در یک پیروزی برای مدافعان حریم خصوصی ، DuckDuckGo می تواند موتور جستجوی پیش فرض شما در اتحادیه اروپا باشد

آرم Android پرچم DuchDuckGo را تکان می دهد.

کاربران جدید اندرویدی در اتحادیه اروپا از تصمیم ضد انحصاری که اتحادیه اروپا سال گذشته صادر کرده ، بهره مند می شوند.

از ماه مارس به کاربران این امکان را می دهد که هنگام ثبت نام و راه‌اندازی یک دستگاه اندرویدی ، بین چهار موتور جستجو انتخاب کنند. هر زمان که جستجو را در Chrome یا کادر جستجوی خانه Android شروع کنید ، به سایت پیش فرض آنها تبدیل می شود. برنامه اختصاصی ارائه دهنده جستجوی پیش فرض نیز در دستگاه های فردی نصب خواهد شد.

Google گزینه ای باقی خواهد ماند ، اما کاربران مجبورند صریحاً ترجیح خود را برای ادامه تنظیم تنظیم پیش فرض اعلام کنند.

موتور جستجوی آگاهانه درباره حفظ حریم خصوصی DuckDuckGo برنده یک فرآیند مناقصه رقابتی شد تا به عنوان مکررترین گزینه در کشورهای اتحادیه اروپا نشان داده شود. این بدان معنی نیست که به طور خودکار محبوب ترین موتور جستجو در بین دستگاه های Android در اتحادیه اروپا خواهد شد ، اما این یک تقویت قوی برای تصویر شرکت و دید کلی آن است.

چرا Google مجبور است از ترجیح کاربران از کاربران بخواهد?

حكم حاكم تنظیم كنندگان مقررات ضد انحصاری اتحادیه اروپا در ژوئیه 2018 جریمه الفبای (شركت مادر Google) را تقریباً 5 میلیارد دلار جریمه كرد ، با بیان اینكه: "گوگل از اندروید به عنوان وسیله نقلیه برای سیمان كردن تسلط موتور جستجوی خود استفاده كرده است. . . [و] مصرف کنندگان اروپایی را از مزایای رقابت مؤثر منکر کرد "، و این عمل را طبق قانون اتحادیه اروپا غیرقانونی دانست.

به طور خاص ، قانونگذاران اتحادیه اروپا خاطرنشان كردند كه الفبای شركا باعث شد كه در صورت تمایل برای دسترسی به فروشگاه Play ، برنامه های Google از جمله جستجو و Chrome را از قبل نصب كنند..

این افزوده است كه پرداختهای گزارش شده به برخی از تولیدكنندگان و اپراتورهای شبکه تلفن همراه برای استفاده انحصاری از برنامه های Google و همچنین جلوگیری از اجرای برخی نسخه های جایگزین Android با خلاف مقررات ضد انحصاری.

بعد از این چه خواهد شد?

کاربران اندرویدی همیشه توانایی انتخاب موتور جستجوی پیش فرض به غیر از Google را داشته اند ، اما این گزینه آنقدر در داخل منوی تنظیمات دفن شده است که شاید بیشتر کاربران حتی نمی دانسته اند که در کنترل آنها باشد..

سیستم جدید کاربران را به طور جدی کنترل می کند ، زیرا در هنگام راه اندازی مجبور به انتخاب اولویت موتور جستجو می شوند. گزینه ها برای هر کشور در اتحادیه اروپا متفاوت است ، زیرا معیارهای انتخاب به یک سیستم حراج گره خورده است.

هر ارائه دهنده به Google نشان داده است که مایل است هر بار که انتخاب شده است ، به شرکت پرداخت کند. سه ارائه دهنده برتر انتخاب شده و در اختیار کاربران قرار می گیرند که گوگل در این لیست قرار دارد. با این حال ، شرکت انتخاب شده فقط مبلغ پیشنهادی با پیشنهاد چهارم بالاتر را پرداخت می کند و نه قیمت خود را.

این عمل در ماه مارس اجرا می شود ، اما پیشنهادات حراج هر چهار ماه یکبار بررسی می شود.

