای DNS شما فاقد فاجعه است به ISP شما.

نشت DNS چیست؟
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.