این تقسیم کشور به کشور است:

کشور

گزینه های جستجو

اتریش DuckDuckGo ، GMX ، Info.com
بلژیک DuckDuckGo ، Info.com ، Qwant
بلغارستان DuckDuckGo ، Info.com ، PrivacyWall
کرواسی DuckDuckGo ، Info.com ، PrivacyWall
جمهوری چک DuckDuckGo ، Info.com ، Seznam
دانمارک DuckDuckGo ، Givero ، Info.com
استونی DuckDuckGo ، Info.com ، Yandex
فنلاند DuckDuckGo ، Info.com ، Yandex
فرانسه DuckDuckGo ، Info.com ، Qwant
آلمان DuckDuckGo ، GMX ، Info.com
یونان DuckDuckGo ، Info.com ، Qwant
مجارستان DuckDuckGo ، Info.com ، PrivacyWall
ایسلند DuckDuckGo ، Info.com ، PrivacyWall
ایرلند DuckDuckGo ، Info.com ، PrivacyWall
ایتالیا DuckDuckGo ، Info.com ، Qwant
لتونی DuckDuckGo ، Info.com ، Yandex
لیختن اشتاین DuckDuckGo ، Info.com ، Qwant
لیتوانی DuckDuckGo ، Info.com ، Yandex
لوکزامبورگ DuckDuckGo ، Info.com ، Qwant
مالت DuckDuckGo ، Info.com ، PrivacyWall
هلند DuckDuckGo ، GMX ، Info.com
نروژ DuckDuckGo ، Info.com ، PrivacyWall
لهستان DuckDuckGo ، Info.com ، Yandex
کشور پرتغال DuckDuckGo ، Info.com ، Qwant
جمهوری قبرس DuckDuckGo ، Info.com ، PrivacyWall
رومانی DuckDuckGo ، Info.com ، PrivacyWall
اسلواکی DuckDuckGo ، Info.com ، Seznam
اسلوونی DuckDuckGo ، Info.com ، PrivacyWall
اسپانیا DuckDuckGo ، Info.com ، Qwant
سوئد DuckDuckGo ، Info.com ، PrivacyWall
انگلستان بینگ ، DuckDuckGo ، Info.com

DuckDuckGo برای همه کشورها جز بریتانیا ، جایی که بینگ مایکروسافت بالاترین پیشنهاد را داشت ، بر گزینه ها حاکم است. این ممکن است به دلیل درآمد بیشتری باشد که تبلیغات جستجو در انگلستان در مقایسه با کشورهایی مانند لتونی و کرواسی به ناچار دست به دست می شود..

هنگامی که الفبای اولین بار قصد خود را برای حراج گزینه های ارائه دهنده جستجو برای اندروید اعلام کرد ، این تصمیم به شدت توسط گابریل وینبرگ مدیرعامل DuckDuckGo مورد انتقاد قرار گرفت ، گفت که گوگل به سود رقابت ادامه خواهد داد..

2) حراج پرداخت به بازی فقط با 4 شیار به این معنی است که مصرف کنندگان تمام گزینه های مورد نظر خود را دریافت نمی کنند و گوگل با هزینه رقابت سود می کند. ما تنظیم کننده ها را تشویق می کنیم تا برای اطمینان از بهترین سیستم برای مصرف کنندگان ، مستقیماً با Google ، ما و دیگران کار کنند.

- گابریل وینبرگ (yegg) 2 آگوست 2019

به نظر می رسد وی از احساسات قبلی خود عقب نشینی کرده است ، احتمالاً تصدیق کرده است که این فرصتی بی ارزش برای شرکت وی است که جلوی و مرکز ذهن مصرف کنندگان را بگیرد.

با این وجود ، اگر برای حفظ حریم شخصی خود ارزش قائل هستید ، به تبلیغات ناخواسته چنگ بزنید ، و نمی خواهید که فناوری نظارتی وحشتناک مراقب همه اقدامات شما به صورت آنلاین باشد ، بنابراین این اخبار به طور حتم دلیل جشن است.

در یک پیروزی برای مدافعان حریم خصوصی ، DuckDuckGo می تواند موتور جستجوی پیش فرض شما در اتحادیه اروپا باشد
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.